Hlavní obsah

Bolest hlavy: Bolesti hlavy? Naučte se naše rychlé triky!

Foto: shutterstock.com

Každý ten nepříjemný pocit zná

20. 11. 2009

Každého občas bolí hlava. Důvodem může být ztuhlá šíje. Ta způsobuje bolest v oblasti ramen a může vést až k pocitu zablokování. Ukážeme vám pár jednoduchých triků, kterými rychle ulevíte od bolesti hlavy a uvolníte šíji i s rameny nejen svým blízkým, ale i sobě. Jedná se o techniku, která nevyžaduje žádné speciální pomůcky či velkou sílu. Zvládnou ji naprosto všichni!

Článek

Krční páteř je velmi citlivá část našeho těla, a proto nejen sedavá práce či dlouhé hodiny strávené u počítače, ale i stres a psychické napětí bývají příčinou zatuhnutí svalů. A to má za následek právě bolest hlavy, nepříjemné pnutí v oblasti ramen a šíje nebo dokonce zablokování krční páteře. Bohužel každý, kdo překonal hranici třiceti let a pravidelně nechodí na masáže, necvičí či nedělá nějaký sport, se s tím setká. Naučte se nenásilnou, relaxační minimasáž, která pomůže se s tímto problémem vypořádat.

Pár základních pravidel

Přestože se jedná o masáž v oblasti krční páteře, páteř samotnou nikdy nemasírujete. To se týká masáže zad obecně. Vždy se pohybujete po stranách, obratlů se nedotýkáte. V naší technice nepoužíváte sílu, nijak netlačíte. Jednoduchými pohyby, které vám ukážeme, uvolníte veškeré svaly od páteře až po ramena, resp. po lopatky. Masáž lze praktikovat téměř kdekoli a kdykoli a není k ní zapotřebí žádného krému či speciálního olejíčku. Stačí pouhých pět minut, abyste vy či člověk, kterému chcete pomoci, pocítili úlevu. Nezapomínejte však, že tím proces uvolňování šíje nekončí. Masáží jste rozproudily krev a vytlačily toxiny čili „nečistoty“ do krve, odkud musí být vyplaveny. Po masáži by tedy dotyčný měl vypít v následujících hodinách co nejvíce tekutin a nevykonávat žádnou těžkou fyzickou práci alespoň jednu hodinu. Bolest a zatuhlost šíje zmizí i na několik dnů.

Masírovat sama sebe?

Technika, kterou vám ukážeme, vznikla primárně jako self-masáž. Ne vždy je totiž při ruce někdo, kdo by nás bolavé šíje zbavil. Je to sice náročnější, protože i zároveň posilujete paže, ale stejně efektivní. Pouze místo palce (jak brzy uvidíte) použijete dva až tři prsty.

Jak na to

Podívejte se na naše instruktážní video, kde vás odborník Alois Macháček naučí, jak uvolnit ztuhlou šíji nejen sobě, ale partnerovi nebo třeba i kolegyni v práci. Kromě vlastních rukou nepotřebujete vůbec nic. Určitě najdete mnoho lidí, kteří budou chtít, abyste na nich danou techniku vyzkoušela. A pak za vámi budou chodit pořád!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek