Hlavní obsah

Bříško po porodu, na které nezabírá cvičení? Markétě (43) pomohla liposukce!

Foto: Archiv

Lékař Markétě celý zákrok podrobně vysvětlil, tím její obavy zmírnil

Markéta (43) vždy hodně sportovala a byla štíhlá. Jenže po porodu se to změnilo. Sice nabraná kila zhubla, ale tuku na bříšku se zbavit nedokázala. Pomohli až plastičtí chirurgové.

Článek

Markéta je důkazem toho, že sport, dostatek pohybu a zdravá strava nejsou vždy zárukou dokonalé postavy. Před těhotenstvím byla vždy štíhlá, hodně sportovala a s váhou nikdy problémy neměla. Dokud nečekala miminko.

A zase to bříško

Těhotenství a porod značně poznamenaly oblast břicha a boků. V těchto místech se tuk držel, i když Markéta cvičila a zdravě jedla. „Mám to v genech. Moje máma i babička mají úplně stejný problém, ale zatímco ony se s tím smířily, já ne. Hrozně mi vadilo, že mi ze všech kalhot vylézá špek a že kvůli tomu vůbec nemůžu nosit kratší trika, která jsem dřív tak ráda oblékala,“ vzpomíná Markéta.

Se stejnou nostalgií a smutkem vzpomínala na piercing, který hrdě nosila v pupíku. „Představa, že bych si ho zase někdy mohla dovolit, mě v odhodlání mít znovu ploché bříško jedině víc a víc utvrzovala,“ říká Markéta.

Foto: Archiv

Klientce se nedařilo zbavit tuku v oblasti břicha, který se jí tam usadil po porodu

Řešení se našlo

Když nic nepomáhalo, začala Markéta logicky přemýšlet o zákroku plastického chirurga. Nakonec padlo rozhodnutí a Markéta se podrobila laserové liposukci SlimLipo.

Při ní se pomocí tenkého laserového vlákna šetrně a bezpečně odstraňuje tuk z větších problémových partií (břicho, stehna či boky), ale vhodná je i na menší oblasti, jako jsou paže, kolena či podbradek.

„Výhodou této metody je vypnutí povolené kůže i rychlejší rekonvalescence. Před zákrokem jsme klientce napustili oblast břicha a boků tumescentním roztokem, který umožňuje vykonat operaci jen v místní anestezii, ambulantně a bezbolestně. Z požadovaných lokalit bylo odstraněno celkem 800 ml tukové tkáně, přičemž celý proces trval asi 40 minut,“ popsal zákrok plastický chirurg Pavel Horyna.

Foto: Archiv

Markéta před operací nebyla se svou postavou vůbec spokojená

Obrovské nadšení

Markéta se samozřejmě operace trochu obávala, nakonec ale prý vše proběhlo bez jakýchkoli komplikací a problémů. „Když jsem přijela večer po zákroku domů, překvapivě mě nic nebolelo, jenom jsem měla břicho trochu nateklé. Skvělé bylo, že se mi neudělaly vůbec žádné modřiny, i když mě pan doktor předem upozornil, že se nějaké objevit mohou. Já ale měla štěstí, nakonec nebyly opravdu žádné! Druhý den jsem šla normálně do práce a vše se rychle a moc hezky hojilo,“ popisuje Markéta.

Foto: Archiv

Po zákroku je ovšem nadšená a těší se, jak vyrazí s rodinou k vodě, aniž by ji náladu kazily mindráky

Právě rychlá hojivost je největší výhodou této metody. „Běžných nenáročných činností je člověk schopen v podstatě okamžitě, dva až tři týdny je potřeba omezit nějakou vědomou aktivitu, jako jsou třeba delší procházky a podobně. Šest až osm týdnů se doporučuje nesportovat, ale pak už je možné vše," vysvětluje Pavel Brychta, plastický chirurg a přednosta Kliniky popálenin a rekonstrukční chirurgie.

Foto: Archiv

Takhle vypadá sympatická maminka po liposukci. Rozdíl je to opravdu velký

Zhruba šest týdnů od zákroku je nutné nosit kompresní prádlo a vyplatí se ošetřovat pokožku mastnějšími krémy.

Markéta je logicky novou postavou nadšená. „Svou novou štíhlou postavu si teď opravdu užívám. Konečně jsem se sebou spokojená a těším se, až si půjdu koupit nové plavky a celá rodina společně vyrazíme na koupaliště,“ zakončuje Markéta.

Foto: Archiv

Krátké tričko a vykukující pupík? Teď už žádný problém

Foto: Archiv

Markéta absolutně nelituje, plastický chirurg splnil veškerá její očekávání

Foto: Anna Kovačič

Markéta je kočka s dokonalou postavou

Co tomu říkáte? Je to velký rozdíl, že?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama