Hlavní obsah

Brýle v režii slavných krásek! Jaké se teď nosí a které budou slušet právě vám?

Foto: Profimedia.cz

Sluneční brýle, o ty právě v současných dnech zalitých prvním jarním sluncem běží! Dají se oprášit trendy kousky z loňska, nebo je třeba starší vyměnit za novější model? Podívali jsme se na dámy, které tyto záležitosti mají v malíčku, a nechali se jimi inspirovat. A představujeme vám pět letošních top slunečních brýlí podle celebrit. Jaké z nich si vyberete vy?

Článek

Jarní hřejivé paprsky dorazily i do Česka, a tak si konečně všichni můžete vychutnávat pobyt venku. A jaké by to slunění bylo, kdybyste neměli nepostradatelný doplňek číslo jedna – sluneční brýle? Zcela na rovinu, k ničemu. Sluneční brýle vás totiž nejen chrání před UV zářením, ale i skvěle maskují kruhy pod očima a nevyspalost. A navíc, co si budeme namlouvat, dokážou doladit váš outfit k dokonalosti – či jej naopak naprosto potopit.

A proto jsme se podívali k našim spolehlivým zdrojům módních novinek – celebritám – a okoukali od nich ty nejlepší trendy, ve kterých si naleznou to svoje jak módní fanatičky, tak milovnice osvědčené klasiky. Přehlídka slunečních brýlí v podání slavných krásek právě začíná.

Geometrie podle Rosie

Topmodelka a herečka Rosie Huntington Whiteley (30) si může díky souměrnému obličeji dovolit i lehčí „úlet” v podobě geometrických brýlí, které jsou nyní trendy napříč všemi instagramovými účty světa. Ostře řezané hrany perfektně padnou oválnému či kulatému obličeji a nyní se nosí ve všech možných barvách. My pro začátek doporučujeme standardní černé obruby i skla. Lépe se vám budou kombinovat se zbytkem outfitu. Pokud sáhnete po těchto brýlích, rty si nijak výrazně nemalujte, naopak skvěle padnou nude či lehce pastelově růžové odstíny.

Foto: Profimedia.cz

Rosie se těmito hranatými kráskami pravidelně chlubí na svých sociálních sítích a my se jí nedivíme. Perfektně padnou k jejímu přirozenému, civilnímu looku

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): modré geometrické brýle, Bershka, 299 Kč, černé geometrické brýle, zeroUV, 290 Kč

Kulatý pohled podle Pink

Zpěvačka a věčná rebelka Pink (38) na trendy zvysoka kašle a sama si volí vlastní cestu, což skvěle dokazuje i tento outfit, který by položil nejednu celebritu, zato této zpěvačce padne jako ulitý. Jednu z hlavních rolí zde hrají i drobné sluneční brýle „lennonky”, které Pink sednou perfektně k jejímu hranatému tvaru obličeje a propůjčují mu kulatější vzhled. Šťastná maminka opět dokázala, že když se člověk cítí skvěle uvnitř, navenek dobrá nálada už vyplyne tak nějak sama.

Foto: Profimedia.cz

Pink si hlavu se svými módními doplňky rozhodně neláme a někdy jsou její modely trochu přes čáru, ovšem těmito drobnými kulatými brýlemi, které jí skvěle ladí ke krátkému sestříhu, to naprosto vyhrála. Lennonky padnou jak hranatému, tak srdcovitému tvaru obličeje

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): oválné brýle se šedými skly, Stradivarius, 299 Kč, oválné brýle se zlatými obroučkami, H&M, 249 Kč

Nestárnoucí klasika podle Kylie

I zářivá hvězda, jako je Kylie Minogue (49), se občas potřebuje skrýt za mraky, v tomto případě za brýle. Kylie se v civilu obrací čím dál více ke klasice, která jí coby drobné blondýně sluší, a tyto sluneční brýle se světle tónovanými skly jsou toho příkladem. Stažené vlasy ukryté pod kloboukem navíc poukazují na její drobný obličej, pro který jsou tyto klasické brýle jak stvořené. Ovšem není to výjimka, tento typ brýlí je univerzální a sluší všem tvarům obličeje.

Foto: Profimedia.cz

Kylie se se staženými vlasy objevuje ve společnosti minimálně. Tentokrát však díky tomu ještě víc vyniklo, že si tato popová diva může dovolit prakticky jakýkoliv tvar brýlí. Klasiku nevyjímaje. Hodné následování

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): brýle s tónovanými skly, H&M, 249 Kč, brýle s tónovanými skly, Mohito, 379 Kč

Trendy kočičí oči podle Rity

Že se nových trendů zpěvačka Rita Ora (27) nebojí, vědí snad všichni, kteří pravidelně čtou naše módní články o celebritách. Ovšem u těchto brýlí superhvězda Rita prvenství rozhodně nedrží. S oblibou je nosí i Beyoncé, Kendall Jenner či sestry Hadidovy. Zkrátka všichni, kteří v módě chtějí něco znamenat, tyto úzké „kočičí oči” nosí s hrdostí a občas i za cenu, že jim vůbec nesluší. Proto pokud chcete držet prst na tepu módních trendů, nejprve brýle vyzkoušejte. Jejich výhoda je, že krásně zeštíhlí kulatý tvar obličeje, úzkému ale nepěkně poslouží.

Foto: Profimedia.cz

Rita si (k našemu nulovému překvapení) vybrala brýle zdobené kamínky, vy po nich sáhněte v případě, pokud zvolíte civilnější outfit. Skvěle se hodí k přírodním odstínům

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): brýle „cat eyes”, Lindex, 249 Kč, brýle „cat eyes” s kamínky, 299 Kč

Ikonické brýle podle Victorie

Že bývalá členka dívčí kapely Spice Girls jednou ovládne svět módy, by čekal před 20 lety málokdo. Ovšem Victoria Beckham (43) zaskórovala nejen sňatkem se super sexy Davidem Beckhamem (42), ale i vytříbeným módním vkusem, který proměnila ve svou módní značku. Ta diktuje jeden trend za druhým a tyto brýle nejsou výjimkou. Nosí je zkrátka každý, kdo v módním průmyslu něco znamená. Elegantně totiž skryjí široký obličej a podobný tvar si kromě žen objednává nejeden muž. No nestojí za vyzkoušení?

Foto: Profimedia.cz

Jednoduché a přesto tak rozpoznatelné od jiných. Brýle Victorie Beckham jsou už jejím podpisem a sluší jí, stejně jako ji schovají před novináři i nepříjemným tlakem veřejnosti. Zkrátka jsou ideálním doplňkem pro zaměstnanou matku

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): brýle s hnědými skly, Lindex, 249 Kč, sluneční brýle, Victoria Beckham, 7900 Kč

A které z těchto brýlí zaujaly vás?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek