Hlavní obsah

Co kus to originál aneb Hravá ramínka pro malé princezny

Foto: Alexandra Fráňová

Zpříjemněte své holčičce každodenní pohled do šatníku tím, že v něm kromě krásných šatů najde také úžasně barevná, zdobená ramínka, která navíc sama vyráběla!

Článek

Tohle jednoduché zdobení na sobotní či nedělní odpoledne vaši dcerku spolehlivě zabaví (o vás ani nemluvě) a navíc je jeho výsledek i praktický – ramínka přeci potřebuje každý. Jediným nebezpečím je, že ráno nebudete moci své dítko od šatní skříně odtrhnout…

Jak na to?

Foto: Alexandra Fráňová

Potřebovat budete:

  • nůžky (A)
  • ubrousky se vzorem, který se vaší dcerce líbí (B) - klasikou jsou květiny, ale pokud zatouží po vílách nebo zvířátkách, nebraňte jí
  • dřevěné ramínko (C)
  • štětce (D)
  • lepidlo na decoupage (E)
  • bílou akrylovou barvu (F)
  • barvy v oblíbených odstínech k namíchání s bílou akrylovou barvou (G)
Foto: Alexandra Fráňová

1.

Nejprve si namíchejte barvu, která bude tvořit základ, a ramínko s ní natřete.

Foto: Alexandra Fráňová

2.

Až budete mít barvu nanesenou ze všech stran ramínka, nechejte ji pořádně zaschnout (čas, který je k tomu potřeba, se liší v závislosti na použitých barvách).

Foto: Alexandra Fráňová

3.

Mezitím si připravte ubrousky. Vystříhejte si z nich vzory, které chcete použít. Výhodou je, pokud máte vzory, které nejsou příliš členité, případně výrazně podlouhlé – především dětským prstíkům se s nimi bude lépe manipulovat. Navíc vám na ramínko budou lépe pasovat.

Foto: Alexandra Fráňová

4.

Připravte si dostatečné množství vzorů – ideálně tolik, abyste jimi pokryli většinu povrchu ramínka. Efektně nicméně vypadá, i když ubrousky polepíte „jen“ vrchní část ramínka. Tu, která vykukuje i zpod oblečení.

Foto: Alexandra Fráňová

5.

Ubrousky rozdělte na jednotlivé vrstvy. Potřebovat budete pouze tu, na které je vzor. Zbytek ubrousku můžete zahodit.

Foto: Alexandra Fráňová

6.

Na ramínko naneste tenkou vrstvu lepidla na decoupage a přitiskněte na ni vystřižený ubrousek.

Foto: Alexandra Fráňová

7.

S pomocí štětce namočeného do lepidla vrstvu ubrousku uhlaďte. S tímto krokem budete nejspíš mladším dětem pomoci vy. Mohlo by se totiž stát, že by při případné neobratnosti mohly povrch ubrousku roztrhnout (což ale není žádná katastrofa, prostě byste ještě vlhký kousek ubrousku sloupli a vyměnili za jiný, nebo byste se jej pokusili štětcem narovnat a opět spojit).

Foto: Alexandra Fráňová

8.

Nechejte lepidlo a ubrousky zaschnout, a je hotovo! Tahle ramínka budou vaší dceři závidět všechny kamarádky v širokém okolí!

Foto: Alexandra Fráňová

Ostatně ani dospělé ženy takovou ozdobou šatníku jistě nepohrdnou. A vy můžete originálním ramínkem, navíc vlastní výroby, obdarovat třeba kamarádku!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek