Hlavní obsah

Velikonoce: Čokoládová plněná vejce

Hodnocení:
(49)
Foto: Tomáš Rubín
Doba přípravy
20 minut
Doba vaření
5 minut
Náročnost
nízká

Nejen s tradičními sladkostmi si můžete užít letošní Velikonoce. Tenhle recept je určený i pro úplné začátečníky a zvládnete jej bez pečení. Stačí rendlík, čokoláda a trocha smetany!

Ingredience pro:
2 porce
Budete potřebovat
  • 2 čokoládová vajíčka
  • 50 g hořké čokolády
  • 50 g bílé čokolády
  • 100 g 30% smetany ke šlehání
  • 1 hrst mrazem sušených malin
Článek

Postup

Krok 1: Na tento recept potřebujete větší dutá čokoládová vajíčka. Na každou porci raději počítejte jedno, i když se plní vždy jen polovina. Při půlení totiž snadno praskají. Prasklou polovinu můžete použít při přípravě náplně. Vajíčka vybalte z alobalu. Nahřejte nůž v horké vodě, osušte ho a ještě horkým vejce ve spoji z výroby opatrně rozkrojte na poloviny.

Krok 2: Hořkou čokoládu (případně místo ní použijte část rozlámaného čokoládového vejce) nalámejte do misky, bílou čokoládu do druhé. Smetanu v rendlíku přiveďte téměř k varu.

Krok 3: Jakmile začne smetana kypět, rozdělte ji přesně na poloviny do misky s hořkou a do misky s bílou čokoládou. Nechte chvíli odležet, aby čokoláda povolila, a pak v každé misce vymíchejte hladký krém. Uložte do lednice. 

Krok 4: V lednici nechte krém napůl ztuhnout, během tohoto procesu ho párkrát promíchejte, aby tuhnul rovnoměrně.

Krok 5: Na dno polovin čokoládových vajec nalijte trochu tmavého krému, pak doprostřed nalijte trochu bílého krému, pak přidejte opět tmavý a takto střídejte, dokud nejsou vejce skoro plná. Váha přilévané náplně rozprostře spodní vrstvu krému rovnoměrně po celém vejci a tím vytvoříte krásné pruhy. Nechte v lednici ztuhnout úplně, ideálně přes noc.

Krok 6: Ozdobte mrazem sušenými nebo i čerstvými malinami a originální čokoládový velikonoční dezert je na světě.

Nechce se vám kupovat čokoládová vejce, ale čokolády máte doma dost? Podívejte se na video návod, jak si doma vyrobit čokoládové mističky. A jestli váháte, zda se do receptu pustit, tady máte 4 dobré důvody, proč jíst hořkou čokoládu.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek