Hlavní obsah

Cukroví, které nemá chybu? S krémem!

Foto: Greta Blumajerová

Bez krémů si Vánoce nedokážete představit? My také ne! A tak jsme se pustili do dalšího speciálu s cukrovím

Základ předpečete před Vánocemi, zbytek doplníte až těsně před Štědrým dnem. Cukroví s krémem většinou vyžaduje dvě fáze přípravy, přesto je hitem snad v každé domácnosti. Hledáte osvědčené recepty?

Článek

V rámci soutěže o nej vánoční pečivo nám do redakce posíláte nejrůznější tipy a inspirace. A nechybí mezi nimi i nápady na skvělé cukroví s krémem. Vybrali jsme z nich hned tři, které rozhodně za zkoušku stojí. U nás v redakci se totiž po nich doslova zaprášilo!

Ořechové věnečky s krémem (podle Ivany Paločkové)

Na 2 plechy potřebujete:150 g ořechů, 150 g cukru moučka, 80 g hladké mouky, 1 vejce a 1 žloutek, 3–5 lžic mléka. Na krém: 125 g másla, 50 g moučkového cukru, 1 vejce, lžičku vanilkové tresti, čokoládovou polevu

Foto: Greta Blumajerová

Věnečky můžete v čokoládě namáčet, nebo je jen lehce postříkat

Postup:Ořechy umelte a smíchejte je s moukou, cukrem, vejcem, žloutkem a mlékem. Vařečkou umíchejte těsto, kterým naplňte stroječek, případně zdobičku. Na plech s pečicím papírem stříkejte věnečky o průměru asi 5 cm. Pečte je 12 až 15 minut v troubě předehřáté na 185 stupňů. Později máslo vyšlehejte s cukrem, vejcem a vanilkovým aroma. Zdobičkou stříkejte na věnečky a vše ještě dolaďte čokoládovou polevou.

Krémové květy (od Barbory Hruškové)

Na 4 plechy potřebujete:250 g másla nebo rostlinného tuku s máslovou příchutí, 400 g hladké mouky, 125 g cukru moučka, 1 žloutek. Na krém:300 ml mléka, 60 g vanilkového pudinku, 100 g cukru krupice, 250 g másla, 50 ml rumu, marmeládu na slepení

Foto: Greta Blumajerová

Na vrchní hvězdičky do květů použijte menší košíčky

Postup:Suroviny na těsto smíchejte a společně vypracujte. Lepší je nechat vše pak 2 hodiny odpočinout v lednici. Pokud chcete květy tmavé (jako my), obarvěte je ještě kakaem. Z připraveného těsta vyválejte plát slabší než 0,5 cm a vykrajujte hvězdičky. Polovinu hvězd pečte na plechu s pečicím papírem, druhou polovinu naskládejte do menších košíčků. Pečte dozlatova při 170 stupních.

Jak na krém? Pudink uvařte v uvedeném množství mléka spolu s cukrem. Nechte vychladnout, pak ho vyšlehejte s máslem a rumem. Hvězdičky k sobě lepte marmeládou a plňte je krémem. Pokud vaše děti milují cukrové perličky, využijete i ty.

Krémové košíčky (podle Pavla Horkého)

Potřebujete:300 g hladké mouky, 100 g cukru moučka, 1 vanilkový cukr, strouhanou kůru z poloviny citronu, 1 vejce, 200 g rostlinného tuku na pečení. Na náplň:300 ml mléka, 100 g cukru moučka, 1 vanilkový pudink, 4 žloutky, 200 g másla. Na doplnění: ořechy, sušené fíky, kandované třešně...

Foto: Greta Blumajerová

Formičky po babičce a jemný krém? Tahle dvojka u nás zabrala!

Postup:Změklý tuk smíchejte s moukou, oběma druhy cukru, nastrouhanou kůrou a vejcem a vypracujte soudržné těsto, které zabalte do fólie a nechte v lednici minimálně 2 hodiny odležet. Troubu předehřejte na 170 stupňů. Z těsta oddělujte kousky, kterými plňte formičky na košíčky. Propíchejte je lehce vidličkou, skládejte na plech a dejte péct asi na 8–10 minut. Nechte zchladnout a uležet.

Později připravte krém. Pudink s cukrem svařte s cukrem, po jednom přitom do směsí vmíchejte žloutky. Když základ zhoustne, odstavte ho a nechte zchladnout. Pak ho vyšlehejte se změklým máslem, přesuňte do zdobičky a stříkejte do košíčků. Zdobte ořechy, fíky, kandovanými třešněmi... podle nálady.

Jaké krémové cukroví je u vás doma největším hitem?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama