Hlavní obsah

Dokonalá kuchyň: Mění se před očima

Foto: Nadop

Kuchyň Magnific má mnoho technických vychytávek

Krásná a inteligentní – ne, tentokrát se nechystáme psát o vás, našich čtenářkách, ale o dokonalé kuchyni. Je vybavená nejmodernější technikou, a tak barový pult mění výšku podle vás, spotřebiče lze schovat za dvířka a bar svítí. Koukněte se, co ještě umí!

Článek

Magnific znamená v italštině nádherný, skvělý a skvostný! Ne náhodou toto jméno nese i kuchyň, která je v současnosti zřejmě jednou z nejdokonalejších, které u nás uvidíte. Upoutá už použitými materiály. Přední dvířka jsou z dýhy exotického dřeva crazy wood, které doplňuje metalický - tedy stříbrnošedý – lak. Barevně s ním ladí pracovní deska vyrobená z jednoho kusu umělého kamene.

Ovšem mnohem zajímavější než použité materiály a barva je v tomto případě technické řešení.

Foto: Nadop

Barová část ostrůvku je osvětlená LED diodami

Ostrůvek, který roste

Jedinečným prvkem v kuchyni Magnific je ostrůvek, do kterého architekt Hynek Maňák zakomponoval varné a mycí centrum. Jeho zvláštnost ale spočívá v tom, že se díky několika motorům pohybuje nahoru a dolů. Dokáže svou výšku měnit v rozsahu od 80 do 110 centimetrů. „Člověk si tak může nastavit ten správný rozměr nejen podle výšky své postavy, ale i podle toho, zda právě vaří a potřebuje mít pracovní desku níž, nebo pracuje ve dřezu, kde je zase lepší nějaký ten centimetr navíc. Stejně tak si lze nastavit barovou výšku, sednout si k němu na zvýšené stoličky a popíjet zde kávu s přáteli,“ vysvětluje výhody tohoto řešení Martina Procházková z firmy Nadop.

Ostrůvek lze posouvat buď pevně nainstalovaným tlačítkem, nebo pomocí dálkového ovládání. Využívat lze i paměťovou funkci, kdy si uložíte, kterému z členů rodiny vyhovuje jaká výška. Pak stačí jen jedno zmáčknutí a pracovní deska najede do ideální polohy. Výrobce samozřejmě myslel i na bezpečnost. Součástí je pojistka, která ho zastaví v jakékoli poloze, když se objeví „v cestě“ nějaká překážka nebo kdyby mělo dojít ke zranění osob, které se kolem něj pohybují.

Foto: Nadop

Největší ,peckou´ je ostrůvek, který mění svou výšku o 30 cm

To však není jediná zvláštnost tohoto kuchyňského centra – část barového pultu totiž svítí. Jako zdroj světla jsou použité v současnosti tolik oblíbené a hlavně velmi úsporné LED diody. Světlo tak může sloužit nejen jako doplňkové, které dodá interiéru na zajímavosti, ale také poslouží jako orientační bod.

Hýbe se i digestoř

Pohyb v této kuchyni není jen dominantou barového pultu, ale i digestoře nad ním. Odsavač par Miele má pohyblivé tělo. Když je vypnutý, zůstávají jeho ploché části zavřené u sebe a i při své šířce 110 centimetrů se tak stává poměrně nenápadným. Když ho ale pustíte, jednotlivá „křídla“ se rozevřou, čímž se zvětší plocha, kterou odsává vzduch. Jeho účinnost je tak vyšší a jen minimum páry unikne kolem něj pryč do místnosti.

Foto: Nadop

Zavírá se a otevírá i digestoř

Digestoř je vyrobená z nerez oceli kombinované se sklem, komín má v matném nerezu. Svým provedením tak ladí s dalšími spotřebiči v kuchyni. I když ty můžete snadno přehlédnout.

Z kuchyně není vidět nic

Kuchyňský nábytek lze rozdělit na dvě skupiny. První je celkem obvyklá sestava – vysoké skříňky v metalickém odstínu v sobě skrývají zabudovanou vestavnou chladničku s mrazničkou, prostor na skladování potravin a také myčku, kterou nešlo do pohyblivého ostrůvku zabudovat. Ovšem druhé skříňky, s dvířky z exotického dřeva, občas vypadají, jako by ani nebyly kuchyňské. A to přesto, že jsou zde zabudovaná klasická a mikrovlnná trouba i kávovar. „U těchto spotřebičů je zajímavé jejich umístění za posuvnými dvířky, takže když je potřebujete, máte dvířka odsunutá. Jakmile ale v kuchyni nastane klid, lze dvířka zatáhnout, trouby zmizí a kuchyň vypadá spíš jako obývací pokoj,“ vysvětluje Martina Procházková. Stejnou velikost i vzhled má skříňka pod spotřebiči, která i v této moderní a designové kuchyni nabízí nezbytné úložné prostory. Obě jsou doplněné LED diodovým osvětlením.

Foto: Nadop

Vestavné trouby lze ukrýt za posuvná dvířka

Jistě každého zajímá, na kolik by ho taková kuchyň přišla. Je to několik stovek tisíc korun, ale přesnou částku říct nejde. Kuchyň se vyrábí pouze na zakázku a v té se vždy promítne nejen její velikost, ale i vnitřní vybavení skříněk, co která umí – tedy zda ji ovládáte ručně nebo pomocí elektronických spínačů, jaké je uvnitř kování, stejně jako značka spotřebičů.

I když tady bylo zvolené to nej, určitě si lze v kuchyni najít inspiraci i pro levnější varianty. Co se nejvíc líbí vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama