Hlavní obsah

Dýňové recepty: Nejlepší dýňová polévka, koláč i bramboráky

Foto: KarepaStock, Shutterstock.com

Foto: KarepaStock, Shutterstock.com

Jaká zelenina jednoznačně patří k podzimu? Dýně. Je jich mnoho druhů, ale asi nejoblíbenější je hokkaido. Je krásně červená či oranžová, nemusí se loupat a dají se z ní připravit jak slané, tak sladké dobroty. Jakou ochutnáte jako první vy?

Článek

Zelené či červené hokkaido (říká se jí i dýně kaštanová), špagetová dýně, máslová dýně, nebo třeba muškátová dýně. To je jen pár druhů dýní, které se již několik let konzumují i v českých rodinách. Že jste nic z toho ještě nevyzkoušeli? Pak to rychle napravte. Máme pro vás skvělé recepty jak na slané, tak i sladké dobroty.

Dýňová polévka: Klasika, která zahřeje

Nemůžeme začít ničím jiným, než je dýňová polévka. Tahle lahodná krémová polévka nesmí chybět na žádném podzimním stole. Vynikající je s kokosovým mlékem, ale i s květákem.

Dýňová pomazánka

Pokud potřebujete jednoduché jídlo, pomazánka je to pravé. A nejinak je to u dýňové varianty ( Nej pomazánky: Je libo budapešťská, nebo vajíčková 4x jinak?).

Dýně nasladko

Že se dýně nehodí do sladkých jídel? Vyvedeme vás z omylu. Dýně je skvělá v kombinaci s perníkem, zakysanou smetanou i tvarohem a ořechy.

Dýně: hlavní jídla s masem

Kuřecí i mleté se výborně snoubí s dýní. Pokud si potrpíte na maso, tak jsou tyhle dva recepty přesně pro vás.

Dýně: hlavní jídla bez masa

Ať už se pustíte do dýňových placiček, dýňového rizota či dýni upečete, garantujeme vám, že si opravdu pochutnáte.

Dýňové recepty zdravě

Kromě toho, že dýně obsahuje mnoho vitaminů a minerálů, je také velmi málo kalorická. A tak si ji oblíbili i ti, kteří se snaží zhubnout. A aby vám nedošla inspirace, co vařit, přichystali jsme pro vás několik zdravých receptů. Dejte si hranolky, koláč i bramboráky.

Dýňové chuťovky

Znáte dýňovou hořčici nebo dýňové máslo? A co třeba sirup? Skvěle se hodí i jako jedlé dárky.

Dýňový kompot

Když máte hodně ovoce, zavaříte z nich kompot. Ale tušili jste, že může být skvělý kompot i z dýně? Pokud ne, nechte se zlákat na recept, který bude vonět lahodným kořením až k sousedům.

Dýňové recepty již znáte, ale my pro vás máme i inspiraci do vašeho domova. Naučíme vás vyřezat a vydlabat dýni a ukážeme vám krásně dekorace z dýní. Zkoukněte články Na dýňové vlně: Originální dekorace domů i na zahradu za pár korunOriginální dýně: Ozdobte ji ve stylu cibulákového porcelánu! čiLevná dekorace na okno: Dýně z bavlnky vám vydrží dlouho

Reklama

Související témata: