Hlavní obsah

Dřevěné hračky pro nejmenší? Hledali jsme vychytané modely

Foto: Profimedia

Dřevěné hračky jsou klasika, která nikdy nezklame

16. 12. 2015

Didaktické, hudební i společenské. Dřevěné hračky a hry zkrátka rozvíjejí vaše děti ve všech směrech. Ať už při hře na xylofon, vaření v malé kuchyňce či při jízdě na odrážedle. Vyberte si z našich 14 tipů.

Článek

Jsou zábavné, příjemné na omak, odolné a vaše ratolesti si s nimi užijí spoustu legrace. A co víc. Skvěle rozvíjí dětskou fantazii i motoriku. Dřevěné hračky by tak neměly chybět v žádném pokojíčku. Proto se inspirujte následujícím výběrem a pořiďte třeba ještě nějaké dárky pod stromeček.

Foto: archiv firmy

Malá dřevěná kuchyňka potěší všechny malé kuchařinky, které by rády napodobovaly svou maminku. Navíc je vybavena magnetickou lednicí, kreslicí tabulí i hodinami s otočnými ručičkami. Na foto: Boikido 1424 Kč (původní cena 1890 Kč)

Foto: archiv firmy

Roztomilý pejsek na kolečkách se stane věrným kamarádem vašich dětí. Na foto: Mrks & Spencer 460 Kč

Foto: archiv firmy

I malé děti mohou hrát společenské hry. Což takhle zkusit domino s ovocem? Na foto: Woody 169 Kč

Foto: archiv firmy

Roztomilé puzzle v podobě stromu se skládají ze tří dílků, které do sebe skvěle zapadají. Hračka je vhodná pro děti od 18 měsíců. Na foto: Skip hop 199 Kč (původní cena 469 Kč)

Foto: archiv firmy

Krásným dárkem po stromečkem může být pro rok a půl starého prcka houpací los. Na foto: Ikea 799 Kč

Foto: archiv firmy

Jemnou motoriku vašich ratolestí mohou skvěle rozvíjet barevné kostky, potištěné písmeny a čísly. Na foto: Boikido 759 Kč (původní cena 799 Kč)

Foto: archiv firmy

Fantazii všech dětí od 3 let bude skvěle podporovat tato stavebnice, která se skládá z 200 dílků. Na foto: Woody 289 Kč

Foto: archiv firmy

Skvělou zábavu přinese i tento dřevěný krokodýl v podobě xylofonu. Hračku, která je vybavená i kolečky, mohou děti navíc tahat za provaz za sebou. Na foto: Skip hop 759 Kč (původní cena 799 Kč)

Foto: archiv firmy

Stylový kočárek v retro stylu od dánských designérů Maileg bude bavit každou holčičku. Součástí kočárku je i květovaná peřinka, zelený polštářek a pruhované prostěradlo. Na foto: Bella Rose 2008 Kč

Foto: archiv firmy

Velmi povedená imitace klasické dřevěné Matrjošky v sobě skrývá několik panenek se zvířecí podobou, které do sebe zapadají. Hračka je vhodná pro děti od 3 let. Na foto: Nordic Day 609 Kč

Foto: archiv firmy

Velmi vděčnou hračkou zejména pro kluky je vláčková dráha s mašinkami na magnet. Na foto: Ikea 249 Kč

Foto: archiv firmy

Pro malé děti je perfektním dárkem také dřevěné pexeso, které je téměř nezničitelné. Děti se učí koncentraci a procvičují zároveň paměť. Na foto: Tchibo 149 Kč

Foto: archiv firmy

Veselé odrážedlo ve tvaru kravičky je stabilnější díky čtyřem pogumovaným kolečkům, která tlumí zvuk při jízdě doma, a je určeno dětem od jednoho roku. Na foto: Boikido 1424 Kč (původní cena 1899 Kč)

Foto: archiv firmy

Pyramida z barevných kroužků rozvíjí motoriku vašich dětí. Učí se zároveň barvy a tvary. Na foto: Ikea 149 Kč

A které hračky baví vaše děti?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.