Hlavní obsah

Dům promyšlený do detailů: Každá místnost je originál!

Foto: Tomáš Zumr (17x)

Prostor obývacího pokoje je velkorysý s přístupem do zahrady s krytým bazénem

11. 5. 2015

Na rohové parcele si postavili krásný dům pro čtyřčlennou rodinu. Jeho vnitřek svěřili architektce a vznikl interiér, kde je každá místnost jedinečná. Nahlédněte s námi dovnitř!

Článek

Návrh interiéru přesně podle představ rodiny vznikal společně se samotným projektem domu. Je tak do detailu propracován, aby vyhovoval potřebám všech členů rodiny.

Dům je jednopatrový a v jeho přízemí najdete obývák s kuchyní, pracovnu, koupelnu a pokoj hostů. Samozřejmě nechybí ani technická místnost a garáž. V patře se nachází ložnice, dva dětské pokoje a dvě koupelny. Zastavěná plocha domu je krásných 193 m2, a pokoje jsou tak prostorné, ale i dostatečně prosvětlené.

Dostatek úložných prostor a jednotící materiál

Autorkou realizace je architektka Lenka Kanalošová, která vytvořila návrh dispozičních úprav a kompletního vybavení společně s elektroinstalací a návrhem exteriéru. „Protože si rodina přála dostatek úložných prostor, navrhla jsem velkou šatnu ke každé ložnici,“ říká architektka. „Prostorné skříně jsou také na chodbách domu v přízemí i v patře,“ dodává.

Jednotícím prvkem celého domu jsou použité materiály – travertin a dýha ořechu. Travertinová podlaha prochází od vstupu až do pracovny a obývacího pokoje, kde je tímto kamenem obložena i část stěny a krbu v obýváku. Do pláště přírodních materiálů, travertinu a mramoru, jsou oděny také koupelny. Díky nim mají nádech luxusu a jsou maximálně odolné proti plísním.

Foto: Archiv architektky

Novostavba rodinného domu stojí na kraji Prahy v zástavbě nových rodinných domů. Autorem návrhu fasády a nosného systému je Ing. Aleš Gadlina. Ing. arch. Lenka Kanalošová vytvořila návrh dispozičních úprav, vybavení, elektroinstalací a exteriéru

Designové lustry pozvednou interiér

Z obývacího pokoje vede vstup na terasu, na níž navazuje zahrada se zastřešeným bazénem a zahradním domkem. Prostor obýváku je uchvacující a to nejen díky jeho velikosti, ale také prosvětlenosti skrze velká francouzská okna. Střed obývacího pokoje vymezuje rozměrné designové svítidlo italské značky Hope, jemuž sekunduje nad jídelním stolem jeho menší podoba.

Foto: Archiv architektky

Kuchyně je nenápadná. Skříňky jsou světlé a veškeré spotřebiče vestavěné. To se týká i vyjížděcích elektrozásuvek. Nad varným koutem chybí ještě digestoř, která je nezbytnou součástí

Kuchyně splývá s okolím

„Kuchyně je nenápadná, aby udržela střídmost designově čistého světlého interiéru,“ říká architektka Lenka Kanalošová. „Použila jsem kombinaci smetanové barvy s vysokým leskem a černohnědé matné dýhy, pracovní deska je žulová,“ dodává autorka.

Foto: Archiv architektky

Kuchyně je opravdu jako pro královnu. Na nedostatek místa si paní domu nemůže stěžovat. Výrobcem kuchyňské linky jsou Kuchyně Čáp

Ložnice jako na zámku

Ložnice manželů vybavená vysokou postelí s polstrovaným čelem je doslova kouzelná. Harmonickou atmosféru místnosti navozuje květinová tapeta se zlatavými odlesky společně s romantickými lampičkami značky Artemide.

Foto: Archiv architektky

Ložnice manželů, která má 24 m^2 i se šatnou, je vybavena vysokou postelí s polstrovaným čelem od firmy Divian Dream

O mnoho živější je pak dětský pokoj patřící malému chlapci. Základem je dekor běleného dubu, dvířka jsou zelená a žlutá. Tyto barvy se opakují i na tapetě a na závěsech. Praktická je u postele vytvořená nika na knihy, nenápadné úložné prostory i skrytá elektrozásuvka na lampičku. Druhý dětský pokoj náleží holčičce, do něj jsme bohužel nahlédnout nemohli.

Foto: Archiv architektky

Výroba nábytku na míru má výhodu v tom, že si jej navrhnete přesně podle svých potřeb, a proto má chlapec u postele vyrobenou niku na odkládání knížek

Foto: Archiv architektkyus

Při vstupu do travertinové koupelny na vás zapůsobí kouzlo přírodního kamene ze všech stran. Prostor působí jednolitě díky absenci spár. Nábytek je z ořechové dýhy

Foto: Archiv firem

Líbí se vám koupelna majitelů tohoto domu? Pořiďte si podobné doplňky

Jak se vám dům líbí?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek