Hlavní obsah

Editorial: Jsou naše testy potravin opravdu nezávislé?

Foto: Greta Blumajerová

Jsme rádi, že jste si oblíbili naše testy potravin!

18. 2. 2013

Naše testy potravin vás baví. Jsme za to rádi, protože to znamená, že se stále více lidí zajímá o kvalitu toho, co jí. V diskusích se ale často ptáte, jestli jsou naše hodnocení opravdu tak nezávislá, jak tvrdíme. Odpověď zní: Jsou.

Článek

Často zmiňujete například fakt, že se v testech pravidelně dobře umisťují potraviny z Lidlu. Není to podvod? Neprosazuje redakce tohoto prodejce víc, než je zdrávo? Věřte mi, že to tak není. Potraviny testujeme v prověřených akreditovaných laboratořích, pro něž je nezávislost alfou a omegou úspěšné existence. Tyto ústavy jsou pod silným tlakem výrobců a prodejců potravin, a pokud by jejich testy nebyly nezávislé a kvalitní, velmi brzy by si je nikdo neobjednával.

Foto: Jakub Jurdič

Michal si vytyčil obtížný úkol – vymyslet pro naši čtenářku dietní menu na jeden den. Výsledek jeho úsilí můžete zhodnotit už dnes

I při výběru dalších odborníků, kteří s námi na posuzování potravin spolupracují, si dáváme opravdu záležet na tom, aby byli zcela nezávislí a svojí profesi perfektně rozuměli. Pokud tedy potraviny z Lidlu v našem testu vyhrají, je to proto, že je nezávislá laboratoř vyhodnotila jako nejlepší. Nezajímá nás síla ani velikost výrobců či distributorů, kteří za testovanými výrobky stojí. Zajímá nás pouze a jenom jejich kvalita. Kdybychom se tohoto kritéria zuby nehty nedrželi, nemělo by testování žádný smysl – jenom bychom utráceli nemalé peníze.

Foto: archiv redakce

Konečně jsme donutili naši fotografku Gretu, aby se zapojila do souboje receptů! Pořád říkala, že neumí vařit, a pak stvořila dobrotu, o kterou jsme se v redakci prali

Proto doufám, že si i nadále udržíme vaši důvěru a že vám testy, které pro vás připravujeme (tento týden se zaměříme na kvalitu dresinků), pomohou lépe se orientovat v džungli našeho potravinářství. Pokud byste měli jakýkoli tip na výrobky, které bychom mohli otestovat, napište nám na e-mail info@prozeny.cz. Těm, kteří už to udělali, tímto moc děkuji!

Foto: archiv redakce

Blanka vyzkoušela cvičení s obručí. Jak jí to šlo, se dozvíte už v dnešním videu

Přeji vám příjemný týden!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek