Hlavní obsah

Editorial: Když ženy mluví a nedokážou se zastavit

Foto: Jakub Jurdič

Poslouchat ženské rozpravy? Někdy to chce hodně síly!

Dnes odpoledne si u nás budete moci přečíst článek o tématech, která jsou ženy schopné rozebírat tak dlouho, až je to otřesná nuda. Jaká vyhrávají u nás v redakci?

Článek

Jelikož šéfredaktorce Kamile právě končí dovolená, mám poslední příležitost něco veřejně „naprášit“. Dnes v poledne vydáváme článek Lucky Müllerové 10 nejotravnějších témat, která ženy dovedou rozebírat stále dokola, a (ne)budete se divit, i u nás v redakci takové konverzační okruhy existují!

V Lucčině výběru, to vám řeknu rovnou, chybí jedno zásadní téma: zahrádka. Tomu u nás kraluje šéfredaktorka Kamila (měla na dovolenou hezké počasí, takže si trochu té hany beztak po právu zaslouží) a editorka Jana. Otevřou si internetové obchody různých zahradnictví, rozloží letáky, a už to jede... Jaké kytky přesadí tam a tam, kde mají kompostér, který je nejlepší (!), případně kdy uzavřít objednávku na velkoodběr nových sazenic. Natalie, která s nimi sdílí kancelář, po pár minutách tiše, později otevřeně a nahlas trpí.

Já zase nechápu ženské debaty, které rozvíjejí „myšlenky“, co by se stalo, kdyby... Třeba, co by se stalo, kdyby se určitá situace stala jindy, byl by tam někdo jiný, vy byste řekly něco zcela odlišného a on by na to (překvapivě) i jinak zareagoval. Bojím se, že některé dámy jsou schopné o takových scénářích mluvit tak dlouho, až jim uvěří a na pravdu zapomenou...

A pak mi ještě občas dělá problém vydržet poslouchat dlouhé historky o tom, co ten vnouček/vnučka/syn/dcera/kamarádka zase kde řekli. Pár vět je ok. Ale monology propojených příhod?

Přeju vám, ať tento týden zažíváte jen samé zajímavé rozpravy, a když už by přece jen byla nuda, ať je to někde u vody, u bazénu a v klidu. Tam stejně tak nějak patří...

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.