Hlavní obsah

Editorial: Nemoci? Zaútočily ve velkém!

Foto: Greta Blumajerová

Začínající podzim odskákala v redakci většina členů našeho kolektivu. Jak odoláváte vy?

29. 9. 2014

Podzim je definitivně tady. Kdyby mě o tom náhodou nepřesvědčil pohled do kalendáře nebo na oblohu, stačí, když se v práci rozhlédnu kolem sebe.

Článek

Celé léto jsme se v redakci potkávali víceméně všichni. Někdo vždycky odjel na dovolenou a v pořádku se vrátil. Nemocnost byla na nule. Před týdnem se opravdu citelně ochladilo. V pondělí odpadl Michal – to mě překvapilo, většinou patří k držákům. Rýma, kašel, horečka.

Zůstal tedy doma a statečně bojuje z home office. V úterý ráno mi přišla esemeska od Klárky, že má horečku a kašel a nechce riskovat roli bacilonosiče – ti to mají v redakci dost těžké a obvykle jsou po příchodu do práce obratem vyhozeni zpět, odkud přišli, protože o jejich chorobu nikdo nestojí. Po pár dnech se ukázalo, že má Klára zánět průdušek.

Následně se v redakci objevil další zdroj nákazy – usmrkaná a uslzená Renata. O víkendu zmokla, nastydla a tak dále a tak dále. V úterý odpoledne se zároveň začala tvářit zkroušeně Greta. Už jí to bylo trochu trapné, hlavně proto, že si z její chatrné tělesné schránky děláme pravidelně srandu. Od středy je doma. To už bylo v redakci opravdu pusto.

A k dovršení všeho se bacil pokusil i o mě, a přestože neuspěl, stihl mi rozhodit dutiny, které mám citlivé, a vyvolat krásnou alergickou reakci. Čili – i když nemám horečku ani kašel, klepu se doma pod silnými prášky, huhlám a čekám, až mi splasknou sliznice. Podzim začíná krásně.

Pokud nechcete dopadnout jako my, sledujte náš magazín. Dnes pro vás máme třeba skvělé video o tom, jak jednoduše nakrájet a oloupat různé druhy exotického ovoce. A ovoce v co nejvyšším množství představuje tu nejlepší službu, kterou můžete prokázat své imunitě. Od věci nebude ani důkladné nastudování zítřejšího přehledu hřejivých ponč, kápí a přehozů. Kromě toho, že jde o jeden z hlavních módních trendů roku, je to taky skvělý způsob, jak odrazit první nápor zimy.

Přeji vám pokud možno nepromaroděný týden!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.