Hlavní obsah

Formanův Amadeus se vrací: S živým orchestrem!

Foto: 21st Century Orchestr

Předpremiéra Amadea Live ve švýcarském Luzernu

Nejslavnější film Miloše Formana Amadeus se vrací na plátno v originálním provedení s živým orchestrem a sbory. V Kongresovém centru Praha už 13. listopadu 2016 od 18.30 hodin!

Článek

Film Amadeus z roku 1984 oceněný osmi Oscary bude v Praze uveden necelý měsíc po světové premiéře v londýnské Royal Albert Hall v originální podobě – promítaný na obrovském HD plátně za synchronizovaného doprovodu živého orchestru a sborů.

Proslulý velkofilm vznikl jako adaptace původní divadelní hry Petera Shaffera. Vítěz osmi Oscarů včetně ocenění za nejlepší film, přepychový Amadeus Miloše Formana je zvukovým a vizuálním potěšením všech smyslů.

Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 32 lety v Praze a podílelo se na něm velké množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml., krása pražských paláců, divadel a uliček, to vše propůjčilo filmu nesmazatelnou atmosféru. Forman, mistr velkých lidských dramat, dokázal s Mozartovou pomocí zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudby.

Foto: Warner Brothers

„Já jsem vulgární, ale věřte, moje hudba není," říká nezapomenutelný Tom Hulce ve Formanově Amadeovi

„Amadeus spřádá krásný, tragický příběh, jenž okouzluje děti i dospělé. Má v sobě vše – lásku, nenávist, krveprolití, smlouvu s Bohem, dobové elity, tajemného cizince, vraždu. Je to jedno z nejlepších hudebních děl, které bylo kdy složeno. Který jiný film vám nabídne byť jen polovinu?"(The Guardian).

Uvedení Formanova Amadea právě teď, v roce významných Mozartových jubileí a těsně po světové premiéře, bude bezpochyby velkou událostí pro všechny příznivce Mozartovy hudby, Formanových filmů, milovníky Prahy a vůbec všechny diváky hrdé na naše umělce oceněné i v zahraničí.

Představení pořádá společnost JV Agentura s. r. o. Pražskou komorní filharmonii a sbor Canti ti Praga diriguje – stejně jako v Royal Albert Hall – dirigent Ludwig Wicki. Sólové Mozartovy party zahraje klavírista Jan Bartoš. Film bude promítán v původním znění s českými titulky.

Foto: 21st Century Orchestr

Živý doprovod symfonického orchestru skvěle dokresluje dramatický střet geniality s průměrností odehrávající se na plátně

Vstupenky již v předprodejních sítích Ticket Art, Ticketportal a Ticketpro v cenových relacích od 800–2800 Kč (VIP balíček).

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama