Článek
Postup
01.
Pro přípravu gnocchi použijte brambory s moučnatou dužinou (varný typ C). Brambory uvařte v osolené vodě. Oloupejte je, ještě když jsou vlažné, nastrouhejte nebo propasírujte lisem na brambory na vál. Přidejte 100 g prosáté mouky 1/4 lžičky soli a udělejte důlek a vyklepněte do něj vejce a spojte v těsto.
02.
Z těsta ihned vytvořte stejnoměrné válečky. Z válečků tvarujte gnocchi libovolných tvarů a vkládejte je do osolené vroucí vody. Jakmile gnocchi vyplavou na povrch, jsou hotové.
03.
V pánvi rozehřejte máslo, do kterého nasypte lžíci mouky a míchejte, dokud nevznikne hladká jíška. Do jíšky vlijte smetanu, osolte, opepřete, přidejte kukuřici a povařte do zhoustnutí. Směs promíchejte s gnocchi a rukolou a podávejte.