Hlavní obsah

Hravý tip na odpoledne s dětmi: Vyrobte jim neonovou rýži, která svítí ve tmě!

Foto: Aleš Votýpka
7. 11. 2016

Máte doma děti ve věku, kdy je baví kreativní tvorba, a hledáte další nápad, čím byste je zaujali? Tady je zaručený tip. Vyrobte jim barevnou rýži, která svítí ve tmě.

Článek

Připravte se na to, že barevná rýže pravděpodobně nezůstane jen v misce, ale skončí i na podlaze. Ovšem zabavíte děti na celé odpoledne. A to rozhodně stojí za trochu nepořádku.

Léto má oproti podzimu a zimě velkou výhodu v tom, že můžete být s dětmi venku a na hřištích až do večera, takže máte o zábavu postaráno. Nyní však přichází čas, kdy je potřeba ratolesti zaměstnat i trochu jinak. Od toho existují různé společenské hry nebo kreativní tvorba. A právě na tu jsme se dnes zaměřili i my. Poradíme vám, jak jednoduše vytvořit neonovou rýži na hraní, která má navíc super bonus. Svítí ve tmě!

Co si nachystat

  • Rýži
  • Neonové barvy
  • Fosforeskující barvu (seženete ve výtvarných potřebách či v papírnictví)
  • Uzavíratelné plastové sáčky
  • Pečicí papír
Foto: Aleš Votýpka

Jak na to

Foto: Aleš Votýpka

Rýži nasypte jednoduše do plastových sáčků a přilejte neonovou barvu dle libosti. Do jednoho ze sáčků pak přidejte fosforeskující barvu, která vytvoří moc hezký efekt ve tmě.

Foto: Aleš Votýpka

Rýži v sáčku dostatečně promněte, aby se obarvila všechna zrníčka.

Foto: Aleš Votýpka

Obarvená zrníčka ještě rozprostřete na pečicí papír a nechte zaschnout.

Foto: Aleš Votýpka

Zábava může začít. Nejlepší jsou ovšem obrázky, které děti mohou vystřihnout ze čtvrtky a polepit zrníčky dle fantazie. Můžete je následně vystavit v pokoji, a když budou děti usínat, uvidí, jak obrázky září. Další variantou mohou být různé výrobky z modelíny v podobě dortíků a koláčků, které lze neonovou rýží ozdobit.

Foto: Aleš Votýpka

Líbí se vám tento hravý nápad? Můžete vyzkoušet i další. Najdete je v článcích: Světelná dekorace do okna i na oslavu: Vyrobte ji z košíčků na muffiny!, nebo Udělejte dětem radost: Vyrobte jim magickou žárovku či sněžítko! 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek