Hlavní obsah

Udělejte dětem radost: Vyrobte jim magickou žárovku či sněžítko!

Foto: Jakub Jurdič
12. 10. 2016

Všechno, co se třpytí, přitahuje pozornost. Proto potěšte i svoje děti a vyrobte si s nimi kouzelné sněžítko plné krásných flitrů. Poradíme vám, jak na to. Postup je skutečně jednoduchý.

Článek

Kreativních nápadů na výtvarné aktivity s dětmi v případě ošklivého počasí není nikdy dost. A zvláště, když je výrobní postup jednoduchý a výsledek velice efektní. To se týká i kouzelné žárovky či sněžítka, které v sobě navíc ukrývají oblíbenou pohádkovou figurku.

Co si nakoupit

Na výrobu budete potřebovat především nějakou skleněnou baňku či skleničku, která se dá pevně uzavřít. Nás zaujala kořenka ve tvaru žárovky, jejíž horní otvor jsme zalepili tavnou pistolí. Nezbytným komponentem jsou pak třpytky, flitry a glycerín, který koupíte v nemocničních lékárnách. Tato látka vám zajistí, že třpytky budou plavat v lahvičce pomaleji. Pokud s nimi děti zatřepou, tak se budou snášet ke dnu, jako když sněží.

Foto: Jakub Jurdič

Jak postupovat

Do baňky nasypte třpytky a flitry dle libosti.

Foto: Jakub Jurdič

Nádobku zalejte ze dvou třetin vodou.

Foto: Jakub Jurdič

Dolejte poté glycerínem, aby se třpytky ve vodě hezky vznášely.

Foto: Jakub Jurdič

Baňku dobře uzavřete a máte hotovo.

Foto: Jakub Jurdič

Na výrobu lze použít jakoukoli kořenku s uzávěrem, který pro lepší těsnění přilepte tavnou pistolí.

Foto: Jakub Jurdič

Podobným způsobem si můžete doma vyrobit také sněžítko s oblíbenou dětskou figurkou (například z Kinder vajíček), kterou před naplněním přilepte voděodolným lepidlem.

Foto: Jakub Jurdič

Teď už jen stačí zatřepat a něco si přát.

Pokud budete hledat další inspiraci, jak strávit příjemné odpoledne s dětmi, nahlédněte také do článků: Kouzelná podzimní dekorace: Vyrobte si lampu s listím!  nebo Vtipné stojánky na tužky: Děti budou nadšené!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek