Hlavní obsah

Jak ho přesvědčit, že nejsem mrcha?

Foto: shutterstock.com

Přítel se ke mně chová rezervovaně

15. 1. 2010

Máte pocit, že jste konečně potkala toho pravého. Jste zamilovaná jako dosud ještě ne. Všechno by bylo skvělé, jen kdyby váš vyvolený nebyl natolik ovlivněný svou expartnerkou, že vám to kazí vaše soužití. Přečtěte si příběh čtenářky Moniky.

Článek

Po rozchodu s přítelem, se kterým jsem žila skoro pět let a myslela si, že spolu už zůstaneme napořád (jenže se pak ukázalo, že mě podváděl), jsem si říkala, že se už snad ani nedokážu zamilovat. Ale pak jsem potkala Jakuba. Nikoho jsem v té době nehledala, spíš jsem chtěla být sama a utřídit si myšlenky. Jenže ten modrooký blonďák mě doslova uhranul. I když mi rozum říkal stop (je totiž o čtyři roky mladší a pohybuje se v dost jiné společnosti než já), bylo to silnější a já si nemohla pomoct.

Všecko by bylo fantastické, myslím, že i on mě miluje. Jen přítele, kterému je 25 let, hrozně negativně ovlivňují jeho zkušenosti, které si odnesl ze vztahu s bývalkou. Byl s ní přes dva roky a byla to první žena, se kterou byl tak říkajíc navážno a i spolu bydleli. I před ní měl docela dost holek, ale vždycky spíš jen nakrátko. A on má prostě to, co zažil s ní, za jakousi bernou minci, na vše se dívá podle toho a obě nás v duchu srovnává, i když tvrdí, že tomu tak není.

Jejich vztah byl dost divoký a nerovný, žil s rozvedenou paní, která je o čtrnáct let starší než on a má dvacetiletého syna. Bydlel s ní v jejich třípokojovém bytě, v němž žila ještě její maminka, takže si asi dovedete představit, jak veselé to asi chvílemi muselo být. Ale ta paní byla nejenom starší, ale také pěkně prohnaná a kluka si omotala kolem prstu. A udělali si z něj takovou kasičku i služku.

Foto: shutterstock.com

Financoval celou rodinu své přítelkyně

Kupoval jí drahé dárky, třeba kozačky za sedm tisíc, pořád nakupoval jídlo a z toho živil celou jejich rodinu. Ten její syn měl pořád nějaké problémy, do práce nechodil a jen dělal dluhy, tak na něj několikrát přišla exekuce a to zase zaplatil Jakub. Ke všemu zjistil, že mu ten kluk i krade peníze z kapes atd. Celkově do této povedené rodiny za 1,5 roku společného bydlení vrazil celé stavební spoření, asi 180 tisíc!

Madam také všude vozil autem, platil dovolené, dokonce když měl volno, tak jí vařil obědy a vozil je do práce! Myslím si, že si ta paní na něm dost zvyšovala sebevědomí, že si ještě ve čtyřiceti dokáže omotat mladýho kluka. Chodila s ním na diskotéky, kde mu třeba dala před kamarádkami povel: Polib mě a on ji musel líbat. A žárlivé scény přesto byly na denním pořádku. Když se vzepřel a neudělal něco podle jejích představ, tak ho vyhazovala z domu. Když třeba přivezl nákup a nebyl tam něco podle jejích představ, tak celý nákup vzteky rozmlátila. A on pak šel a ještě to uklidil. Prý se ho pokoušela i mlátit, ale fyzicky na něj těžko měla, tak prý ji jenom držel ruce a ona mu sprostě nadávala. Jednou mu dokonce hodila i zapálenou cigaretu do obličeje...

Vůbec nechápu, jak to tak dlouho mohl snášet. Rozešel se s ní konečně až po tom, co po něm vyžadovala, aby jí povolil milence. A když se s ní rozešel, ještě skoro tři čtvrtě roku ho pronásledovala, uprostřed noci mu chodila brečet za dveře a pořád mu telefonovala, až si musel změnit číslo. Také ho sledovala, co dělá, a když zjistila, že jsme si spolu začali, tak vyhrožovala, že ho zfackuje, když ho někde se mnou potká.

Foto: shutterstock.com

Bývalka ho napadala i fyzicky

Chápu, že teď má Jakub strach, aby to zase nedopadlo podobně jako tenkrát. Jenže já nevím, jak ho mám přesvědčit, že já nejsem žádná mrcha a nechci si z něj dělat sluhu ani z něj tahat peníze. Chci s ním prostě žít a tak do roka mít i miminko. On to chce taky, ale pořád mě nějak zkoumá a testuje, aby se prý zas nespálil. A mě to uráží, vždyť už se známe skoro rok. A tak se kvůli tomu čím dál tím častěji jen hádáme. Spory máme kvůli tomu, že on se pořád všemu děsně brání, a mě to bolí. Jinak si výborně rozumíme.

Už jsem proplakala mnoho nocí a říkám si, co je na mně špatně, co měla ona a já to nemám. Přiznávám se, že jsem zoufalá a že už mě napadlo se i rozejít. I když ho miluji. Ale když už nevím kudy kam, napadá mě rozchod jako jediné řešení. Řešení ze zoufalství. Poraďte mi, co mám dělat, aby začal se mnou líp fungovat. Nechci s chlapem manipulovat, ale jak to tak vidím, nezbude mi nic jiného než se to naučit. A vážně nechápu, proč takové vypočítavé mrchy jako jeho ex, dosáhnou všeho, a já, protože jsem hodná, tak si můžu tak leda sama po večerech brečet do polštáře.

Jak má Monika dál postupovat? Myslíte, že má její láska k Jakubovi nějakou šanci, nebo by tento vztah měla radši vzdát? Nebo je chyba hlavně v Monice? Zažila jste někdy něco podobného? Také vašeho miláčka silně ovlivňovala jeho bývalka? Napište nám na infoprozeny.cz a poraďme si navzájem.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek