Hlavní obsah

Jak to vidí chlap: Kde najde žena po padesátce chlapa, co za něco stojí?

Foto: Profimedia

Proč nemůže žena v padesáti letech narazit na akčního muže?

12. 11. 2015

Zorce je padesát a nechápe, kam se poděli muži, se kterými by se nenudila. Na názor se zeptala i našeho muže Josefa Hausmanna. Je k ní hodnější, než obvykle k čtenářkám bývá? Ale kdeže!

Článek

Zorka se chtěla zeptat našeho muže, kam se poděli všichni ti volní pánové s kupou koníčků. A Josef Hausmann jí napsal, jak je jeho zvykem, od plic, co si o celém jejím problému myslí!

Čtenářka Zorka:„Je mi 50 let. Ovdověla jsem již před 7 lety, manželství bylo velmi dobré, tak jsem se z toho dlouho nemohla vzpamatovat. V současné době bych již měla o partnera zájem, ale… Není těžké se seznámit, ať už při různých akcích (mám velmi ráda turistiku a cyklistiku) nebo na internetu. Ale nějak tak se mi zdá, že muži věkem přiměření jsou zaměřeni ,jen na to jedno'. A není to sex.

Takový pán hned, že se sestěhujeme, že budeme společně hospodařit, starat se o domácnost. Když chci napřed poznávání, nelíbí se jim to. Nechce se jim za kulturou, dokonce i třeba na tu turistiku rezignují s tím, že to ,měl jako náhražku' za partnerku.

Ne že by neměli zájem o sex (podotýkám, že rozhodně nepotřebuji zhubnout 10 kilo :-D), ale také u nich není na předním místě. Co myslíte, jsou muži po padesátce, pětapadesátce už jen pohodlní tvorečkové, kteří chtějí obskakovat a plný servis? Kde jsou ti chlapi, kteří mají koníčky, zájmy a jsou ochotni leccos podnikat? Všichni zadaní?"

Vážená Zorko, vím, že to vyvolá nevoli, ale žena po padesátce by měla trochu ze svých nároků slevit. Jiné ženě bych vytknul, že si měla svého muže, uloveného v době jejího rozkvětu, hledět tak, aby jí neutekl. Vy, které muž umřel, jste v tom nevinně. Osudovou ranou se ocitáte v konkurenci o poslední paběrek mužů s ženami, které si svých mužů nehleděly a pozbyly jich svou netolerantností nebo je jinak odpudily či vyštěkaly z domova. Ty vám teď „lezou do zelí“. Jak k tomu, chudáku, přijdete? Tamty potvory se mají rvát mezi sebou, a vy máte mít svoji kategorii nevinných – to bych to ale tady musel řídit já…

Kdysi jsem tu rozebral („Kam se poděli chlapi po padesátce?“) profil generace padesátníků a výše. První skupina je ženatá – pro vás k ničemu. Druhá skupina je (stále ještě!) svobodná, protože jsou to sobci, úchylové, exoti a ztroskotanci, kteří se nikde nechytají – pro vás k ničemu. Třetí skupina jsou rozvedení, rozvodem ožebračení a zatrpklí – pro vás k ničemu.

Čtvrtá skupina rozvedení, kteří měli původní kmenový majetek tak obrovský, že jim zbylo dost i po rozvodu a mohou žít nadále naplno – na každého z nich však připadá asi pět set rozvedených padesátnic, o které oni navíc nemají zájem, neboť pokukují po mladších. Takže pro vás k ničemu.

Další skupina jsou statisíce mužů, kteří v průměru umírají o osm let dříve než ženy, a teď tady chybí. Pokud se mezi těmito skupinami někde vyskytují nějací muži, kteří se sem nedají zařadit, jsou to v principu „béčka“, která si nedovedla samičku opatřit. Anebo jsou to profíci, kteří mají zájem o krátkodobé sexuální avantýry s rozmanitými ženami – jako žena, která „rozhodně nepotřebuje zhubnout 10 kilo“, na ně asi narážíte často.

Na vaši otázku „Kde jsou ti podnikaví chlapi?“ odpovídám: Rozebraní a dobře hlídaní svými „majitelkami“.

Lidský druh je unikátní v délce života, po který ženy žijí po odeznění plodnosti. Pro přežití živočišného druhu je to evoluční nesmysl, který se ale musel nějak vyplácet. Má se za to, že přínos starších neplodných žen spočíval v (babičkovské) pomoci zaopatřovat další potomstvo. Víte, kam směřuji, a uvědomuji si, že dnešní žena vašeho věku se nehodlá realizovat jako babička.

Chce žít naplno – a má na to energii, sílu i chuť. Jste ale v evoluční pasti. Lidstvo udělalo za poslední staletí strašně rychlý vývoj, s nímž evoluce, která se projevuje řádově v tisíciletích, nestačí držet krok. Takových nechtěných rudimentů s sebou vleče lidstvo více, za všechny jmenujme (dnes už ničím) neodůvodněné upřednostnění života žen před životy mužů v situacích „potápějící se loď“ nebo (čistě jen) mužské odvody do armády. To jsou zase evoluční pasti na muže.

Co ale s tím? Neprat se s (nepřemožitelnou) přírodou, ale naslouchat jejím zákonitostem. Jednou z nich je, že chlapi se chytí pokaždé na nezávazný sex. Jestliže tedy slevíte ze svých nároků, podle kterých kádrujete muže, které „připustíte“ a které nikoli, (což byste ve svém věku měla), v síti čeřenu, ze kterého po každém vytažení z vody smutně vyhazujete podměrečné mřenky, vám s vyšší pravděpodobností uvízne něco, co se dá už přinést domů.

V (našem) věku se dost často romantická láska vyvine z nezávazného sexuálního „dobrodružství“. Obráceně to ale už nezkoušejte – to nechte těm dvacetiletým.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek