Hlavní obsah

Jak to vidí chlap: Manžel se mnou 10 let nespí! To mu sex nechybí?

Foto: Syda Productions, Shutterstock.com
31. 8. 2017

Manžel (41) čtenářky Dany užívá antidepresiva a zapíjí je pivem. Tahle kombinace způsobila, že se milovat nemůže a vlastně ani nechce. Trvá to už deset let. Najde východisko Josef Hausmann?

Článek

Čtenářka Dana (39) se na adrese jaktovidichlap@firma.seznam.cz svěřila: „Respektuji, že prášky potřebuje, ale dá se přece změnit medikace, aby ho tak neutlumovaly a nesnižovaly jeho libido. Jednou jedinkrát se mnou na to téma mluvil, prý se to stydí psychiatrovi říct, natož řešit s urologem nebo sexuologem svoji erektilní dysfunkci. Pokud na sex tak asi dvakrát do roka přece jen dojde, stejně neví, co a jak má dělat. Je prostě vidět, že na milování nemá chuť, nutí se do toho a vrcholem erotiky je, že mi položí ruku na prso. To mě fakt neuspokojuje…

Nechápu, jak mohl zapomenout, jak jsme si krásně užívali před svatbou. Netuším, proč mě naprosto vytěsnil ze svého intimního života a proč nedokáže pochopit, že mi něžnosti, sex a orgasmus chybějí. Se mnou řeší jen provozní záležitosti, nikam nechodí, kamarády nemá a ani synové (oba 11 let) ho nijak zvlášť nebaví. Milenku rozhodně nemá – k čemu taky?! Tipla bych si, že jde o syndrom vyhoření. Moje frustrace se pomalu začíná měnit v hysterii, ale jemu je to úplně jedno. Má tohle ještě řešení?“

Vážená paní Dano, ve svém dotazu, který má spíše formu stížnosti, jste se takticky nezmínila, kolik jste od svatby přibrala… Pro rozbor vaší situace ale chybí i další podstatná fakta: jestli manžel (ve své nanicovatosti) aspoň rodinu dobře zaopatřuje (když pořád sedí doma utlumený). Pokud ne, tak proč s ním vůbec jste? A hlavně, proč si sex neopatříte někde jinde? Mezi muži převyšuje poptávka po sexu bez závazků nabídku asi tisícinásobně.

Kdyby váš manžel užíval antihypertonika na bázi beta-blokátorů, které erekci brzdí, nedalo by se nic dělat, protože jejich vysazení by ho ohrozilo na životě. Proč ale 41letý chlap nezahodí antidepresiva a nejde si místo toho s kamarády kopnout fotbálek, je mi záhadou. Dnešní době nerozumím a nechci rozumět. Lékař mu měl místo antidepresiv předepsat sport, kamarády a sex. Ale to by ho pak nezvali na farmaceutické rauty…

Foto: Photographee.eu, Shutterstock.com

Těžko říct, zda v případě manžela čtenářky Dany jsou pilulky příčinou, nebo důsledkem vážné vztahové krize

O vašem dílu viny mohu jen spekulovat – do jaké míry jste mu sport, kamarády a sex znechutila a do jaké míry ho to nikdy nebralo. Základem domácího sexu je, že manželka trvale svého muže vzrušuje a přitahuje. To u vás nějak pominulo. Uznávám, že vzrušit líného hňupa (jakého jste vylíčila), je mnohem těžší než aktivního juru, který by vám zase zahýbal, a psala byste stížnost jiného druhu.

O manželovi mluvíte se značným despektem. Chápu, jak jinak mluvit o chlapovi, který kašle na sexuální uspokojení své ženy. Pokud ho chcete vytrhnout z letargie, začněte ho chválit, překonejte se a proneste obdivná slova (něco si musíte najít), zkrátka pohlaďte jeho ego. Tím pro něho zatraktivníte duševní část sebe sama. Pak je ještě třeba zatraktivnit tu tělesnou, což vás bude také bolet.

Jo, ještě postel. Z vašeho reportu se zdá, že všechno necháváte na něm (neví, co má dělat; položí ruku na prso…). Tak buďte aktivní vy. Však máte také ruce.

Máte podobnou zkušenost s partnerem, který nežije naplno, ale jen tak živoří? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek