Hlavní obsah

Jak to vidí chlap: Pozor na dámy s „vyřešenou minulostí‟

Foto: thinkstock

Zralý muž od zralé ženy čeká vyřešenou minulost, ne starosti

Muž, který se (třeba po rozvodu) ve zralejším věku (řekněme po padesátce) ocitne na seznamovacím trhu, má (pokud není rozvodem ožebračen, zejména pak domohl-li se významnějšího postavení) možnost volby.

Článek

a) začít si ještě jeden život tím, že si namluví 35letou ambiciózní podnikatelku, které na poplach zvoní budík biologických hodin, a založí s ní rodinu, v níž jeho děti budou zhruba stejně staré jako jeho vnuci z prvního manželství

b) namluví si ženu přiměřenou věkem s takzvanou vyřešenou minulostí, rozuměj – s odrostlými a na vlastních nohou stojícími dětmi.

Pro jednoduchost analyzujeme jen nevýhody obou variant.

Varianta a) vede k dalšímu prakticky doživotnímu závazku a dřině až do hrobu při budování a udržování dalšího (kolikátého už v pořadí?) rodinného hnízda, k opětnému zapřažení se do káry – spíše do dvojkáry – na cestě do nedohledna. To vše v době, kdy už to náš chlapíček celkem nemá zapotřebí, protože už jedny děti někde má, povinnost vůči svému biologickému pudu splnil a zasloužil by si konečně trochu klidu a času na vlastní koníčky.

Nevýhodou varianty b) je starší a většinou nevzhlednější ženské tělo, které takto získáváme, na což ovšem muže, kteří se naučili zestárnout, příroda připravila, takže to, co nám vadilo ve dvaceti, dávno už v padesáti neřešíme. Ušetřené starosti se zakládáním rodiny s mladou partnerkou za to většinou stojí.

Foto: thinkstock

Založit novou rodinu, nebo ne?

Mnohem zásadnějším problémem je podvodné tvrzení oné postarší ženy, že má vyřešenou minulost. Našeho nešťastníka si nabrnkla mnohdy právě proto, aby na něj navalila břímě, které sama nezvládá: odrostlé, leč nesamostatné a nezaměstnatelné děti, nemovitosti v dezolátním stavu atd.

Chlapíček, který si naivně myslel, že si bude v poklidu žít v dostatku něhy, sexu a klidného zázemí, bude doučovat (nebo shánět a platit někoho na doučování) její dceru, která nemůže dokončit školu, protože žije v podnájmu s fetujícím dredařem a na všechno kašle, bude shánět a platit ubytování pro jejího syna, který je nezaměstnaný a má platit na nechtěné dítě s cikánkou, bude nucen spravovat zpustlou nemovitost jejích rodičů, bude zahrnován nářky nad nezvedeností jejích parchantů, ano, i vnuků.

Peníze, které si plánoval na přilepšení v životě, mu postupně odtečou na dlouho neplacená zdravotní a sociální pojištění a další provoz jejího potomstva. A sex? Původně pohodový a kdykoli? Ve skutečnosti, jen když ona nebude hlídat vnoučata, vézt autem dospělého syna na „pracák“, zařizovat dovolenou dceři se šamstrem či brigádničit v Tesku, aby vydělala na podnájem feťáka a dcery, která je přece samostatná, a tak nebude bydlet s mámou.

Chlap má možná problémy se svou minulostí také. Ale řeší si je sám, nikoho s tím neotravuje, na nikoho svůj náklad nepřesouvá, tu svou káru si utáhne. Ve svém věku už nechce vléci káry dvě. Proto chtěl ženu s vyřešenou minulostí.

Bláhovec jeden!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama