Hlavní obsah

Jak za léto zestárnout o 10 let? Opalujte se jako slavní

Foto: Profimedia.cz

Opékáte se hodiny na pláži nebo u bazénu, abyste získali „božské“ opálení? Máme pro vás dvě hodně špatné zprávy: škodíte svému zdraví a přidáváte si léta. Přesvědčte se na vlastní oči!

Článek

Mluví se o tom všude a neustále: vysoké dávky ultrafialového záření nejsou zdravé a je důležité se chránit. Třeba nad možnými zdravotními riziky mávnete rukou, ovšem nezřízené vystavování těla slunečním paprskům má ještě jednu velkou nevýhodu – silné opálení vám vizuálně přidá několik let navíc. Jedná-li se jen o lehké zabarvení, o nic nejde, ale cílené hodinové „smažení“ na sluníčku se na kůži výrazně podepíše.

V Hollywoodu je trend tmavého bronzového opálení už dávno pryč a většina celebrit se sluníčku vyhýbá. Našli jsme však starší fotky a pro zajímavost jsme je porovnali se současným stavem. Jaký je výsledek? Přestože jsou hvězdy dnes o několik let starší, bez opálení vypadají mnohem lépe než v minulosti.

Stále nám nevěříte? Snad vás přesvědčí následující galerie!

Lindsay Lohan (32)

Foto: Profimedia.cz

Herečka, známá skandálními dobrodružstvími, se snaží ze všech sil napravit svou reputaci i kariéru. Za posledních pár let se dala dohromady a už není tak patrné, jak se na ní všechny eskapády podepsaly. Věřili byste, že na fotografii vlevo je o neuvěřitelných devět let mladší než na té vpravo?

Victoria Beckham (44)

Foto: Profimedia.cz

Návrhářka a zpěvačka nebyla vždy tak sofistikovanou a elegantní kráskou jako dnes. Před devíti lety, kdy holdovala nepřirozenému bronzu, bychom ji směle tipovali na pětačtyřicátnici – a to jí bylo teprve 35. Troufáme si tvrdit, že na fotografii vpravo, pořízené minulý měsíc, vypadá o dost lépe

Christina Aguilera (37)

Foto: Profimedia.cz

Dříve umělý barbie look podpořený několika hodinami v soláriu, dnes přirozená krása s aristokraticky bledou pletí. Za nás rozhodně vyhrává zpěvaččina verze z roku 2018 (vpravo)

Catherine Zeta-Jones (48)

Foto: Profimedia.cz

Ve snaze ubrat si několik let se jednu dobu herečka opalovala více než dost. Když ale pochopila, že to má opačný efekt a že bronzový odstín nemilosrdně zvýrazňuje a podtrhuje každou její vrásku, přestala se tolik slunit. Porcelánová pleť jí sluší mnohem víc!

Donatella Versace (63)

Foto: Profimedia.cz

Vzhled návrhářky, která si nedokáže dát pokoj s plastickými operacemi a neustálým „vylepšováním“, se dá posuzovat opravdu těžce, ale i na jejím příkladu je moc dobře vidět, že i když byla na snímku vlevo o deset let mladší, letos – bez brutálního opálení – vypadá lépe než její dřívější já

Valentino Garavani (86)

Foto: Profimedia.cz

Italský návrhář má snědou pleť geneticky danou, ale to mu nestačí: ujíždí na oranžovohnědém odstínu. Našli jsme snímek z května, kdy na chvíli vybledl (vpravo). Sami uznáte, že na něm má o dost méně vrásek nebo alespoň nejsou tak viditelné, když nejsou zvýrazněné opálením

Jak jste na tom s opalováním vy? Nepřeháníte to náhodou? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek