Hlavní obsah

Jen béžová to může být! Vyberte si kabát, který neomrzí

Foto: Aleksandr Khmeliov, Shutterstock.com
6. 11. 2018

Slibujeme, že téhle investice nebudete litovat. Pokud pátráte po kabátu, který byste mohly přehodit bez přehánění přes jakékoli oblečení, zaměřte se na odstíny béžové. V čem je tahle barva lepší než černá?

Článek

O černé se traduje, že sluší bez výjimky všem a často se vyzdvihuje i její schopnost tolerovat ostatní barvy. Spousta bledulek by ale s tímto tvrzením nesouhlasila a říct, že černá lichotí každé ženě, nemůžeme ani my. Na někom působí opravdu příliš tvrdě (v tomto případě se nabízí alternativní šedá nebo fialová). Nicméně dnes je řeč o béžové.

Proč zrovna béžová?

Béžová je oproti černé výrazně jemnější a lichotí opravdu drtivé většině žen. Její výhodou také je, že neexistuje jen v jednom jediném odstínu – na výběr máte hned několik tónů, od světlejších po výraznější velbloudí, což zvyšuje šanci, že si s touto barvou budete rozumět. Na výbornou hodnotíme i její variabilitu – béžové to sluší s dalšími neutrálními barvami, a stejně tak se dá spárovat i s většinou výrazných odstínů. Pokud byste tak v šatníku rády měly alespoň jeden „univerzální“ kabát, doporučujeme jít právě do téhle klasiky.

Čtěte etikety

Nedejte jen na první dojem. Než se bezhlavě zamilujete do jednoho z kabátů, nezapomeňte si důkladně prostudovat jeho složení. Dvojnásob to platí v případě, že máte se svrškem velké plány a hodláte ho nosit několik dní v týdnu. Pokud se chcete opravdu zahřát, všímejte si především procentuálního podílu vlny. Nenechte se ošálit pouhou nálepkou „vlněný kabát“ – výrobci takto klidně označí i svršek, který obsahuje zanedbatelné množství tohoto materiálu.

Na druhé straně ale musíte počítat s tím, že si za kvalitní kabát připlatíte. Promyslete si proto, jestli hledáte skromného parťáka na občasné procházky, nebo byste svršek rády nosily dlouhá léta. Pokud nechcete dělat kompromisy a chcete se zároveň zahřát, vybírejte kabáty, které obsahují alespoň 60 % vlny, nebo ještě lépe nad 70 %. Kousky, které překračují hranici šedesáti procent, jsme v následujících tipech doplnili konkrétním číselným údajem – můžete se na ně tak rovnou zaměřit.

Najdete ten pravý?

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát Promod, 3499 Kč (podíl vlny 75 %) a Next, 2625 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát Reserved, 2299 Kč a Ivy & Oak, prodává Zalando, 5080 Kč (podíl vlny 75 %)

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát Ivy & Oak, prodává Zalando, 6350 Kč (podíl vlny 75 %) a Next, 3055 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát Mango, 3999 Kč (podíl vlny 75 %) a Vila, prodává Answear, 2499 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát Dorothy Perkins, prodává Zalando, 1830 Kč a Mango, 1999 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát About You, 2077 Kč a Even&Odd, prodává Zalando, 1530 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát Ivy & Oak, prodává Zalando, 5174 Kč (podíl vlny 75 %) a Reserved, 2499 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát H&M, 3999 Kč (podíl vlny 60 % a 17 % mohér) a Mango, 2299 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát Tommy Hilfiger, prodává Zalando, 9070 Kč (podíl vlny 72 %) a Drykorn, prodává About You, 8554 Kč (střižní vlna, podíl 78 %)

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kabát Tom Tailor, prodává Zalando, 2540 Kč a Mango, 3999 Kč (podíl vlny 64 %)

Vybraly jste si? Nezapomeňte nám napsat!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek