Hlavní obsah

Slavné polibky Jiřiny Bohdalové. Herečce je dnes 90!

Foto: Profimedia.cz

Nekonečná energie, nevyčerpatelný životní elán, nezastavitelný smích a neuvěřitelný smysl pro humor. To je Jiřina Bohdalová, jedna z nejoblíbenějších českých hereček. Dáma, která snad umí zastavit čas. Dnes je jí rovných 90 let a tohle jsou její slavné polibky!

Článek

Měla z ní být učitelka, koneckonců po maturitě v roce 1949 učila tři roky na základní škole v Ostravě. Naštěstí to ale Jiřinu Bohdalovou vždy táhlo k divadlu a na třetí pokus se dostala na DAMU. Studium ukončila v roce 1957 a začala nejdřív hrát v Divadle ABC. Postupně pak přešla do Městských divadel pražských, Divadla na Vinohradech a od roku 2005 je členkou Divadla Na Jezerce.

Jiřina Bohdalová alias Bohdalka ale zdaleka není jen divadelní herečka. Jako filmová hvězda zazářila v mnoha komediích, pohádkách a dalších snímcích. V roce 1993 získala Českého lva za hlavní ženský herecký výkon v pohádce Nesmrtelná teta a o dva roky později dalšího Českého lva za hlavní roli ve snímku Fany. A zmiňovat, že svůj hlas propůjčila například nesmrtelné večerníčkové postavě Rákosníčka, je snad i zbytečné.

Jiřina Bohdalová ale není jen umělkyně, ale především žena s nezkrotným temperamentem a životním elánem. Není divu, že kdekoli se objeví, je v obležení přátel a kamarádů. A tohle jsou její slavné polibky, kterými díky své vřelosti a přátelské povaze rozhodně nešetří!

S Františkem Janečkem (76)

Jen málokterá showbyznysová oslava narozenin se obejde bez přítomnosti Jiřiny Bohdalové. Jinak tomu nebylo ani v roce 2004, když své šedesátiny slavil skladatel a producent František Janeček. A to by nebyla Jiřinka, jak jí kolegové něžně říkají, aby bývalému klávesistovi kdysi slavné kapely Kroky Františka Janečka (hrála hity Michala Davida), nedala pořádného hudlana.

Foto: Profimedia.cz

Vřelý polibek oslavenci, tehdy čerstvému šedesátníkovi Františku Janečkovi

S Petrem Jandou (78)

Jiřina Bohdalová je především herečka, nikoli zpěvačka. Rozhodně jí ale nelze upřít ani hudební talent, třeba za výkon v muzikálu Dáma na kolejích (1966) se rozhodně nemusí stydět. Zpívala tam skvěle! Je prostě jasné, že i k hudbě má blízko. A zdá se, že i slavný muzikant a frontman legendární kapely Olympic patří mezi její přátele. Takovou pusu mu herečka dala v roce 2005.

Foto: Profimedia.cz

Ani slavný muzikant Petr Janda nebyl o polibek od Jiřiny Bohdalové ochuzen

S Karlem Gottem (†80)

Ona už byla známá herečka, on neměl s filmem žádné zkušenosti. Karel Gott si svůj filmový debut prožil právě po boku Jiřiny Bohdalové ve snímku Komedie s Klikou v roce 1964. A od té doby se přátelili. Herečka se prý dokonce velmi líbila Gottově mamince, která se nechala slyšet, že by spolu měli krásné děti.

Na lásku mezi Bohdalovou a Gottem sice nedošlo, ale vzniklo celoživotní přátelství. Takže polibků si tihle dva dali jistě nespočet. Ten na fotce je z roku 2006, kdy slavila Bohdalová 75. narozeniny.

Foto: Dalibor Puchta / CNC / Profimedia

S Karlem Gottem se seznámila v roce 1964 při natáčení filmu Komedie s Klikou

S Milošem Zemanem (76)

Když se v roce 2013 poprvé konaly prezidentské volby, herečka se veřejně postavila za Miloše Zemana. Podpořila ho, dala mu svůj hlas a jeho vítězství tehdy společně s ním oslavovala. A je jasné, že po vyhlášení výsledků nemohl chybět ani polibek pro nového prezidenta České republiky.

Pravda je ale i to, že o pět let později, když se konaly další volby a Miloš Zeman opět kandidoval, herečka ho už nepodpořila. Médiím řekla, že má politiky jako takové plné zuby.

Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Bohdalová veřejně podpořila Miloše Zemana v jeho prvních prezidentských volbách

S Pavlem Zedníčkem (71)

S Pavlem Zedníčkem se Jiřina Bohdalová zná nejen z televize a filmu (před kamerou se potkali například v pohádce Láska rohatá z roku 2009 či v komedii Podfuk z roku 2004), ale i z fotbalového uskupení osobností s názvem Amfora.

I tihle dva jsou skvělí kamarádi, koneckonců v roce 2012 přichystal Zedníček Bohdalové oslavu narozenin. Herečka tehdy chtěla slavit jen v kruhu rodinném, ale nakonec se dočkala velkého překvapení. Přijel pro ni stříbrný Rolls Royce z roku 1957, který ji vysadil před restaurací, kterou v Praze vlastní právě Zedníček. Tam na ni čekal nejen on, ale i řada jejích přátel.

Foto: Profimedia.cz

Takovou pusu dala překvapená herečka Zedníčkovi, když dorazila na nečekanou oslavu narozenin

S Jiřím Bartoškou (74)

S Jiřím Bartoškou hrála Bohdalová například v pohádce Anděl Páně (2005) a i v jejím pokračování z roku 2016. V tom samém roce pak na tradičním karlovarském filmovém festivalu převzala herečka cenu prezidenta festivalu, kterým není nikdo jiný než právě Bartoška.

Na festivalu byla ale Bohdalová i mockrát předtím, třeba v roce 2012 tam právě s Bartoškou křtila knihu Evy Zaoralové Život s filmem. A právě z tohoto festivalu je ta krásná pusa na fotce.

Foto: Profimedia.cz

Pusa královny komedie a ředitele karlovarského festivalu

A dcera Jiřiny Bohdalové má už za sebou půlkulatiny. Simoně Stašové bylo 65! Znáte všechny její role?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek