Hlavní obsah

Klára a její modely: Jak oblékat děti? Tohle nosí moje dcera!

Foto: Jakub Jurdič

Speciál o dětské módě! Proč na něj déle čekat?!

Už 14 dní jsem máma. Moje dcera se jmenuje Emilie Víchová a je super. Je to samozřejmě mazec, nevyspalost a něco jako ranní posouvání budíku je jen sen, ale jsem šťastná...

Článek

Nabízí se tedy otázka, kdy napsat sloupek na téma dětská móda. Upřímně, nevidím důvod, proč to protahovat, pojďme do toho po hlavě, právě teď hned. Nečekejte žádný fatální rady, bude to trošku subjektivní, trošku začátečnický, nicméně zase až takový nováček v téhle dětské módní sekci nejsem. Jednak jsem taky bývala dítě, a pak mám dva synovce, díky kterým čas od času zabrousím do dětské sekce, abych jim pořídila nějaký slušivý kus.

Foto: Archiv Kláry

Emilka

Zároveň jsem ve věku, kdy se většině mých kamarádek rodí děti, takže se v dětské sekci ometám i díky nim. Dost často se mi stává, že i přes to, že jdu kupovat kousky pro chlapečky, zabrousím do holčičí části, jen se trochu pokochat. Některý ty oblečky jsou tak povedený, že mám co dělat, abych nenakupovala „do foroty“. Ale uznejte, schovávat šest let legíny na šestiletou dceru je nesmysl, to jsem zhodnotila poměrně rychle. Každopádně věc se má tak, že věci pro chlapečky jsou roztomilý, ale věci pro holčičky jsou nejvíc roztomilý.

Tolik rozplývání se nad dětskou módou.

Foto: Archiv Kláry

Pro děti do zimy

Jaká je moje realita?

Pravdou je, že teď jedu spíš model „funkční móda“. Tedy mini overaly rozepínací odshora až dolů. Neříkám, že nejsou slušivé, ale v podstatě popadnu ten, co mám po ruce, a moc o tom nepřemýšlím. Ani jsem nic moc nenakupovala, kamarádky mi nabalily tolik kusů, že jsem měla co dělat, abych vše stihla vyprat, přežehlit a poskládat, než se Emilka narodí.

Něco jsem ale přece jen koupila, neudržela jsem se, ale opravdu jen dva nebo tři kousky. Jednu bílou čepičku s ouškama (ouška na všech dětských kusech jsou TOP), jeden červenej overal se sovičkou (holčička musí aspoň jednu červenou věc mít, to je jasný) a jeden overal s dekorem krabicových mlék – retro jak vyšitý. Nicméně jsem si jistá, že až bude větší, budu v sekcích s dětským oblečením pečená vařená.

Foto: Archiv Kláry

Moji favoriti mezi overaly

Co se mi líbí a co ne?

Nikdy mě nebraly anglické nápisy nedávající příliš smysl nebo rádoby vtipné nápisy. Říkám si, že dítě není vývěsní tabule a to, co nám chce sdělit, nám řekne, až začne mluvit, ale samozřejmě taky mám nějaký doma. Roman přivezl z Londýna triko s nápisem „Keep calm and give me a milk“, což se nakonec ukázalo jako ten nejpravdivější nápis pro naše dítě, protože holka je žrout.

Na druhé straně se mi na dětech moc líbí jednoduché vzory, zvířátka na prsou, proužky a puntíky. Několik takových oldschoolových bodýček mám ještě po sobě. Moje kámoška Markéta mi dala krásný puntíkatý overal s husičkama na prsou, takový šik vesnický model, už se nemůžu dočkat, až ho nasadíme. A když jsme u tý vsi, tak mě dostala i nová nádherná dětská kolekce inspirovaná dobrodružstvím v lese. Je kouzelná! Kdybych měla větší dítě, pořídím tam hned několik kusů, moje favoritní je soví perelína.

Foto: Archiv Kláry

Dobrodružství v lese od H&M je naprosto kouzelný

Jediné negativum u tak krásných dětských modelů je, že děti z oblečení rychle rostou. Proto si myslím, že je fajn jich mít víc (myslím víc dětí). Hezky se to unosí. Jen chudák ten poslední, bude už to mít značně zapraný :-) Originální tip na zimu je medvědí kombinéza, dala jsem ji na novorozeně několika kamarádkám a měla vždycky úspěch. Je praktická a děti v ní vypadají ultra rozkošně.

Tak jo, je čas skončit, začínám se moc rozplývat. Tolik letem světem k dětské módě. V článku jak najít svůj styl píšu o tom, že od nějakého věku děti vědí, co chtějí mít na sobě. Příliš bych je nekorigovala, můžou tak vznikat zajímavý kombinace. Nicméně mám pocit, že pohodlí a možnost pohybu je u dětí zásadní takže: žádné podpatky, svetry, co štípou, a džíny, co jdou jen tak tak dopnout :) To trpení pro krásu si necháme, ale jen občas, pro sebe.

P.s.: Vybavujete si jak se oblíkali Jackson 5? Jejich krejčí si dal záležet, jsou to neskutečný modely!

P.s.s.: Je to efektní a podle všeho i funkční, evidentně nebrání pohybu :-)

Ps.s.s.: Chcete důkaz, tady je!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama