Hlavní obsah

Koupelny roku 2013: Vládne jim příroda a oblé hrany!

Foto: Rako

Řada Unistone nabízí dlaždice a obkládačky s optikou přírodního kamene. Velkoformátové dlaždice 60 x 60 cm a 30 x 60 cm se hodí do moderních prostor, reliéfní mozaiky se zdrsněným povrchem 30 x 60 cm a 30 x 30 cm zase pro obložení atypických ploch. Například 1 m^2 dlaždice 60 x 60 cm stojí od 799 Kč

Plánujete letos novou koupelnu? Představujeme vám žhavé novinky! Co je na nich sympatické? Decentnější barevnost, oblejší tvary i praktické hledisko.

Článek

Trendem současného designu je zjednodušování. „Interiér se od návrhu dispozice až po výběr doplňků komponuje na základě jedné myšlenkové idey. Pro její ,zhmotnění' se používají kvalitní materiály, snadné pro údržbu a zároveň odolné vůči opotřebení,“ uvádí Martina Šimková, designérka koupelnového studia Perfecto design.

Foto: Perfecto design

Přírodní inspirace je patrná i na obkladech a dlažbách Durstone ze série Hamptons v odstínu Teak, který dokonale napodobuje přirozený vzhled dřeva (24,8 x 100 cm nebo mozaika 30 x 30 cm, 1 m^2 stojí 1243 Kč). Obklady se na jedné stěně doplnily stěrkou Atria v odstínu melounově žluté

Foto: Perfecto design

Líbí se vám mozaika, jen si nejste jisti zvoleným odstínem? Pak si nechte navrhnout vizualizaci ve fotorealistické kvalitě. V tomto případě designéři z Perfecto design použili mozaiku značky Kerion ze série Luxor (18 x 18 mm, cena k doptání u prodejce)

1. Obklady a dlažby

Loňský veletrh Cersaie obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení, který udává tón v tomto segmentu, nabídl inspiraci i těm, kteří nechtějí být za každou cenu in. „Nové kolekce obkladů a dlažeb neavizují odstranit vše současné, ale pouze spojují stávající kolekce s novými prvky. Tvůrci stále vracejí do interiéru dřevo, kámen, mramor… zkrátka přírodní materiály, které mile překvapovaly už v předcházející sezoně,“ uvádí Pavla Nováková z firmy RAKO.

Foto: Keramika Soukup

Přírodní tóny a akcent zlaté barvy na bateriích dodávají koupelně nádech luxusu. Série Senso, výrobce Saloni, 1 m^2 za 569 Kč

Foto: Siko koupelny

Novinková řada obkladů a dlažeb Butterfly výrobce Fineza (by Dom Ceramiche) je typickým představitelem aktuálních trendů – nabízí tlumené, jemné, neutrální odstíny. Série představuje škálu různých barevných provedení. Například 1 m^2 obkladů 20 x 50,2 cm za 599 Kč

2. Milejší sanita? Oblejší!

„V koupelnách letos zaznamenáváme návrat od geometrických tvarů k organickým, od purismu k moderním nadčasovým tvarům. Sanita se stává subtilnější,“ říká Veronika Menšíková ze společnosti Sanitec.

Foto: Sanitec

Impozantní velikost vany Mattis značky Keramag Design má rozměry 170 x 80 x 65 cm a objem 280 litrů. Mattis je vyrobený z materiálu Resin stone, který slibuje dobrou zvukovou a tepelnou izolaci, na dotek je teplý. Všimněte si rovněž úzkých stěn vany, které kontrastují s jejím objemem (za 78 892 Kč)

Co myslíte, chceme jako uživatelé stále bílou barvu? Je to tak, umyvadla vany i toaletní mísy či bidety v drtivé většině září bílou. A aby zůstala co nejdéle pěkná, tomu napomáhají speciální hladké povrchy pro snadnou údržbu. Hledáte tip pro společnou koupel? Pak se začtěte do článku Úžasné vany pro dva. Tyhle vás nadchnou!. A problematiku „mísy“ vám zase přiblíží článek Záchod v koupelně: ano, nebo ne?.

Foto: Ravak

Dvojumyvadlo patří do novinkového konceptu Chrome a nabídne dost místa pro pohodlnou hygienu ve dvou (rozměry 1200 x 490 mm, za 10 490 Kč). Chtěli byste raději menší model? Žádný problém, umyvadlo se nabízí v několika variantách, včetně šířky 80, 70, 60 nebo 40 cm

3. Baterie a sprchové hlavice

Nejen u sanitární keramiky, ale i u baterií nelze přehlédnout zaoblení, což je příjemnější na pohled i na dotyk. Profily a rozměry se zmenšují, jsou elegantnější.

Foto: Hansgrohe

Kolekce baterií Axor Starck Organic zaujme nápaditým designem od známého designéra Philippa Starcka. Perlátor baterie sestává z až 90 výtokových otvorů, soustředěných na ploše o průměru 2,4 cm. Fotografie představuje umyvadlovou baterii, která se hodí na většinu různých typ umyvadel, cena od 10 800 Kč bez DPH

Foto: Ravak

Tvar oválu se prolíná novou kolekcí výrobků Chrome, kterou vytvořilo studio Nosal Design. Z jednotlivých prvků si podle svých potřeb poskládáte celou koupelnu. A třeba si pořídíte i vanovou nástěnnou baterii s otočným ramínkem – když baterii nepoužíváte, přitisknete ji ke stěně, a hned máte více místa (4990 Kč)

„Novinkou je funkce progresivního ovládání teploty vody. Baterie má pouze jeden kohoutek, kterým se nejprve přidává proud studené vody, po otočení do určité polohy se následně zvýší teplota,“ vysvětluje designérka Martina Šimková. A dodává to, čeho jste si možná už sami všimli v obchodech: mezi sprchovými hlavicemi převládá vestavná varianta – zabudování do stropu. „Co se týká rozměrů, moderní sprchové hlavice ztrácejí na tloušťce (dnes jsou již pouze 1 až 2 mm tlusté) a narůstají do šířky (600 až 1200 mm).“

Foto: Dornbracht

V rámci kolekce Personal needs, individual spaces představuje Dornbracht novou vytahovací sprchu na umyvadlo, čímž se značně rozšiřuje možnost využití umyvadlové baterie v koupelně – mytí hlavy nad umyvadlem se stává komfortnějším. Materiál chrom, hadice se zátěží, zajišťující pevné ukotvení sprchy, cena k doptání v obchodě

4. Koupelnový nábytek

Jaké barvy frčí? „V návaznosti na směr, kterým se ubírá interiérový design v Mekce nábytkářství Miláně, bude velmi moderní matná povrchová úprava. Mat v kávových, vanilkových a obecně světlých odstínech dostanou jednoznačně zelenou,“ je přesvědčený Martin Dusík z firmy Trachea. Dále kromě tradiční bílé stále převládají dekory dřeva (jde o dokonalé imitace), ale pokud se vám líbí lakované povrchy a výrazné barvy, nebojte se jich.

Foto: Trachea

Příjemnou atmosféru zajistí koupelnový nábytek v povrchové foliované úpravě – dřevodekor dub lanýž v kombinaci s foliovaným vysokým leskem slonová kost (1 m^2 od 2060 Kč). Světlé ladění dvířek oživí dekorativní panel za zrcadlem ve fólii zelená lesklá, ozvláštněný plastickým 3D frézováním (1 m^2 za 2900 Kč)

Totéž platí i o 3D potiscích, kdy se dekorační fólie vakuově zalisovává do povrchu MDF desky, přičemž „obtáhne“ dvířka ze všech stran (proto 3D). Tak vznikne jen jeden spoj na zadní straně. Nejde jen o design, tímto se eliminuje na minimum i kontakt základového materiálu s vlhkem.

Foto: Dřevojas

Nejen do malé koupelny v panelákovém bytě zapadne model Solo. Nejde jen o rozměry, ale i o zvolenou úpravu – světlý odstín místnost opticky zvětší. Tento závěsný model doplňuje komfortní galerie v rozměru, který odpovídá šířce skříňky (skříňka v dekoru fólie dub o šířce 50 cm včetně umyvadla za 5490 Kč)

Jak se vám líbí koupelnové novinky?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek