Hlavní obsah

Nejlepší řasenky, které vás nezklamou! V redakci máme oblíbence od 70 do 850 korun

Foto: Beauty Hero, Shutterstock.com

Foto: Beauty Hero, Shutterstock.com

Jak najít tu pravou řasenku, která pozvedne řasy, dodá objem, neslepí je a nebude se rozmazávat? Tolik požadavků a tolik možností, jakou cestou se vydat! V redakci jsme daly dohromady naše tipy na osvědčené značky, k nimž se pořád vracíme, abychom vám výběr ulehčily.

Článek

Sháníte novou řasenku? Pokud zrovna uvažujete o koupi nové, kterou jste ještě nezkusily, máme pro vás naše redakční tipy. Skvělé řasenky seženete i v drogeriích, ale některé z nás jsou na výdrž a rozmazání řasenek náročnější a neváhají si připlatit.

Jak si vybrat řasenku?

Výběr řasenky odpíchněte od jejího kartáčku. Máte kratší řasy? Vsaďte na širší kartáček s hustými štětinkami. Pokud jsou vaše řasy spíš dlouhé, budou vám vyhovovat užší varianty, kterými je pěkně pročešete. Toužíte-li po objemu, volte klasické štětinkové kartáčky, jež zachytí víc barvy. Pokud máte řas hodně a mají tendenci se slepovat, vybírejte silikonové varianty.

Řasenkové zásady

  • Aby se řasenka zbytečně nerozmazávala, kartáček vždy trochu otřete a nanášejte spíš menší vrstvy. Díky tomu předejdete i žmolkům.
  • Aby řasy nepůsobily jako pavoučí nožičky, nanášejte další vrstvy řasenky ihned za sebou. Pokud vrstvy zaschnou a vy byste aplikovaly další barvu, mohly by se udělat nevkusné žmolky.
  • Oční víčka se vám mastí více? Sáhněte raději po voděodolných variantách nebo takzvaných „tubing“ řasenkách. Ty řasy krásně obalí a naruší je až teplá voda.
  • Svoji řasenku nepůjčujte kamarádce, mohly byste si zadělat na zánět spojivek. Řasenku zahoďte nejpozději po šesti měsících, což je doporučená doba používání na obalu.

Top 10 řasenek podle redakce

Řasenky za pár korun z drogerie, dražší klasika, která nezklame, a také tipy na méně známé značky a barvy. Naše doporučení a dojmy najdete ve fotogalerii!

Načítám