Hlavní obsah

Kteří smajlíci ve zprávě naznačují návrh na sex?

Foto: Syda Productions, Shutterstock.com

Mezi poradou a obědem si říkáte, jak využít dnešní večer. Co se takhle pomilovat? Do ruky berete telefon a místo slov pošlete pár obrázků. Pochopí to váš protějšek? A které smajlíky vyjadřují návrhy na intimní radovánky? Je jich šest a využíváte je v běžné denní komunikaci!

Článek

Smajlíci (jinak také emotikony nebo emodži) jsou souhrnně obrázky, které vyjadřují pomocí stylizované tváře pocity, jednoduché kresbičky také znázorňující věc nebo činnost. Usnadňují digitální komunikaci a zbavují povinnosti číst a psát. V dnešní době jsou nezbytným fenoménem, jejich popularita je celosvětová a sahá až do ložnic! 

Tahle se vytváří příležitosti

Kinseyho institut, jehož poznatky uveřejnil magazín Plos One, odhalil, že 30 procent z 5 300 nezadaných mužů a žen ve věku od 18 do 94 let používá při seznamování a randění běžně emotikony. A pozor, tamní vědci dokonce shledali, že ten, kdo se s nimi kamarádí hodně často, má víc sexu i nabídek na schůzku než ostatní.

Na spojitost mezi smajlíky a milostným životem upozornila i kanadská Univerzita Britské Kolumbie, kterou zajímalo, jaký ksichtík použijete, když chcete vyjádřit sexuální touhu. Profesorka psychologie Jocelyn Wentland se svým týmem oslovila 693 dobrovolníků a sledovala jejich digitální návyky ve spojitosti s určitými situacemi a sděleními.

Když máte volný večer

Ukázalo se, že konkrétně u nabídek k sexu lidé nejčastěji používají šest smajlíků – úšklebek, mrkací obličej, foukání polibku, vypláznutý jazyk, kapičky potu a lilek, jinak také zvaný baklažán.

Šklebící se tvář je ekvivalentem sugestivního mrknutí a naznačuje asi toto: „víš, co myslím“ – a myslí sex. Podobně je to s mrknutím a foukáním polibku – napodobují opravdová gesta, která děláme. Vypláznutý jazyk zase představuje orální sex, lilek symbolizuje falus a kapičky potu jsou také jasné – představte si za nimi sexuální tekutiny (fyzickou námahu, sperma, vaginální sekret).

Foto: pikcha, Shutterstock.com

Emotikony zobrazují naši náladu, tedy i náladu na sex

Není to suchar? Otestujte ho!

Podle profesorky Jocelyn Wentland v této studii velká většina zúčastněných uvedla, že často používá smajlíky k testování nových vztahů a potencionálních sexuálních partnerů. Proč? Myslí si, že obrázky jsou bezpečnější než slova. „Během přímé komunikace smajlíci dost pomáhají. Jakmile totiž použijete trochu koketní výraz, dejme tomu mrkající tvář nebo úšklebek, určitě nebudete identifikováni jako někdo, kdo na budoucího partnera nebo milence příliš tlačí. Všichni totiž vědí, co jednotlivé tváře vyjadřují za emoce,“ tvrdí Jocelyn Wentland.

Co se nenosí?

Obrázky, které vnímáme jako nějak spjaté s ženskými pohlavními orgány, se kupodivu příliš nesdílí. Třeba taková broskev se na V.I.P. seznam vůbec nedostala. „Není zdaleka tak oblíbená jako lilek,“ uzavírá Jocelyn Wentland.

Nicméně stylizované obličeje si muži i ženy zamilovali nejvíc, mezi účastníky studie se v tomto směru neobjevily žádné odchylky. Jak tedy vypadá nadržená šestka, kterou uzavírá sexy zelenina?

  • 😏 - Však ty víš, co tím myslím. Chci sex!
  • 😉 - Jsme sexuální spiklenci, viď?
  • 😘 - Zulíbám tě po celém těle.
  • 😛 - Toužím po orálním sexu.
  • 😅 - Pořádně si zařádíme. Dám ti do těla!
  • 🍆 - Penis je připraven.
ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek