Hlavní obsah

Láska: Jste skuteční partneři? Poznáte to podle těchto 10 znaků!

Foto: Profimedia

To, že s někým žijete, ještě neznamená, že jste opravdoví partneři

Nějaký čas už spolu žijete, všichni vás berou jako pár, jste ale opravdu partneři? Ti, co spolu prožívají hezké chvíle, ale poradí si i s problémy? Zjistěte podle 10 znaků, zda jste skuteční parťáci.

Článek

Dva lidé spolu mohou žít, ale přesto nemusí být skutečnými partnery pro život. A tohle je 10 věcí, které právě u těch opravdových parťáků fungují.

1. Víte i beze slov

Znáte se natolik dobře, že mnohdy není potřeba slov, abyste poznali, že tomu druhému není nejlépe. Prostě váš partner přijde, a vy hned ve dveřích víte, že dnes neměl v práci dobrý den. A v podstatě beze slov může fungovat i podpora. Nemusíte nic říkat, on jen z vašeho pohlazení pozná, že jste tu pro něj.

2. Fyzično? Žádný problém

Ne že byste k sobě neměli žádnou úctu, ale moc dobře víte, že jste jen lidé. A tohle lidské bytí se prostě čas od času projevuje i ne zcela hezkými zvuky či pachy. Neděláte to samozřejmě cíleně, ale když se stane, tak se stane. Nikdo se nemusí stydět ani cítit trapně.

3. Nejste jen krásní a sexy

Tepláky, neumytá hlava, absence líčení, týden neholená tvář. Tak i tohle se ve vašem soužití objevuje. Moc dobře víte, jaký umí být váš drahý krasavec, takže když má zrovna kocovinu, nemusí si před vámi hrát na žádného sexy frajera. A vám když třeští hlava, tak klidně ležíte na gauči s neumytými vlasy a mokrým hadrem na čele.

Foto: Profimedia

Nikdo není stále jen sexy a krásný, každý má i slabší chvilky, ale když se milujete, neřešíte to

4. Zlato, půjčím si auto

Jednoduše si věříte, takže půjčit si třeba jeho auto (nebo jinou drahou a pro jednoho z vás důležitou věc) není problém. Koneckonců, když vůz nabouráte, bude to problém vás obou. Jste přece parťáci!

5. Žádná hesla

Počítač nebo telefon? Není v nich nic, co by váš partner neměl vidět, tak proč nějaká hesla? Když pípne esemeska, a vy jste zrovna ve vaně, klidně zavoláte, aby vám ji partner přečetl. A když si on zapomene telefon doma, rozhodně se nenervuje, zda mu ho prolustrujete nebo ne. Protože i kdyby jo, nemá se čeho bát. Ale vy to stejně neuděláte, protože proč přece?!

6. Umíte říct „ne“

Nesouhlasíte s názorem partnera? Klidně mu to řeknete. Jednoduše se navzájem umíte i kritizovat a tuto kritiku přijímat. Neurážíte se, nehroutíte se. Víte, že nejste jeden organismus, ale dvě jednotky, které nemusí mít na vše vždy identický pohled, a nic to na vaší lásce nemění. Milujete se takoví, jací jste. Nebojíte se, že když řeknete „ne“, najde si někoho, kdo mu bude vždy přitakávat. A funguje to samozřejmě i opačně.

7. Chcete být i sami

Partnerství není vězení a vy to moc dobře víte. Takže když si váš partner vyrazí s kamarády na pivo, netrnete hrůzou, co s nimi vyvádí a jestli náhodou nepotká nějakou prsatou blondýnu. A když vy jedete na wellness víkend s kamarádkami, je mu jasné, že jediné, čemu se budete oddávat, jsou opravdu masáže a bahenní koupel. Jednoduše si věříte, nesžírá vás žárlivost a občas jste rádi i jeden bez druhého.

Foto: Profimedia

Žárlivost? Ta do zdravého vztahu moc nepatří, tam vládne důvěra

8. Prošli jste zatěžkávací zkouškou

Ať je váš vztah sebelepší, zásadní je, co se stane, když přijde opravdu těžká chvíle. Vyhazov z práce, nemoc, smrt někoho z rodiny. Jednoduše moment, kdy je jeden z vás opravdu na dně, a potřebuje oporu. Pokud jste tohle zvládli, můžete si jedině gratulovat.

9. Plánujete

Partnerství znamená, že spolu počítáte. Že vaše budoucnost se neodehrává v řádu týdnů či měsíců, ale plánujete i roky. Od toho, kam pojedete na dovolenou, až k tomu, zda si pořídíte byt či dům a jestli budete mít pět dětí, nebo žádné.

10. Těhotenství vás neděsí

Když s někým jen tak randíte, máte ho rádi, ale jestli je to ono, si ještě jisti nejste, je neplánované těhotenství jedním z největších strašáků. Pokud vedle sebe máte ale opravdového parťáka, tak už vás tahle obava tolik netrápí. I když třeba děti nechcete a nemáte je v plánu, víte, že byste se s tou situací nějak poprali, společně ji vyřešili.

Tak co, souhlasíte? A napadají váš ještě další známky skutečného partnerství?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama