Hlavní obsah

Lekce (pod)zimního vrstvení: Zapomeňte na pravidla

Foto: Eva Malúšová
31. 10. 2018

Zapomeňte na módní pravidla. V době, kdy se neustále mluví o vrstvení a objevují se nové a nové možnosti co s čím kombinovat, je povolené snad všechno. Otázkou jen zůstává, nakolik budete odvážné. Oblékly byste mikinu pod šaty nebo kardigan přes rolák a tílko?

Článek

Chladnější část roku je pro hry s vrstvami jako dělaná. V souvislosti s touto módní disciplínou ale rozhodně vynecháme banální kombinace, které všechny důvěrně známe. Vrstvení je o nečekaných spojeních, nových možnostech a bavit bude především ty z vás, které považují oblékání za zábavu a radost.

Překvapivá dvojka

Doufáme, že jsme vás už naučili podsouvat pod šaty roláky. Protože ale trend vrstvení ani zdaleka neslábne, můžete zajít ještě dál. Co zkusit stejně využít oblíbenou (pozor, toto přídavné jméno si nepřekládejte jako letitou a domácí) mikinu bez zipu? Tento „recept“ samozřejmě nebude fungovat se všemi šaty – pod těmi vypasovanými by byla látka příliš namačkaná a navíc se pro tuto kombinaci obecně hodí spíše kousky ležérnějšího charakteru.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: mikina s kapucí (Zara, 499 Kč), pletené šaty (Bershka, 419 Kč), kabát (H&M, 1299 Kč), kabelka (Mohito, 499 Kč), tenisky (Bershka, 999 Kč)

Rolák pod sakem

Chcete-li sako naposledy provětrat bez kabátu, zkuste ho zateplit po vzoru stylistky Renáty Čermákové. Oblékat pod něj totiž nemusíte jen klasické košile a trička, ale i svetry. A možná vás překvapí, jak si s véčkovým dekoltem saka rozumí takový rolák. Jeho sílu volte nejen podle střihu saka (pod ta užší dostanete jen tenčí varianty), ale i vašich proporcí. Musíte počítat s tím, že vám mohutnější typy roláků mohou opticky přidat v horní polovině těla. A mimochodem, přes ramena se dá klidně přehodit ještě džínová oversized bunda.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: rolák (H&M, 799 Kč), sako (Marks & Spencer, 699 Kč), ledvinka (Bershka, 449 Kč), sukně (Reserved, 499 Kč), džínová bunda (Bershka, 799 Kč), boty (Zara, 1599 Kč)

Véčko, které nic neodhaluje

Svetr s hlubším výstřihem nemusíte nosit jen na holém těle, eventuálně s tílkem vespod. Přehodit se dá i přes oblíbené šaty a ne, vůbec nevadí, že jsou až ke krku. Pokud navíc vsadíte stejně jako stylistka na barvy, které spolu krásně kontrastují, výsledek bude o to zajímavější. Á propos, poznaly byste, že se nedíváte na plisované šaty, ale overal s širšími nohavicemi? Pakliže se cítíte nejlépe v kalhotách, doporučujeme obdobný kousek vyzkoušet – ve večírkové sezoně za něj budete šťastné.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: overal (Zara, 1299 Kč), svetr (H&M, 899 Kč), kabát (Lindex, 4499 Kč), huňatý pléd (Reserved, 599 Kč), kabelka (Bershka, 244 Kč), boty (Bershka, 559 Kč)

Pozůstatky z léta

Říkejme tomu třeba módní recyklování. I kousky, které patří primárně k letní sezoně, můžete kreativně zakomponovat do vašeho outfitu. Do jaké míry potom budete odvážné, záleží samozřejmě na vás. My vám jen doporučíme ozkoušet kombinace tenký rolák + tílko, případně rozevláté kimono + kardigan. U podobných mišmašů – a to říkáme s veškerou láskou – se také vyplatí sáhnout po pásku, který pomůže zachovat siluetu a všechny kousky tak nějak propojí.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: rolák (Pull & Bear, 349 Kč), tílko s krajkou (Reserved, 399 Kč), kardigan (Marks & Spencer, 1299 Kč), kimono (Reserved, 999 Kč), pásek (Lindex, 349 Kč), džíny (Zara, 899 Kč), boty (Mohito, 1299 Kč), kabelka (Mohito, 499 Kč)

Džínová klasika jinak

Bílá košile a džíny. Tuhle sestavu není třeba blíže představovat. S čím už se ale nejspíš nesetkáváte často je kombinace, kdy se přes oba kusy přehodí ještě šaty. Samozřejmě, zůstat můžete i u jednoduššího vzorce šaty a košile nebo šaty a džíny (kalhoty se pod ně nosí už několikátou sezonu).

Foto: Eva Malúšová

Na foto: šaty (Reserved, 1799 Kč), košile (Zara, 599 Kč), džíny (Pull & Bear, 799 Kč), boty (Mohito, 799 Kč), kabelka (Lindex, 499 Kč)

Náš tým a poděkování

  • Modelka - Klára Černá (Unique One)
  • Styling - Renáta Čermáková
  • Vizáž - Linda Chudomelová
  • Zámecký hotel Chateau Mcely - Mcely 61, chateaumcely.cz

Která kombinace vás zaujala nejvíce? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek