Hlavní obsah

Luxusní třípatrový dům za 16 milionů: Jak vypadá uvnitř?

Foto: archiv firmy Central Park Praha, Michal Novotný (14x)

O luxusním vybavení této vily se nedá pochybovat...Foto: archiv firmy Central Park Praha, Michal Novotný (14x)

Zdá se, že se developeři nyní zaměřují na zámožnější klientelu. Dnešní zbrusu nový dům je ukázkou toho, co můžete mít, pokud po tom zatoužíte a můžete si to i finančně dovolit.

Článek

Třípodlažní dům je součástí komplexu, který vyrostl na pražském Žižkově. Má obývací pokoj, dvě ložnice, dětský pokoj, tři koupelny, pracovnu, šatnu, pokoj pro hosty, dvě terasy a náleží k němu ještě předzahrádka a garáž.

Kdo vlastní domeček či byt s více podlažími, dobře ví, jak moc se naběhá. Aby toho byli budoucí obyvatelé ušetřeni, je zde výtah, který propojuje jednotlivá podlaží domu, a to i s garáží. V podzemním podlaží je pak ještě sklep.

Novodobé zámky jsou působivé

Dům je řešen jako 6 + kk, k dispozici je zde 218 m2 plochy. To opravdu není málo, jen dvě terasy v horních patrech zabírají celkem 26,7 m2, obývací pokoj má téměř 44 m2. Zajímavostí domu je, že střechu a fasádu pokrývá travnatý koberec. Kromě estetického má i příznivý ekologický účinek, neboť zpříjemňuje mikroklima celého areálu. Přirozeným způsobem totiž reguluje vlhkost, omezuje prašnost a tlumí rušivé vlivy velkoměsta a hluk zvenčí.

Foto: Archiv firmy

Terasy jsou v létě chráněny před přímým sluncem, hezky se na nich odpočíváFoto: Archiv firmy

Pracovna s výhledem na Prahu

Dům je koncipován tak, že v přízemí je obytná zóna, v patrech jsou pak prostory intimní. Obývací pokoj s jídelním a kuchyňským koutem, který na zařízení teprve čeká, navazuje na chodbu s hlavním vstupem v přízemí. V prvním patře je ložnice rodičů s vlastní terasou a koupelnou a dětský pokoj. Druhá koupelna je přístupná z chodby. V nejvyšším patře jsou další tři pokoje. V jednom z nich vznikla útulná pracovna pod střechou s výhledem na Prahu a vstupem na částečně zastřešenou terasu.

Foto: Archiv firmy

Obývací pokoj je v přízemí. Kožená sedací souprava je od Defo nábytek (69 800 Kč), jídelní stůl je v obdobném designu jako stůl konferenční. Křišťálový lustr je Ambiente. Stěnu zdobí mramor v hodnotě 27 300 KčFoto: Archiv firmy

Soukromí pro všechny

Vybavení domu si vzalo na starosti Studio Siena. „Dům je vybaven v kombinaci různých uměleckých stylů v čistém designu bez použití hypermoderních prvků. Záměrem bylo, aby interiér působil příjemným a klidným dojmem a aby všichni jeho obyvatelé, včetně jejich hostů a návštěv, měli příjemné potřebné pohodlí a také soukromí,“ vysvětluje návrhář Andrey Armaykin, který dům vybavil od podlahy až po střechu. Mezi nábytkem najdete kousky od Defo nábytku či Jawa nábytku.

Foto: Archiv firmy

Pracovna vybavená ve stylu 40. let minulého století. Teakové dřevo, kůže a sklo – vytvářejí klidnou atmosféru. Místnosti dominuje pracovní stůl s úložným prostorem a kazetový strop. Dodavatelem nábytku je Jawa nábytekFoto: Archiv firmy

Foto: Archiv firmy

Pokoj pro hosty. V tomto patře je jedna ze tří koupelen s toaletou. Svítidla jsou dodána Studiem Siena. V sousední místnosti je zatím nezařízená prostorná šatnaFoto: Archiv firmy

„V centrálních pražských čtvrtích dominuje činžovní zástavba, proto je tento rodinný dům v jejich těsném sousedství velmi atraktivní,“ uvádí jednatelka společnosti Iveta Krausová. Připomíná totiž novodobý zámek s mnoha komnatami, zámeckou zahradou, již zde nahrazuje rozlehlý soukromý park, a jistou uzavřeností jako obranou proti vnějšímu světu. Tento luxus a pocit bezpečí pořídíte za 15 805 586 Kč včetně vybavení, které je v hodnotě 1 900 000 korun.

Foto: Archiv firmy

Koupelna rodičů disponuje sprchovým koutem, obklady jsou Cersanit Cando sanita Duravit a HüppeFoto: Archiv firmy

Chtěli byste bydlet v takto zařízené vile? Co se vám na ní líbí a co ne? Diskutujte pod článkem!

Reklama