Hlavní obsah

Měsíc s food blogerkou: Voňavé letní jídlo? Pečený lilek s česnekem

Foto: Mona Martinů

Lilek můžete podávat jako přílohu, ale nejlépe si ho vychutnáte jen tak s čerstvým pečivem

Francouzům se leckdo posmívá za všudypřítomnou vůni česneku, ale na druhé straně – česnek je zdravý a ve správné úpravě taky pekelně dobrý! A jednou takovou je právě pečený lilek podle Dagmar Derré.

Článek

Jak už název napovídá, pokrm tentokrát nevymyslela Dáša, ale její francouzský manžel Jean (no řekněte, nezní to geniálně, baklažán à la Žán?), který vsadil na kvalitní ingredience a nesmrtelnou kombinaci pečeného česneku, zeleniny a olivového oleje. Z pouhých pěti ingrediencí tak připravíte neuvěřitelně chutné a voňavé jídlo, za které by se nestyděli ani ve vyhlášené francouzské restauraci!

Lilek à la Jean

Na 4 porce potřebujete: 4 menší lilky, 2 palice česneku, olivový olej, sůl, pepř

Foto: Mona Martinů

Jak z pouhých 5 surovin vykouzlit skvělé jídlo?

Postup: Lilky rozpulte a v každé půlce podélně vytvořte 3 až 4 zářezy hluboké jen tak, abyste neporušili slupku. Oloupané stroužky česneku nakrájejte na plátky a natěsno jimi vyložte vzniklé zářezy. Bohatě zalejte olejem, ochuťte solí a pepřem a dejte péct do trouby vyhřáté na 200 stupňů.

Foto: Mona Martinů

Česnekem nešetřete, upečený s olivovým olejem je božský

Foto: Mona Martinů

Do zářezů natlačte pěkně natěsno plátky česneku

Pečte asi 40 minut, dokud není dužnina zcela měkká. Kdyby se česnek připaloval, ke konci lilky překryjte alobalem. Podávejte jen tak s pečivem nebo ke grilovanému masu či rybám.

Foto: Mona Martinů

Už zbývá jen osolit a opepřit a s lilky můžete do trouby!

Tip: Lilky můžete také posypat bylinkami (Dáša doporučuje oregano nebo provensálské koření), sýrem feta nebo kousky rajčat, ale musím říct, že to vůbec není potřeba – kombinace pečeného česneku, zeleniny a olivového oleje je sama o sobě delikátní!

Foto: Mona Martinů

Pečením se chutě česneku, baklažánu a olivového oleje dokonale prolnou a vytvoří úžasnou šťávu

Co říkáte na tuto originální úpravu lilku? A vyzkoušeli jste už některý z předchozích Dášiných receptů (kokotkovou omeletu s rajčetem nebo meruňkový koláč s rozmarýnovou drobenkou)?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama