Hlavní obsah

Módní tahák pro podzimní nákupy: Do kterých kousků se vyplatí investovat?

Foto: Greta Blumajerová
29. 9. 2016

Nebojte, nemusíte si domů stěhovat další skříň. K tomu, abyste pozměnily šatník a vnesly do něj nové podzimní trendy, totiž nepotřebujete haldy oblečení. Ve skutečnosti vám bude stačit pár kousků!

Článek

Tváří v tvář novým kolekcím mohou zaváhat i ty nejrozhodnější z vás. Pokud stále přemýšlíte, do kterého oblečení investovat, přijde vám vhod náš módní tahák. Stylistka Veronika Králová vypíchla ty nejzásadnější kousky sezony, které navíc snadno spárujte s tím, co už v šatníku máte. Do zkušební kabinky si (minimálně na zkoušku) odneste…

… podzimní uniformu

Pozici nejmódnějších kabátů sezony zaujmou svršky inspirované uniformami. Vybrat si přitom můžete mezi stylem námořnictva (pokud milujete kombinaci tmavě modré a zlaté, není co řešit) i armády. A nebojte, kabáty najdete v nejrůznějších délkách, střizích a obměnách.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: kabát (Mango, 3999 Kč), kabelka (Baťa, 799 Kč), prsteny (Topshop, 455 Kč/set), kožené boty (Van Graaf, 5499 Kč)

… šaty s odleskem

Pro nesmělost tu není místo. Už módní přehlídky naznačily, že podzim bude velkolepý a především blýskavý. Pokud se vám nelíbí metalické odlesky, můžete sáhnout i po flitrech. Rozhodnete-li se pořídit zářivé šaty, neschovávejte si je jen na večer. Napodobte kombinaci stylistky a šaty shoďte kotníčkovými botami nebo rovnou motorkářskými bikery.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (H&M, 899 Kč), batoh (Van Graaf, 6299 Kč), náramky (Claire´s, 349 Kč), kožené boty (Baťa, 2999 Kč)

Foto: archiv firem

Kotníčkové boty se budou hodit téměř ke všemu

… kalhotový kostým

Pokud máte moderní komplet, který vám sedí, jste jednoznačně ve výhodě. Kalhotové kostýmy nejsou jen nudnou kancelářskou záležitostí. V podzimních kolekcích natrefíte na saka se zajímavými střihy i kalhoty, které jsou zkrácené podle posledních trendů. Pohrajte si také s doplňky – čím jednodušší kostým, tím více máte prostoru pro výrazné kabelky i boty.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: sako (Lindex, 2499 Kč), kalhoty (Lindex, 1599 Kč), sluneční brýle (Bershka, 249 Kč), boty (Salamander, 1990 Kč), kabelka (Mango, 899 Kč)

… sametové sako

K sametu má málokdo vlažný vztah. Většina mu buď fandí, nebo mu naopak nemůže přijít na jméno. Patříte-li do první skupiny a máte tento materiál rády stejně jako návrháři, pořiďte si alespoň jeden sametový kus. Nejširší využití najdete pro sako.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: overal (Topshop, 1199 Kč), sametové sako (Marks & Spencer, 3299 Kč), boty (H&M, 4499 Kč), náušnice (Lindex, 249 Kč), náramky (Lindex, 249 Kč/set)

… stylovou mikinu

Trocha pohodlí na závěr. Na mikiny budete narážet úplně všude. Trendy jsou přitom především ty příjemně volné. Pozor si dejte ale na to, s čím je nosíte. Chcete-li se vytáhnout, sáhněte po kontrastní kombinaci se sukní nebo mikinu přehoďte přes oblíbené šaty. Sestavu s džínami a keckami si nechte na volný čas.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: mikina (Van Graaf, 2899 Kč), sukně (Marks & Spencer, info o ceně v obchodě), psaníčko (Topshop, info o ceně v obchodě), boty (Baťa, 1599 Kč), řetězový náhrdelník (Lindex, 249 Kč), tenký náhrdelník s přívěskem (Topshop, 299 Kč)

Foto: archiv firem

Kdo říkal, že pohodlí a móda nejde dohromady?

A na jaký kus si děláte zálusk vy? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek