Hlavní obsah

Muži a peníze: Jak poznat, že jsou na tom dobře?

Foto: THINKSTOCK

O tom, jak je na tom finančně a jaký má vztah k penězům, hodně napoví i dárky, které vám dává

22. 11. 2012

Peníze jsou ve vztahu velmi důležité, a proto je dobré vědět, jak je na tom váš budoucí partner finančně, jak umí s penězi zacházet a jaký k nim má vztah. Známe způsob, jak tohle všechno včas zjistit!

Článek

Myslíte si, že když má značkové oblečení, drahé hodinky a luxusní auto, jeho účet rozhodně nebude prázdný? Takhle jednoduché to není. „Jsou bohatí, kteří žijí jako chudáci, a pak chudí, kteří jsou po krk v dluzích, ale hrají si na bohaté,“ varuje kouč partnerských vztahů Aleš Kalina, který vytvořil teorii, díky níž můžete nejen poznat, kolik peněz váš partner má, ale i jak s nimi umí hospodařit.

1. Sledujte jemné náznaky

Všímejte si každodenních drobností. „Dávání spropitného, výběr dárků, dovolené, ale i to, v jakém autě jezdí, jaké sako nosí, jaký používá parfém,“ radí Aleš Kalina z portálu Mujvztah.cz. Jakkoli to není stoprocentní, lze z toho alespoň zhruba poznat, jak je na tom daný muž finančně. Pokud chodí stále v jednom saku, o dovolené mlčí a dýško si pečlivě propočítává, nebude na tom nejlépe. „Zároveň bohatí lidé většinou ostatní více obdarovávají, dávají vyšší spropitné a celkově nešetří tolik ani na sobě. Ale umí se chovat, jsou přirození,“ tvrdí Aleš Kalina z portálu Mujvztah.cz. Jednoduše nepotřebují, aby všichni viděli, že oni mají peněz dost.

Foto: THINKSTOCK

Sledujte i to, v jakém voze váš přítel jezdí. Je drahé, ale také praktické? Proč ne...

2. Poslouchejte, co říká

Stejně tak důležité je ale i to, jak o penězích váš přítel hovoří. „Chudí mají tendence si více stěžovat, velmi často negativně mluví i o finanční situaci ve státě, politice a podobně,“ vysvětluje Aleš Kalina. Klasikou jsou posměšky na adresu značkových výrobků, nad platy fotbalistů a podobně. Není pravidlem, že kdo je bohatý, je ověšen logy světoznámých návrhářů, ale jejich existenci nekomentuje. Je mu prostě jedno, zda někdo chodí v šátku za desetitisíce korun.

3. Ptejte se

Pokud už spolu nějakou dobu randíte, je čas začít rozumně vyzvídat. Zaměřte se především na následující oblasti:

  • Práce – zjistěte, co dělá, jak tvrdě pracuje, jak si zaměstnání váží, jak ho získal, jaké má plány do budoucna
  • Půjčky – na co by si byl ochoten půjčit, na co naopak nikdy? Má nějaké dluhy? Rozumí úrokovým sazbám a podobně?
  • Rodina a přátelé – jaké dárky kupuje například své matce, jaké kamarádům? Co udělá radost jemu?
Foto: THINKSTOCK

Zahrnuje vás na začátku měsíce dárky a drahými večeřemi, ale ke konci měsíce mlčí? To není známka finanční rozumnosti

4. Vše časově zařaďte

Mnohem důležitější než to, kolik má váš drahý peněz, je ale to, jak s nimi zachází. Protože i když nemáte na rozdávání, s trochou snahy a zodpovědnosti můžete slušně vyjít. Proto si všímejte hlavně dvou následujících věcí:

  • Utrácí ve vlnách? – Máte pocit, že každý měsíc zhruba ve stejnou dobu zve najednou na večeře, něco nového si koupí a podobně? Vypadá to, že po výplatě mu je hej, ale s blížícím se koncem měsíce se mu úsměv z tváře vytrácí. Tahle neschopnost finančního plánování není pro život vůbec dobrá.
  • Kupuje hlouposti? – Víte, že má váš partner peněz dost, a tak neřešíte, za co je utrácí? Chyba! Sledujte, jak často obměňuje šatník, jak často si kupuje nové boty, hodinky či auto. S penězi je třeba umět zacházet, ne je bez rozmyslu rozhazovat.

Co tomu říkáte? Jak ještě se podle vás dá poznat, jak je na tom muž finančně?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.