Hlavní obsah

Nahé líčení jako od profíka. Krok za krokem!

Foto: Marie Bartošová

Ukážeme vám, jak správně na nahé líčení!

20. 8. 2013

Nahé líčení = pudr a řasenka? Tahle rovnice rozhodně neplatí. Dokonale přirozený look se neobejde bez precizního postupu a znalosti několika triků. Naučte se ho krok po kroku s vizážistou Lukášem!

Článek

Nahé líčení je základem všech základů, bez kterého se nemá smysl pouštět do jakýchkoli beauty experimentů. Je totiž doslova postavené na jemně podtržených rysech a ukázkově vypadající tváři (ano, dosáhnout jí můžete i v případě, že máte stejně jako naše čtenářka Alex problematickou pleť). A právě proto sluší bez rozdílu všem ženám. I tohle zdánlivě nenápadné líčení se ovšem musí dotáhnout k dokonalosti. Pozorně čtěte a nezapomeňte otestovat na vlastní tváři.

Foto: Marie Bartošová

Alex před zásahem vizážisty

Foto: Marie Bartošová

1. krok – krém! Bez pořádné hydratace se do líčení nepouštějte. Krémem nejenže prospějete pleti, ale vyhnete se tvorbě šupinek, které bývají důsledkem nedostatečné hydratace. V prvním kroku už můžete použít i balzám na rty. „Kdybyste ho navíc nanášely až před použitím rtěnky, barva by vám na rtech hůře chytala,“ říká vizážista Lukáš.

Foto: Marie Bartošová

2. krok – podkladová báze! Díky ní se pleť vyhladí, zmatní a make-up déle vydrží. Je snad nutné jmenovat další výhody? Použít doporučujeme i bázi pod oční stíny, například Eyeshadow Base (Artdeco, 209 Kč) nebo Stay Don´t Stray (Benefit, 650 Kč).

Foto: Marie Bartošová

3. krok – korekce! Jen málokterá žena si může dovolit tento krok přeskočit. Pokud máte stejně jako Alex problémy s akné, vezměte si na pomoc krycí, krémové korektory a pusťte se do práce. Můžete pracovat s pomocí malého štětečku, ale stejně tak můžete korektor zapracovat pomocí prstů.

Foto: Marie Bartošová

4. krok – make-up! A na něj speciální štětec. „S ním vám bude stačit menší množství make-upu. Ten se navíc lépe zapracuje do pleti,“ říká vizážista. Make-up musí být přesně v tónu pleti a je nezbytné ho rozetřít až k vlasům, uším i pod bradu – do ztracena. Na mastnější či smíšenou pleť můžete použít stejně jako Lukáš make-up YSM (Inglot, 330 Kč), pro všechny typy pleti je vhodný ultra lehký Maestro (Giorgio Armani, 1800 Kč).

Foto: Marie Bartošová

5. krok – rozjasňovač pod oči! Pod oči použijte rozjasňující, lehký korektor. Nikdy ne ten hutný, nebo dokonce make-up! „Ten totiž jemné oční okolí zatěžuje a mimické vrásky vám ještě více vylezou,“ varuje vizážista Lukáš Beran. Vyzkoušet můžete Touche Éclat (Yves Saint Laurent, 790 Kč) nebo Mastertouch (Max Factor, 220 Kč).

Foto: Marie Bartošová

6. krok – pudr! Pro fixaci make-upu a zmatnění. Nic se ovšem nemá přehánět, jedno přepudrování rozhodně stačí. Pokud se během dne lesknete, přibalte si do kabelky místo pudru matující mini ubrousky (Inglot, 50 kusů, 200 Kč), které jednoduše přitisknete na tvář, a tím odsajete přebytečný maz.

Foto: Marie Bartošová

7. krok – stín! „Chcete-li docílit jemného nalíčení, volte tělový stín, který nanesete na celé víčko. O něco tmavší stín potom aplikujte na vnější koutek oka,“ doporučuje vizážista Lukáš. Tmavší stín oko krásně zvýrazní, celkový dojem přitom zůstane přirozený.

Foto: Marie Bartošová

8. krok – řasenka! A opět v rozumné míře. Není nic horšího než slepené řasy. „Ideálně ještě po nanesení řasenky řasy pročešte speciálním kartáčkem,“ radí vizážista Lukáš.

Foto: Marie Bartošová

9. krok – obočí! Krok, který nesmíte vynechat. Obočí dodá výraz celému obličeji. Zahoďte tužku na obočí, která je příliš tvrdá, a vyměňte ji za stín (duo stínů na obočí, Essence, 59 Kč) a malý zkosený štěteček. „Vyhněte se těm syntetickým, sypký stín na ně špatně chytá. Takový štěteček si nechte na stíny krémové. Na sypké se více hodí přírodní štětinky,“ doporučuje vizážista. Stín vybarví drobné mezírky a doladí barvu obočí. Ta by se měla pohybovat v odstínu vašich vlasů.

Foto: Marie Bartošová

Jednoduchým trikem zjistíte body, kde by mělo vaše obočí optimálně začínat a končit. Zbytečně byste ho neměly ani zužovat, vytrhejte jen přebytečné chloupky a obočí usměrněte kartáčkem.

Foto: Marie Bartošová

10. krok – rty! Zapomeňte na viditelnou linii konturovací tužky. „Konturkou“ v přirozeném odstínu vykreslete celé rty, a poté naneste rtěnku. Díky použití konturovací tužky jako podkladu vám bude barva na rtech lépe držet.

Foto: Marie Bartošová

11. krok – lesk! Krok, který je na rozdíl od ostatních volitelný. Pro denní svěží look můžete přidat jemný lesk.

Foto: Marie Bartošová

12. krok – tvářenka! Je důležitá podobně jako zdůraznění obočí. Právě tyhle maličkosti dotahují líčení. Nejlépe se vám bude pracovat s klasickými pudrovými tvářenkami, ty tekuté, krémové i gelové vyžadují cvik. Na její nanášení je ideální štětec přímo na tvářenku – středně velký a zkosený. „Nezapomínejte, že tvářenka má podsekávat lícní kosti,“ zdůrazňuje Lukáš. Volte odstíny mezi broskvovou a hnědou.

Foto: Marie Bartošová

A je hotovo

Foto: Marie Bartošová

Co na Alex říkáte nyní?

A které líčení nejvíc baví vás? Dáváte přednost přirozenému looku nebo jste spíš pro něco nápadnějšího? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek