Hlavní obsah

Nápaditý byt změnili od základů. Bydlí se v něm lépe než v domě!

Foto: Archiv firmy RAP partners s.r.o (18x)

Takhle nádherný byt může vzniknout, když najdete odvahu chtít po developerovi změny v průběhu stavby

16. 6. 2014

Byt, který jsme dnes navštívili, má zajímavý příběh. Prodělal totiž přestavbu ještě ve fázi výstavby! Dnes mají majitelé nový byt s dispozicí na míru, a to v novostavbě od developera. Nevěříte?

Článek

Mezonetový byt v terasovém bytovém domě na západním okraji Plzně má výhody bydlení v domku i v bytě. Stejně jako v bytě vás jeho údržba tolik nezatěžuje a stejně jako domek má zahrádku i terasu, dvě koupelny, dvě toalety a šikovné uspořádání, zde zcela podle potřeb rodiny.

„Dlouho jsem sháněl byt, než jsem narazil na tento projekt bytového domu. Líbilo se mi hlavně místo, jižní orientace a možnost přijet autem prakticky před práh. Byt ale vyhovoval jen částečně. Našli jsme odvahu a zkusili ho v rámci klientských změn nechat přestavět,“ svěřuje se majitel.

Úložné prostory budete hledat

Návrh přestavby a vybavení interiéru svěřil majitel architektonickému ateliéru RAP partners architekti. Ti na malém půdorysu navrhli účelné uspořádání s chytře zakomponovanými úložnými prostory. „Styl vybavení bytu jsme volili s důrazem na účelnost. Tak si to majitelé přáli a v detailech i leccos sami dotvořili. Krásný příklad je samouzavírací dětská zábrana na schodišti, kterou jsme ve spolupráci s majitelem a truhláři doslova vyvinuli,“ říká autor projektu, architekt Ondřej Pihrt z ateliéru RAP.

Foto: Archiv firmy

Okna obývacího pokoje zdobí římské rolety z hedvábí na míru. Sedací souprava je z Ikey a vyšla na 30 000 Kč. Nábytek byl vyroben na míru firmou Process CZ, s.r.o. Svítidla jsou Rendl

Obývák je ve stylu loftu

Dvoupatrový mezonet v posledním patře domu je nyní dispozičně uspořádán jako 3 + kk. Ve spodním patře bytu byste překvapivě nenašli obytnou zónu, nýbrž vstupní halu, pracovnu s východem na zahradu a navazující koupelnou s WC, šatnu a technické zázemí. O patro výš jsou ložnice, dětský pokoj, druhá koupelna a obývací pokoj s kuchyní a jídelnou.

Díky loftově prosklené jižní stěně je neustále zalitý světlem. Z obýváku se dostanete na terasu o ploše 26 m2. Celý byt má 110 m2 plochy, 133 m2 má zahrada.

Foto: Archiv firmy

Obývací pokoj je spojen s kuchyní a jídelním koutem. Díl kuchyně tvoří zároveň barový pult

Střízlivé barvy mají smysl

Vybavení je hodně promyšlené, většina nábytku byla proto vyrobena na míru. Celkové barevné ladění je spíše střízlivé, převládají bílá a hnědá, neutrální barvy jdou dohromady s kovem, dřevem i výraznými římskými roletami. Díky prosvětlení celého interiéru si architekt mohl dovolit použít velmi tmavou dubovou podlahu, která celý prostor bytu sjednocuje.

Foto: Archiv firmy

Ložnice rodičů je laděna do bílých tónů. Knihovna byla vyrobena na míru a má zajímavě řešené osvětlení

Byt s řádem

Majitele, mladou rodinu s dětmi, čeká ještě zútulňování interiéru. Zatím se tu barevnými doplňky moc neplýtvá, i proto může interiér působit na někoho i studeně. Ale má svůj řád, a tedy i půvab. Ostatně, pokud je na konci řetězce spokojený majitel, nemůže být nic špatně.

Foto: Archiv firmy

Dětský pokoj je asi nejbarevnější místností. Nábytek byl pořízen přes e-shop space4kids. Stěnu zdobí tapeta Esprit, okna pak opět mají rolety

Celý byt ve dvou patrech s garáží, terasou a zahradou vyšel včetně přestavby, honoráře architekta a vybavení nábytkem i spotřebiči na asi 6,5 milionu korun, samotná přestavba a vybavení vyšly asi na 1,8 milionu korun.

Foto: Archiv firmy

Spodní koupelna má vanu ProCeram. Na obklady byla použita mozaika Trend, sanita je ProCeram. Černobílá kombinace je pěkná, že?

Jak by se vám takové bydlení líbilo? Nebo byste si ho představovali jinak? Diskutujte pod článkem!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek