Hlavní obsah

Nejlepší „vercajk" pro ženy: konečně nezávislé!

Foto: Thinkstock

Osmdesát procent žen si poradí nejen se žehličkou, ale i vrtačkou

Miláčku, přiděláš ten obrázek? Zlato, rozšroubuješ ten kohoutek? Také už máte, milé dámy, dost podobného doprošování? Kupte si nářadí a pusťte se do toho samy! Rozhodně nebudete žádná výjimka.

Článek

Zapomeňte na názor, že do rukou ženy patří koště, kvedlačka nebo žehlička! Naopak. Výzkumy hovoří jinak: osm z deseti žen je vyměnilo za šroubovák, kombinačky, kladívko nebo vrtačku. Také tyto práce milujete, ale partner vám nedovolí půjčovat si jeho nářadí? Pořiďte si vlastní! Sestavili jsme pro vás seznam, co doma oceníte.

Foto: Extol

Dárek pro šikovnou kamarádku? Sada nářadí Lady

Zařizujeme domácí dílnu

Rozhodly jste se, že když to zvládne osmdesát procent žen, tak vy taky? Zde je seznam toho, co byste si měly nakoupit:

Začněte u kladívka, správně se nazývá zámečnické kladívko, a rozhodně se vyhněte těm velkým a těžkým. Nebudete s ním přece bourat zídky, ale potřebuje s ním vylézt na štafle nebo židli a přibít hřebíček. Jeho váha by proto měla být maximálně půl kilogramu. Za tuto velikost dáte kolem stokoruny.

Klasické však může nahradit jeden akušroubovák s výměnnými nástavci, který dokáže práci značně zrychlit a zjednodušit. Nemusíte u něj neustále bojovat s elektrickou šňůrou a hledat a nastavovat prodlužovací šňůry. „Díky nově používaným lithium-iontovým akumulátorům je dnes elektrické a zahradní nářadí velmi lehké, a přesto výkonné, takže všechny běžné práce kolem domu a zahrady dokážou zvládnout i subtilnější ženy,“ říká Petr Vajda ze společnosti Robert Bosch odbytová s. r. o. Podle výzkumu této společnosti si každý druhý akušroubovák koupí právě žena. Cena levnějších začíná už na pěti stech korunách.

Další nepostradatelnou věcí v domácí dílně jsou univerzální kleště neboli kombinačky. Za padesátikorunu, což je jejich cena, pomohou tam, kde vám dochází síla – při vytahování hřebíku, přestřižení drátu a podobně. Měly by mít pro vyšší bezpečnost rukojeť pokrytou gumovou nebo plastovou izolací.

Foto: This & That

Ostrý vysunovací nůž najde uplatnění nejen v dílně, ale třeba i v domácí kanceláři

Vysunovací nůž s náhradní čepelí poslouží nejen při domácích pracích, ale i při řezání krabic do sběru, plastů, koberců a podobně. Pokud ho nedostanete zrovna jako reklamní předmět, kvalitnější stojí od padesátikoruny výš.

K nářadí si pak nezapomeňte dokoupit i metr, silnou samolepicí pásku, měděný drát nebo provázek. Jde o věci za několik desetikorun, které oceníte, když potřebujete něco uchytit, připevnit či přichytit. Tuto výbavu doplňte i hřebíky různé síly a délky, pro domácí použití jsou ideální ty o délce 2,5 až 4,5 centimetru.

Tuto výbavu pak můžete rozšířit například o sadu klíčů, brusný papír a pilku, pistoli s tmelem a mnoha dalšími předměty, které do té doby byly vyhrazeny výhradně mužům. Záleží, jak moc vás tato práce bude bavit a kolik jí na vás zbude.

Foto: This & That

Barvy a kytičky zdobí nářadí pro ženy

Zůstanete raději u osvědčených ženských úkolů? Pak si je zjednodušte s našimi tipy: Fígle pro správně vytřenou podlahu nebo Jak umýt okna za pět minut?.

Růžové kufříky pro ženy

Máte kamarádku, která by takovou dílnu určitě ocenila? Darujte jí ji! A nemusíte mít obavy, že přijdete sice s praktickým, ale ne příliš hezkým dárkem. Ženy-kutilky totiž zaujaly i výrobce, a ti proto nabízejí nářadí například s kytičkovou či jinak zdobenou rukojetí, nebo dokonce v růžových sadách. Za několik stokorun tak dostanete růžový plastový kufřík či tašku, v níž je hezky srovnané základní vybavení dílny – tedy minimálně kleště, šroubovák, kladivo, metr, vodováha a podobně. I když na první pohled vypadá jako pro Barbie, výrobci upozorňují, že pod růžovou barvou se skrývá plně funkční a praktická sada.

Foto: mentalita.cz

To není součást Barbie sady, ale funkční sada nářadí pro každodenní použití

Ještě širší nabídka dárků se vám nabízí, pokud má kamarádka zahradu, nebo aspoň velký balkon či terasu a pěstuje na nich květiny či keře. „Jsou to právě ženy, kdo si vybírají jedno i dvouruční nůžky, pilky, hrábě, ale i rýče, protože právě práce s nimi na zahradě už dávno není doménou mužů, ale žen," říká Václav Brom z Mountfieldu. I zde se snaží ženám vyjít všemožně vstříc a mají pro ně například zahradní vysavače – samozřejmě na listí.

Foto: obchodsdarky.cz

Kleště, šroubovák, metr... občas je potřebuje každý

A jaké jste kutilky vy? Půjčujete si kleště od partnera, nebo máte svou vlastní růžovou sadu?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.