Hlavní obsah

Neodolatelná Dita Von Teese: To ona udělala z retra módu! Jaké jsou její triky?

Foto: Profimedia.cz

Tato žena je ztělesněním ženskosti a elegance. Má svůdnou a přitom nenucenou chůzi divoké kočky, tajuplný úsměv a neuvěřitelně krásný šatník. Pojďte se podívat blíže na styl Dity Von Teese (44), díky níž se retro opět stalo módní.

Článek

Při pohledu na Ditu má člověk pocit, že k nám sestoupila ze stříbrného plátna. Je to světově proslulá burleskní umělkyně, modelka a návrhářka dámského prádla. Její fascinace stylem čtyřicátých a padesátých let pramení ještě z dětství a v dospělosti dosáhla absolutního vrcholu.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Všechny odstíny rudé vypadají v kombinaci s bledou pletí umělkyně neuvěřitelně efektně

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Černé šaty tvoří základ Ditina šatníku a ve spojení se zajímavými detaily vždy přitahují obdivné pohledy

Vždy oslnivá a dokonalá

Její vystoupení jsou nezapomenutelná, odzbrojující, plná lesku, třpytu a šarmu. Úplně stejně by se dal popsat i její šatník – ten se z větší části skládá pouze z retro modelů. Tato kráska dbá o svou image a styl velmi pečlivě a jen těžko byste na ní našli chybičku.

Za každých okolností a při každé příležitosti je Dita perfektně upravená. Mikádo se studenou vlnou, svůdné rudé rty a oči s kočičí černou linkou – to jsou její typická poznávací znamení. A dalším jsou krásné šaty. Těm dává Dita přednost, ať už vyráží na červený koberec, pochůzku po městě, nebo romantickou procházku.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Široké kolové sukně v mididélce působí neuvěřitelně žensky a s květinovým potiskem také letně a hravě (a Ditě sluší i v balerínkách, ve kterých jsme ji nachytali :-))

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Téměř celá zahalená, a přitom tak svůdná. Tyto modely podtrhují to nejkrásnější na ženské postavě a zároveň nechávají prostor fantazii

Zná své přednosti

Tato umělkyně se našla v období, kterému bylo vlastní vyzdvihovat ženskou krásu v její nejčistší podobě. Čtyřicátá a padesátá léta, to jsou jednoduché linie zdůrazňující tenký pas, dekolt a lichotivá mididélka nebo délka ke kolenům.

Je to také elegance a šarm, který se v jejím případě mísí se špetkou dráždivosti. Krajky, samet, satén a hedvábí – tyto materiály efekt ještě umocňují, stejně jako výběr správných odstínů. Dita si totiž zakládá na své sněhově bílé pleti a ta nejvíce vynikne ve výrazných, ale zároveň tmavších hlubokých tónech. Její nejoblíbenější barvou je sytá černá, červená, tmavě zelená, smaragdová, vínová…

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): V bleděrůžové vypadá Dita velmi křehce, ve vínové zase jako žena vamp

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Když už potisk, tak jedině s retro nádechem. Květiny nebo puntík – to je to pravé!

Čeho se snaží vyvarovat

Retro styl může být někdy dost záludný a působit až groteskně. Hranice mezi tím, kdy je to ještě stylové a módní, a tím, kdy už to vypadá jako vypůjčený divadelní kostým, je velmi tenká. Proto je důležité vybírat vintage modely velmi pečlivě a hlavně je nechávat upravovat na míru.

Kousky, která nosí Dita, jí vždy ideálně padnou a jsou z prvotřídních látek. A navíc: i přes svou profesi a možnost zapůsobit výstřihem nebo průhledností za žádných okolností nevypadá vulgárně ani lacině. A nikdy ji neuvidíte bez podpatků. Lodičky jsou prvkem, který je v Ditině looku nezbytný – díky tomu si opticky prodlouží siluetu a vypadá velmi ladně.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Maxidélka a maxivýstřih, to je „zabijácké“ spojení, které nenechá nikoho chladným

Jak se vám Dita Von Teese a její styl líbí?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek