Hlavní obsah

Nový dům bylo třeba zařídit. Designérkám se to povedlo maximálně útulně

Foto: Archiv studia Ambience Design (18x)

Krásně prosvětlené prostorné novostavbě bylo třeba vtisknout charakter

Poté, co si manželé pořídili novostavbu za Bratislavou, přemýšleli, jak zatím chladné a velké prostory co nejvíce přizpůsobit svým představám. Můžete se přesvědčit, že se jim to povedlo na jedničku.

Článek

Zařizování interiéru velkých prostorů není pro neznalého v oboru jednoduché. Pořízením vysněného domu by totiž práce se zařizováním nového bydlení neměla skončit. Ideální je přizvat si na pomoc odborníky, kteří umí s prostorem pracovat a dokážou poradit i své rady realizovat.

Designérky ze studia Ambience Design Zuzana Wiesnerová a Jitka Kobzová se takto chopily proměny interiéru novostavby za Bratislavou.

Foto: Archiv studia

Moderní stavba se nachází v lokalitě nových domů za Bratislavou

Světlý dub v celém domě

„Vzhledem k tomu, že interiérový mobiliář do značné míry předurčovala stávající keramická podlaha působící studeným, neútulným dojmem, rozhodly jsme se pro jednotný dezén světlého dubu, který interiér celkově zjemňuje," říkají designérky. „Jednotné tvarosloví i dezén vybavení prostupuje celým domem,“ dodávají návrhářky.

Dětské malby na stěnách pro rodinnou atmosféru

Největším a nejotevřenějším prostorem v domě je tradičně obývací pokoj, má 44 m2 a je spojen s jídelnou. Designérky nechaly stěny opatřit jemně tónovanou výmalbou pro zachování světlosti a vzdušnosti prostoru a k vytvoření kontrastu zvolily výraznější nábytek a barevné doplňky.

Velká sedačka Phontos byla umístěna do prostoru a jasnou volbou byl tmavší odstín modrošedé barvy, která doposud jen světlé valéry rozrazila, a vymezila tak spolu s kobercem a křeslem Kim odpočinkovou zónu.

Foto: Archiv studia

Na přední stěnu baru, oddělující kuchyni od obývací části, použily designérky motiv z dětské malby vytištěné na plátno (barová židle Aava Arper, cena 8820 Kč/ks)

Foto: Archiv studia

Do obývacího pokoje se hodila velká tmavě modrá sedačka, která svým umístěním zároveň vyčlenila odpočinkovou zónu (sedačka Phontos s vyjížděním sedákem, cena 62 559 Kč, křeslo Kim od výrobce Polstrin, cena 19 763 Kč)

Protože jsou členy rodiny dvě malé děti, které rády tvoří, využily toho designérky také v interiéru. Jejich obrázky visí na celé jedné stěně obýváku, a jedna z maleb byla dokonce přenesena na plátno, které nyní pokrývá čelní stranu baru. Ta je navíc podsvícena LED diodami, a celek tak navozuje rodinnou atmosféru.

Foto: Archiv studia

Takto velkým prostorům je třeba vymyslet dostatečné osvětlení. To zde zajišťují minimalistická závěsná svítidla a přírodní světlo pronikající skrze řadu velkých francouzských oken

Odlehčení kuchyně proměnou stropu

Zásadní proměnou prošla i kuchyně, která působila trochu usedle a trpěla nedostatkem osvětlení, ačkoli byla prakticky nová. Díky využití technologie vypínaných stropů Clipso v kombinaci s LED osvětlením získala kuchyně dostatek světla a čistě hladký strop.

Zachováno bylo také maximum původního vybavení. Vyměnila se pouze dvířka a pracovní deska a kuchyně nyní vyhovuje po praktické i designové stránce mnohem více.

Foto: Archiv studia

Kuchyně je skutečně velká. Má 13 m^2 a přírodní světlo jí svědčí. Přestože byla prakticky nová, byla pozměněna do praktičtější a estetičtější podoby

Čelo postele? Noční stolky a peřiňák dohromady

Ložnice v patře má šatnu o velikosti 7 m2 a speciální noční stolky zabudované v čele postele. „Klasické noční stolky po stranách lůžka zde nemohly být použity kvůli nezvyklým dispozicím s dveřmi z obou stran. Čelo postele nyní slouží nejen jako odkládací plocha, ale i jako peřiňák,“ říkají designérky z Ambience Design. K ložnici patří také prostorná koupelna v neutrálním béžovém odstínu, která byla součástí původního vybavení domu.

Foto: Archiv studia

Kvůli dveřím z obou stran bylo třeba důmyslně vyřešit noční stolky. Ty jsou nyní součástí čela postele (čalouněná lavice Otto, cena 11 950 Kč)

Foto: Archiv studia

Pokoj, ze kterého je nyní herna, bude v budoucnu druhým dětským pokojem. V současnosti ale také slouží jako studijní koutek dítěte raného školního věku

Dětské pokoje má dům dva, ale děti stále ještě spí společně, zatímco ze druhého pokoje je herna. Pokoj, ve kterém sourozenci spí, je hravý a pohádkový, herna je primárně střídmá a neutrální. Výhodou je zařízení obou dětských pokojů tak, aby v budoucnu, při rozdělení na dva dětské pokoje, nebylo třeba výraznější investice.

Jak se vám to bydlení líbí?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama