Hlavní obsah

Obyčejný řadový dům? Ne, když ho uvidíte uvnitř!

Foto: Ing.arch. Jakub Holas (13x)

I takto může vypadat řadový dům. Jak se vám líbí?

2. 3. 2015

Že byt v typizovaném řadovém domě musí být nuda? Rozhodně ne! Nakoukněte společně s námi do interiéru doslova vyšperkovaného domova se zahradním domkem, jaký jste nejspíš ještě neviděli.

Článek

Kousek od Prostějova si rodina pořídila jednopodlažní dům s obyvatelným podkrovím v nové řadové zástavbě typizovaných rodinných domů. Majitel domu o 180 metrech čtverečních se rozhodl pro velmi osobité pojetí interiéru, které pro něj vypracovalo studio Fandament Architects.

Materiálová a barevná střídmost

„V interiéru domu záměrně není použito příliš mnoho různých materiálů a barev. Koncept je založen na materiálové jednoduchosti a střídmosti,“ říká architekt Pavel Lazarov. Do objektu se vstupuje ze severní strany do zádveří a vstupní haly. Materiálu dává vyniknout čistota sněhově bílých stěn a lité epoxidové podlahy. Odtud je vstup do patra nebo do největší místnosti v bytě o 36 m2.

Foto: Ing.arch. Jakub Holas

Vstupní hala se nachází v severní části domu a vede z ní schodiště do prvního patra a dveře do společenské místnosti. Podlaha je stejně jako v obýváku litá epoxidová stěrka v bílé barvě

Luxusní dojem díky exotickému dřevu

Hlavní společenská místnost vznikla propojením kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. „Prostor jsme sjednotili použitím jednotného druhu dřeva v dýze indické jabloně na stěnách, skříňkách a dveřích, která zaujme na první pohled,“ říká architekt Václav Kocián. Tento výrazný vzor exotického dřeva dodává interiéru na luxusnosti dotvářené navíc křeslem à la 50. léta, stejně tak jako koženými židlemi.

Foto: Ing.arch. Jakub Holas

Největší místností v bytě je jako tradičně obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou, který má 36 m^2 . V celém přízemí byl použit pouze jeden druh dřeva – indická jabloň

V celém prostoru společenské místnosti je přiznaný železobetonový strop, který svou surovostí kontrastuje k podlaze v čisté bílé barvě. Právě díky bílé je kuchyňská linka skoro neviditelná. Jedna část splývá se stěnou, zbytek je propojen s jídelní částí pomocí skříněk prodloužené světelné linky podsvícené niky od firmy Lumidée.

Foto: Ing.arch. Jakub Holas

Tento pohled do obývací části se přibližuje retro stylu. Čisté linie, obložené stěny, kůže a designové detaily, vše je dotaženo do nejmenšího detailu

Spánek v olivovém háji a sprcha s energií onyxu

Olivový háj byl inspirací při navrhování ložnice. Ta je materiálově sjednocena olivovou dýhou na veškerém nábytku i okenním parapetu. Doplňky opět nejsou třeba, ozdobou je neokoukaný ornamentální vzor dřeva.

Foto: Ing.arch. Jakub Holas

Podkroví domu má na rozdíl od spodní části veškerý nábytek v dýze olivového dřeva. Barevnou kombinaci i použití materiálů však zcela zachovává

Do detailu promyšlené koupelně s toaletou dominuje nejen třímetrové zrcadlo, ale hlavně zářivá onyxová stěna ve sprchovém koutě, která nabíjí energií. Znovu je zde použita olivová dýha, jako v celém horním patře.

Foto: Ing.arch. Jakub Holas

Sprchový kout má celoskleněné dveře. Tradiční hliníkový rám byl vyměněn za rám z tvrzeného skla o tloušťce 13 mm, a zajišťuje tak stejnou stabilitu jako rám hliníkový

Zahradní domek s venkovní kuchyní

Součástí projektu byl i návrh zahradních úprav a zahradního domku. Dobrým tipem je vydláždění okolního prostoru domu betonovou dlažbou v pískovém nebo štěrkovém loži. Je vhodná pro pojezd aut a je netypická. Zahradní domek v sobě mimo jiné ukrývá i menší saunu a velkorysé zastřešené posezení. Nechybí ani venkovní kuchyň s otevřeným ohněm.

Foto: Ing.arch. Jakub Holas

Pod zastřešením zahradního domku vznikl prostor pro odpočinek po sauně nebo pro posezení s rodinou či přáteli. Od věci není ani venkovní kuchyně

Foto: Ing.arch. Jakub Holas

Líbí se vám takový interiér? Pořiďte si do bytu podobné doplňky!

Jak by se vám takové venkovní posezení se saunou líbilo?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.