Hlavní obsah

Podpatky od rána do večera? Víme, na co si dát pozor, aby vás nebolely nohy!

Foto: Profimedia

Milujete podpatky, ale nevíte, co si pak počít z ukrutné bolesti nohou? Máme pro vás pár užitečných rad!

Sestavili jsme pro vás pár tipů a rad, jak si užít den na „vysoké noze“, tak, abyste netrpěly vy ani vaše nožky.

Článek

Boty. Často jeden z nejlepších přátel ženy, doplněk, který umí udělat zázrak i s tím nejjednodušším outfitem. A snad každá sní o dokonalém páru na vysokém podpatku. O takovém, který lahodí oku, dokáže navodit pocit stoprocentního štěstí, zvednout sebevědomí, lichotit chodidlu, a to nejdůležitější, bude se v něm dát lítat od rána až do večera.

Vlastnit krásný pár lodiček a vědět, že je už pohled na něj bolestivý, je ovšem trochu smutné a frustrující. Takovým nákupům je nejlepší se vyhnout obloukem. Tyto rady vašim nohám alespoň trochu uleví a chození na podpatcích bude hračka.

  • 1. Noste kvalitní boty. Do podpatků, které budete nosit celé dny, se opravdu vyplatí investovat. Takové boty by měly mít perfektně vycentrovaný podpatek, díky tomu nebudete muset balancovat na každém kroku. Nutná je také nějaká forma vycpávky ve špičce boty, aby se vám našlapovalo pohodlněji, a samozřejmě jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů.
  • 2. Vybírejte správnou velikost.Noha by vám v botě měla pevně držet a nikam neklouzat. Tím, že noha sklouzne nebo máte botu velkou, se vaše těžiště posune, kde nemá být, a bota se bude různě ohýbat. Pokud si nejste jisté, jakou velikost zvolit, vždy raději kupte boty o maličko větší než ty, co vám jsou na knop. Vždy si můžete navíc pořídit vložky.
Foto: Archiv firem

Boty na klínku jsou nejen pohodlné, ale hlavně trendy. Na foto (zleva): Zara, 799 Kč, Baťa, 1999 Kč

Foto: Archiv firem

Barevné sandálky na podpatku rozzáří každý outfit. Na foto (zleva): H&M, 949 Kč, Gino Rossi, 2690 Kč

  • 3. Začněte platformami a klínky. To pomůže noze zvyknout si a vám naučit se v podpatcích chodit elegantněji. Navíc platforma sníží rozdíl mezi výškou špičky a paty, takže chodidlo bude v přirozenější poloze.
  • 4. Vybírejte boty na masivnějším podpatku. Noha v nich bude stabilnější a nebudete si muset celý den připadat jako baletka na špičkách. Až si zvyknete, klidně se „odvažte“ a pořiďte si pořádné jehly.
  • 5. Čím budou boty uzavřenější, tím budou pohodlnější. Takové boty vám budou držet nárt, takže se nebude zbytečně prohýbat, sesouvat, posouvat...
  • 6. Méně, je někdy více. Ne všechny lodičky a sandálky ve vašem botníku musí mít minimálně 12 cm. „Kačenky“, tedy boty na maličkém podpatku, mají letos zelenou. A chůze v nich je pohodlná, stabilní a o tolik lehčí!
Foto: Archiv firem

Boty na nízkém podpatku sice opticky neprodlouží postavu, zato se na nich udržíte celý den. Na foto (zleva): Wojas, 2100 Kč, Baťa, 1599 Kč

Foto: Archiv firem

Bojíte se nestabilní chůze? Obujte boty na masivnějším podpatku. Na foto (zleva): River Island, 1550 Kč, Baťa, 999 Kč

Foto: Archiv firem

Větší pohodlí vám zajistí i širší pásek přes nárt. Na foto (zleva) Reserved, 699 Kč, Baťa, 2999 Kč

  • 7. Střídejte různé typy a střihy bot. Nenoste striktně jen například lodičky, a raději podpatky měňte podle nálady nebo počasí. Stejně tak se vyhýbejte nošení stejných bot každý den. Tím budete pokaždé namáhat trochu jiné místo a nohy vás nebudou tolik bolet.
  • 8. Boty nikomu nepůjčujte. Například kůže se chová jako plastelína. Jakmile botu „prošlápnete“, jinému bude nepohodlná, a navíc by zničil váš „otisk“.
  • 9. Cvičte, cvičte, cvičte. Nejen chození na podpatcích, ale také chodidlo a nárt. Ani baletka nesmí do špiček, než jsou její svaly dostatečně silné, aby se nezranila. Masírujte si doma chodidla, používejte krémy na nohy, dopřejte si čas od času zábal na nožky...
  • 10. Pomocníci k nezaplacení.V obchodech se dají koupit různé „brzdičky“ a polštářky do bot, které pomohou s nejrůznějšími problémy. Rozhodně doporučujeme. Otestováno a vloženo do téměř všech bot na podpatku, které vlastníme. Seženete například v drogerii DM nebo v prodejně Deichmann.
Foto: Archiv firem

Za hřích stojí také šněrovací střevíčky inspirované baletem. Na foto (zleva): Mohito, 899 Kč, Bayla, 1499 Kč

Foto: Archiv firem

Díky masivní platformě získáte při chůzí větší stabilitu. Na foto (zleva): Zara, 299 Kč, Baťa, 1599 Kč

Foto: Archiv firem

Klasický pár lodiček by měl být součástí botníku každé ženy. Na foto (zleva): Mango, 899 Kč, Guess Jeans, 2999 Kč

Foto: Archiv firem

Sandálky robustnějšího vzhledu kombinujte s jemnými materiály a ryze ženskými prvky. Na foto (zleva): Zara, 799 Kč, Baťa, 2999 Kč

A jakými radami se řídíte vy? Máte fígl, který vám při nošení bot na podpatku nejlépe pomáhá udržet balanc a úsměv na tváři?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek