Hlavní obsah

Myslí na sex? Jeho pohled vám to prozradí!

Foto: isifa

Mužský pohled vysvětluje úplně všechno

Mrkne na vás, když prochází okolo. Místo, kam jeho oči směřují, prozrazuje myšlenky, zornice zase skutečnou sexuální orientaci, říká nová studie. O důvod víc, proč si všímat pohledů mužů ve svém okolí!

Článek

„Pohyb očí je spontánní záležitost, které lze jen obtížně zabránit, takže se může použít jako spolehlivý ukazatel sexuálního zájmu,“ řekl pro Live Science Kun Guo, výzkumník a psycholog na britské univerzitě v Lincolnu s tím, že opravdu existuje přímá souvislost mezi sexuálními myšlenkami a mužskými pohledy. To ale není všechno!

Sem se mi dívej!

Například rozšíření zorniček v reakci na sexuální obrázky prokáže sexuální orientaci dotyčného. Tip na malý pokus? Ukažte muži fotku atraktivní nahé ženy. Když se mu při pohledu na ni zvětší zorničky, je to heterosexuál. A to, že má chuť na sex, prozradí pohyb jeho očí směrem dolů na její hrudník a pas. „Tyto dvě oblasti jsou pro muže velmi důležité. Ňadra vypovídají o sexuální zralosti ženy, pas zase naznačuje schopnost mít dítě,“ vysvětluje výzkumník důvody, proč muži nacházejí zalíbení právě v těchto ženských křivkách. O tom, že je tato známá teorie pravdivá, se on a jeho kolegové přesvědčili víc než kdy jindy právě během svého experimentu. Jak probíhal?

Foto: isifa

Na co myslí? Přesně na to, na co se dívá!

Všechno řídí mozek

Výzkumu byli podrobeny tři desítky mužů ve věku 18 až 25 let, jimž byly ukázány fotografie dvacetiletých i čtyřicetiletých žen a oblečených dětí, přičemž sledovací zařízení snímalo pohyb očí pánů. Součástí bádání bylo i vyplnění dotazníku ohledně sexuálních tužeb a impulzivity.

Ženy se očima neprozrazují

Vyšlo najevo, že když se jedná o mladší a atraktivní ženu, muži se na oblast jejího hrudníku a pasu dívají déle, o totožné oblasti v případě starších žen a dětí nejeví zájem. „Domníváme se, že je to duševní proces na vysoké úrovni, který onen lačný pohled vede,“ nechal se slyšet Guo. Pánové si zkrátka nemohou pomoci. Proto nyní Guo a jeho kolegové porovnávají pohledy mužů-pachatelů sexuálně trestních činů s těmi bezúhonnými a výsledky prý vypadají slibně. „Doufáme, že tyto nálezy budou použity ke sledování sexuální motivace delikventů, jejich analýze a léčbě,“ vysvětluje Kun Guo.

Foto: isifa

Některé mužské pohledy mohou zvedat sebevědomí, o jiných raději nevědět...

Máte strach, že ten samý „pudový zkrat“ prozrazuje i vaše tajné myšlenky? Nemějte obavy, ženy tak průhledné nejsou! Podle jiného výzkumu, který byl uveřejněn v Journal of Sex Research, žena svým pohledem své sexuální zájmy ani orientaci neodhaluje, čímž se opět dostáváme k rozdílu mezi Marsem a Venuší.

Proč si hlídat tvář?

Je vidět, že pro muže je vizualizace velmi důležitá. Ovšem v posteli jdou prsa a pas stranou. Tipnete si, na co se muži při sexu dívají nejvíc? Nejdůležitější je ženská tvář! Britská sexuoložka Tracey Cox jako důvod uvádí to, že muži sledují, zda se milování jejich partnerkám líbí. Ostatně, článek o tom si můžete přečíst zde.

A kam se muži dívají vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.