Hlavní obsah

Pohodlná móda na zimu? Ponča a maxi svetry!

Foto: asos

Vracejí se „téčka"! Pamatujete je?

9. 11. 2012

Nudí vás jednoduché kabáty a klasické střihy topů a svetříků? Tuhle zimu tomu můžete udělat přítrž! Zvolte ponča, široké rukávy a objemné kousky!

Článek

Vypasované kabátky jakoby šité na míru vašim křivkám, zdůrazňující vaše přednosti, bohužel však tak těsné, že se pod ně nevejde nic než tenký svetřík – možná nikdy tak úplně nevyjdou z módy, ale letos první housle rozhodně nehrají! Už jste zaznamenaly trend nadměrných kabátů a určitě už víte i to, že kousky vzhledu XXL vás budou provázet celou zimu! Nechte se zlákat pohodlím a volností, a pořiďte si pončo nebo kápi, svetr s volnými netopýřími rukávy nebo topy s širokými zády.

V kápi

Letošním hitem jsou kabáty, které svým střihem připomínají spíš kápi, jakou nosil hrabě Drákula – mají zapínání u krku a otevírání v přední části. Jejich rovný střih je vysoce elegantní a nejrůznější detaily mu dodávají ten správný styl a šmrnc. Klasikou jsou samozřejmě kápě v černé barvě, ale fantasticky vypadají i krémové, zelené či vínové!

V tradiční podobě mají průstřihy na ruce, které si v zimě vyžadují vysoké rukavice až k loktům, v modernějším pojetí u nich najdete klasické rukávy, ačkoli je celkový vzhled kápě zachován. Někdy se může dokonce jednat i o obyčejný kabát, jehož doširoka střižený tvar kápi pouze připomíná – my jsme se rozhodli ukázat vám všechny tyto typy. Třeba v nich najdete zalíbení.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1620 Kč, KappAhl 1899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Vero Moda 3000 Kč, Asos 1440 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 1799 Kč, Lindex 2499 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1500 Kč, Vero Moda 1750 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): KappAhl 1699 Kč, Zara 3799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 600 Kč, Vero Moda 3750 Kč

Objemné svetry

Nejen pod kápě, ale i pod nadměrné kabáty či kabáty v takzvaném boyfriend stylu se krásně vejdou tyto překrásné svetříky, které se vyznačují na pohled evidentní pohodlností, širokými rukávy, volným střihem nebo rovnou stylem připomínajícím ponča. Představte si to, že se nebudete muset halit do 3 tenkých svetříků, ale pouze do jednoho huňatého, objemného svetru! Zkuste svetr, který svým tvarem připomíná spíš velký šál, nebo ten na zapínání či mikinu přes hlavu – klasická ponča jsou samozřejmě ideální buď samostatně (v teplých dnech), nebo právě pod kápi, která má stejný střih. Zabalte se do pohodlí!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Esprit 1750 Kč, KappAhl 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 2100 Kč, Vero Moda 540 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Ann Christine 619 Kč, Lindex 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Esprit 1750 Kč, Topshop 750 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Esprit 2500 Kč, Bershka 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): KappAhl 899 Kč, Mango 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Vero Moda 600 Kč, Esprit 875 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 1499 Kč, Esprit 1750 Kč

Splývavé topy

Vedle kabátů a svetříků jsme se zaměřili i na topy volných střihů. Našli jsme pár kousků, od obyčejných roláků a topů, které se ve spodní části výrazně rozšiřují a svým tvarem připomínají ponča, přes efektní blůzky, které vypadají jako kus látky přehozené přes tělo. A také zajímavé kaftany, jež vám dodají, přehodíte-li je přes oblečení, neuvěřitelný šmrnc a nádech éteričnosti.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1260 Kč, Asos 630 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Esprit 750 Kč, KappAhl 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 599 Kč, Zara 699 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1350 Kč, Esprit 375 Kč

Jaký je váš vztah k těmto střihům?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama