Hlavní obsah

Pohorky jako módní faux pas? Tentokrát je všechno jinak

Foto: Svitlana Sokolova, Shutterstock.com
15. 12. 2020

Móda umí být neuvěřitelně ironická! O nevhodnosti turistické obuvi ve městě se debatovalo tak dlouho, že se jí sami návrháři začali inspirovat. A výsledek? Šněrovací boty silně připomínající pohorky dnes patří k nejmódnějším.

Článek

Pravidla jsou, že pravidla nejsou. Trend pohorkových bot jen dokazuje, že móda by se neměla brát příliš vážně a že rčení „nikdy neříkej nikdy“ opravdu platí. Co je jeden rok naprosto mimo mísu, může být za dalších 365 dní v kurzu. Proto se v poslední době stále více mluví o důležitosti vlastního stylu a trendy jako takové ztrácejí na váze.

Nebojíme se, že by zanikly úplně – dokud se budou lidé oblékáním bavit, stále se budou probírat nové módní tendence. V porovnání s několika dekádami zpátky se ale nedá v žádném případě mluvit o módním diktátu. Trendy tu jsou jen od toho, aby inspirovaly a nabídly nové možnosti. Jako boty s charakteristickým pohorkovým designem.

Pohorky jsou nové biker boots

Pokud vás za ta léta omrzely kotníkové biker boots, můžete zvážit, jestli je nenahradit právě páry z dnešního článku. I moderní pohorky jsou totiž tak trochu drzé a perfektně se hodí k ležérním outfitům. Mimochodem, mluvíme o nich jako o pohorkách, ve skutečnosti jde ale převážně o módní obuv, která je těmito ryze praktickými botami jen inspirovaná. Rozhodně nemusíte nový pár shánět v obchodech se sportovní módou.

Ve světě, kdy je většina trendů všechno, jen ne praktická, jde o docela příjemnou změnu. Boty připomínající pohorky jsou totiž zpravidla zateplené a některé z nich si dobře poradí i s větší vlhkostí.

S čím kombinovat městské pohorky

Co se týče samotného kombinování, není se čeho bát. Nezapomeňte, že mluvíme o trendu pohorek nošených ve městě. Povolené jsou všechny ležérní kousky jako džíny a kalhoty. Samozřejmě i tepláky, pokud jste propadly kouzlu stylových souprav. Další možností je spojení se šaty, to už je ale trochu „vyšší dívčí“. Jinak ale neexistuje důvod, proč byste šaty nemohly sladit s pohorkami stejně, jako jste to dělaly dříve s biker boots.

Stylové páry na túru po městě

Foto: Archiv firem

Zleva: Even&Odd, prodává Zalando, 1080 Kč; Jenny Fairy, prodává CCC, 899 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Högl, 3849 Kč; Tamaris, 2899 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 2299 Kč; Edited, 3099 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Calvin Klein, prodává Answear, 3899 Kč; Gabor, prodává Baťa, 2999 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Lacoste, prodává Bibloo, 3790 Kč; H&M, 999 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Angulus, prodává Nila Store, 5590 Kč; NA-KD, 1810 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Jenny Fairy, prodává CCC, 899 Kč; Les Tropéziennes par M Belarbi, prodává Zalando, 2400 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 2299 Kč; Zara, 1599 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Emu Australia, prodává Answear, 3199 Kč; Tamaris, 2899 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Högl, 5799 Kč; Wojas, 1999 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Toms, 3399 Kč; Gabor, 3970 Kč

Nezapadají pohorky do vašeho elegantního šatníku? Podívejte se raději na výběr nejmódnějších kozaček!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek