Hlavní obsah

Preclíkový věnec a jedlé ozdoby na stromeček

Hodnocení:
(13)
Foto: Eva Malúšová
Doba přípravy
15 minut
Doba vaření
neuvedeno
Náročnost
nízká

Kdo pamatuje hit preclíků v čokoládě, jistě si snadno vybaví neodolatelnou chuť slaného křupavého preclíčku v sladké čokoládě. A kdo ne, třeba ocení, že tyto věnečky jsou celé jedlé a lze je užít jako drobné dárky anebo jimi ozdobit stromeček. Jen pozor, aby nebyl na Štědrý den celý obraný!

Ingredience pro:
1 kus
  • 1 hrst slaných preclíků
  • čokoláda
Článek

Postup

Krok 1: Preclíky můžete spojit buď svou oblíbenou čokoládou, nebo kupovanou polevou. Vyzkoušela jsem oba způsoby a musím říct, že hotová poleva byla termostabilnější, takže se na rozdíl od čokolády na teple neroztékala.

Foto: Eva Malúšová

Na preclíkové ozdoby potřebujete jen dvě ingredience

Krok 2: Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni či mikrovlnce (tam ji vždy po 30 vteřinách zamíchejte), polevu připravte dle návodu na obalu.

Foto: Eva Malúšová

Čokoláda má lepší chuť, ale poleva zase lépe drží

Krok 3: Preclíky si rozložte na pečicí papír podle toho, jak velký chcete věneček nebo ozdobu mít. Polovinu každého pak namočte do čokolády, nechejte trochu okapat a položte na papír. Stejně postupujte s dalšími preclíky. Pokládejte je tak, aby se dotýkaly bokem.

Foto: Eva Malúšová

Na pečicí papír si nejprve vyzkoušejte, jak velký chcete věneček mít

Krok 4: Nechte chvíli zaschnout (čokoládu případně přihřejte) a obložte druhou vrstvou jako na fotce – další preclíky klaďte tak, aby překrývaly spodní vrstvu.

Foto: Eva Malúšová

Díky druhé vrstvě bude vše dobře držet

Krok 4: Nechte pořádně zatuhnout a případně ještě provlečte stuhu nebo provázek pro zavěšení.

Foto: Eva Malúšová

Místo hořké můžete použít čokoládu i bílou nebo věnečky dozdobit stužkami

Foto: Eva Malúšová

Až se přejí klasické cukroví, sladko-slané preclíky jako když najdete!

Tip: Jestli netrváte na tom, aby byl váš věnec jedlý, vyrobte si ho klidně velký a preclíky na něj nalepte pomocí tavné pistole – podobně jako vyráběla kolegyně Renata tohoto korkového krasavce.

Adventní soutěž na Proženy.cz

Foto: Archiv firmy

Milé čtenářky, první adventní neděli, tedy již zítra, na webu Proženy.cz začíná vánoční soutěž, ve které můžete každý den vyhrát kosmetický balíček Noční vanilka z limitované edice v hodnotě 599 Kč. Stačí, když najdete vánoční symbol, který se bude denně až do 23. 12. objevovat v jednom z článků. Ta, která ho najde jako první a napíše zprávu na náš Facebook, ve kterém článku výherní symbol našla, dostane právě tento voňavý dárek. Jak vypadá symbol, který máte hledat, i pravidla soutěže, najdete dnes v krátkém článku na webu Proženy.cz

Zdobíte stromeček i jedlými ozdobami, nebo by u vás nevydržely ani do Štědrého večera?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek