Hlavní obsah

Prsa už má dokonalá! Koukněte se na proměnu Katky (27) i vy

Foto: Archiv redakce

Po porodu, kojení a razantním zhubnutí zůstala prsa paní Kateřiny (27) prázdná, ochablá a posetá striemi. Navíc ji trápilo, že měla každé ňadro jinak velké. K opětovné spokojenosti s vlastním tělem mladé mamince pomohla až modelace a zvětšení pomocí implantátů.

Článek

Stejně jako mnoho jiných maminek i paní Kateřina (27) patří k těm, na jejíchž prsou se těhotenství a kojení podepsala opravdu výrazně. V jejím případě pak prsům rozhodně nepomohl ani fakt, že když čekala dítě, přibrala pětadvacet kil a po porodu nabytou váhu zase poctivě shodila.

Ze štíhlé postavy se sice radovala, ale z toho, jak její prsa vypadala, už ne. Byla povolená a vytvořily se na nich strie. „Vůbec jsem si neuměla představit, že bych se ještě někdy měla svléknout před mužem. Otec mého syna nás totiž opustil v době, kdy jsem byla těhotná, takže jsem tehdy na všechno zůstala úplně sama, a můj nepěkný hrudník mi na sebevědomí nepřidal,“ popisuje Katka. Proto se mladá maminka rozhodla na nic nečekat a vyhledat pomoc plastického chirurga.

Foto: Archiv redakce

Kateřinu její povislá prsa bez objemu trápila stále víc a víc. Proto byla jediným možným řešením plastická operace

Velké rozhodnutí

Kateřina se vydala konzultovat zákrok na pracoviště Medicom Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie, kde se jí ujal plastický chirurg Peter Ondrejka. Společně se domluvili na zvětšení prsou pomocí implantátů a zároveň na modelaci poprsí. V případě paní Katky pak musel lékař řešit i drobnou asymetrii: levé prso měla totiž výrazně větší než pravé.

„Augmentace poprsí spojená s modelací představuje zákrok, při němž dochází současně k vložení implantátů a ke korekci kožního krytu – tedy k úpravě tvaru hlavně díky zvednutí – liftingu – bradavek a zároveň ke zvětšení prsů. Tato metoda ženám zajistí plný dekolt i hezký a pevný tvar prsou. Zákrok s sebou ovšem přináší i drobné pooperační jizvy. Ty ale časem samy probledávají. Operace standardně probíhá v celkové anestezii a trvá okolo dvou tří hodin,“ vysvětluje celý proces plastický chirurg Pavel Brychta, přednosta Kliniky popálenin a rekonstrukční chirurgie ve Fakultní nemocnici Brno.

Foto: Archiv redakce

Plastický chirurg Peter Ondrejka Kateřině navrhl vložení implantátů a zároveň modelaci, která prsům vrátí jejich původní tvar

Složitý zákrok, dokonalý výsledek

A jak hodnotil průběh zákroku u paní Katky sám operující lékař? „Při operaci jsem provedl modelaci s augmentací pravého prsu a modelaci s mírnou redukcí tkáně u levého prsu s cílem vyrovnat asymetrii poprsí. Rovněž jsem provedl augmentaci. K zvětšení prsou jsem použil kulaté implantáty od německé firmy Polytech,“ uvádí Peter Ondrejka a dodává: „Po zákroku zůstala paní Katce na prsou jizva. Pro její rychlejší vyblednutí jsem proto doporučil i laserové ošetření na naší estetické dermatologii.“

Podle Katčiných slov šlo na klinice a posléze i doma všechno bez problémů. Prsa ji totiž překvapivě nebolela ani první dny po operaci. „Cítila jsem se tak dobře, že jsem nemusela brát ani žádné léky na bolest,“ tvrdí Katka. Poprsí měla po zákroku zpevněné elastickou bandáží a v době rekonvalescence musela nosit nejméně pět týdnů kompresivní podprsenku bez kostice a týden spát v poloze na zádech. Aby se Katka mohla alespoň zpočátku trochu šetřit, v prvních dnech hojení jí s péčí o syna pomáhala babička. „Od druhého týdne už jsem ale sama všechno zvládala a přibližně po měsíci jsem fungovala naplno,“ tvrdí s úsměvem spokojená Katka.

Foto: Archiv redakce

Z výsledku operace se Kateřina raduje: „Připadám si znovu jako žena a občas si i odpustím nošení podprsenky.“

Zdravé sebevědomí? Základ šťastného života

Dnes je Katka sama sobě vděčná, že sebrala odvahu a operaci podstoupila. „Užívám si teď vybírání i nošení pěkného spodního prádla a nejen to – také mě teď hodně baví žádnou podprsenku nenosit! Je to taková úleva a svoboda. Být konečně spokojená se svým tělem je opravdu krásný pocit!“

Foto: Archiv redakce

Jak se vám Katka líbí?

Co říkáte na proměnu Katky? Šly byste do takové operace také?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek