Hlavní obsah

Půvabné i v devadesáti: Nejstarší modelky světa!

Foto: Profimedia.cz
12. 12. 2018

Většině modelek končí kariéra mezi třicítkou a čtyřicítkou. V té době už odcházejí do „důchodu“. Není to ale pravidlo! Některé z nich chodí po módních molech i v 80 a více letech. Tyhle ženy dokazují, že módní ikonou je možné být v každém věku!

Článek

Přiznané vrásky, bílé vlasy a záviděníhodná elegance. To jsou znaky, kterými se pyšní nejstarší modelky na světě. Dokazují, že ženy můžou být krásné skutečně v každém věku.

Daphne Selfe, 90 let

„Nikdy nejste tak staří, abyste se nemohli stát modelem či modelkou!“ To tvrdí jedna z nejstarších modelek na světě, devadesátiletá Angličanka Daphne Selfe. Ta se ještě ve svých 82 letech stala tváří hned několika reklamních kampaní a dodnes je považována za sex symbol své generace. Jako modelka se živila více než 60 let. Teprve ve stáří se však stala skutečnou hvězdou. V roce 1998 ji oslovila modelingová agentura s nabídkou předvádění modelů na přehlídce, která se konala v rámci jednoho fashion weeku. Právě tam si Daphne všimli vlivní módní návrháři a poptávka po krásné seniorce byla rázem obrovská.

Foto: Profimedia.cz

Fotila pro značky Olay, Nivea, Marie Claire, Vogue, pracovala i pro Dolce & Gabbana. Tahle kráska prý vděčí za svůj vzhled irským kořenům, józe, zdravému jídlu a pravidelnému pitnému režimu. Pracovat hodlá do té doby, dokud o ni bude zájem. Za jeden pracovní den má Daphne honorář kolem 1600 dolarů, což je v přepočtu asi 28 000 korun. „Nikdy jsem nebyla na žádné plastické operaci. Vždycky jsem věřila tomu, že můj obličej vypovídá příběh mého života,“ říká o svém vzhledu Daphne

Carmen Dell’Orefice, 87 let

Sedmaosmdesátiletá Carmen je aktivní modelkou neuvěřitelných 74 let. S modelingem začala, když jí bylo třináct a už v patnácti byla na titulce Vogue. Ve třinácti letech také pózovala za 12 dolarů na hodinu Salvadoru Dalímu.

Přesto se sebou nebyla spokojená: „Být v patnácti letech na obálce Vogue pro mě nic neznamenalo. Nechci být nevděčná, ale nikdy jsem nepochopila, co na mně viděli,“ říká modelka.

Foto: Profimedia.cz

Přiznala, že si k omlazení pomáhá silikonovými injekcemi a podstoupila i vyhlazení vrásek. Říká, že pro krásu a štíhlou postavu je zkrátka nutná sebekázeň a znalost genetických dispozic. „Za posledních 15 let jsem nafotila víc obálek než předtím za všechny roky dohromady,“ tvrdí Carmen

Veruschka von Lehndorff, 79 let

Německá modelka a herečka zažila největší slávu v šedesátých letech. Přesto se dodnes občas objeví na nějaké přehlídce nebo týdnu módy. Veruschka pochází ze šlechtické rodiny. Když jí bylo pět let, jejího otce popravili za účast na spiknutí a pokus o atentát na Adolfa Hitlera, a její rodina pak do konce druhé světové války žila v pracovních táborech. Později vystudovala umění a ve dvaceti letech ji ve Florencii objevil fotograf Ugo Mulas. Potom fotila také v Paříži a v roce 1961 se přestěhovala do New Yorku.

Foto: Profimedia.cz

Na vrcholu své kariéry si vydělávala neuvěřitelných 10 000 dolarů za den, v přepočtu asi 228 000 korun. V roce 1975 oficiálně odešla z módního průmyslu, ale věnovala se i filmu: zahrála si například v bondovce Casino Royal s Danielem Craigem hraběnku von Wallenstein

Maye Musk, 70 let

Maye Musk se narodila v dubnu 1948 v Kanadě. Rodina se ale v jejích dvou letech přestěhovala do Jihoafrické republiky. Rodiče Maye byli totiž velcí dobrodruzi a proslavili se tím, že se svými dětmi obletěli svět ve vrtulovém letadle. Když bylo Maye 21 let, stala se finalistkou soutěže krásy a krátce nato se vdala za svou lásku ze střední školy. Pak přišly děti, takže kariéra modelky musela počkat.

Foto: Profimedia.cz

Dnes je Maye 70 let a stále plní přední stránky módních časopisů. Americká značka „Covergirl“ si ji vybrala jako tvář své kampaně. „Je pravdou, že jsem nikdy neměla tolik práce jako teď,“ potvrzuje krásná bělovlasá modelka

Baddie Winkle, 90 let

Není tak úplně modelka, ale módní blogerka, kterou na Instagramu sledují téměř 4 miliony lidí. Ještě před několika lety to však byla „obyčejná“ Helen Ruth Van Winkle, postarší paní z Kentucky.

Její slávu odstartovala pravnučka, která si svou babičku vyfotila v extravagantním outfitu a sdílela fotku na sociálních sítích. Helen totiž ten den přišla v batikovaném tričku, ustřižených džínových šortkách a v ponožkách s obrázky marihuanových lístků od kultovní skejťácké značky Huf. Fotografie téhle cool babičky se přes noc stala senzací, kterou lajkovaly a sdílely tisíce lidí. Helen s vnučkou proto založily instagramový profil „Baddie Winkle“ a toto jméno se stalo jejím alter egem.

Foto: Profimedia.cz

Na svém rebelském profilu se nebojí oháknout do skutečně originálních modelů, propaguje kouření trávy a v popisku má napsáno „kradu vám chlapy už od roku 1928“. Také se stala jednou z tváří značky Urban Decay a spolupracovala s módní značkou Missguided. A jaká je její módní rada? „Nemusíte zůstat u černé a šedé jen proto, že taková je teď ve světě nálada. Vezměte si na sebe něco zářivého a rozzáří vás to i zevnitř. Život máte jen jeden, tak si ho pořádně užívejte.“

Co říkáte na tyto modelky - seniorky?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek