Hlavní obsah

Sex: Typické ženské myšlenky, které jim blokují vyvrcholení

Foto: Fotobyjuliet, shutterstock.com

Jsou věci, na které byste při sexu neměly myslet. Řekneme vám, jaké to jsou

Ano, není „to“ samozřejmost, která se objevuje každý den. Vyvrcholení je takové malé kouzlo okamžiku, o které můžete přijít, když si nedáte pozor. Jaké myšlenky byste měly z hlavy úplně vytěsnit?

Článek

Podle dat českého Sexuologického ústavu, který zpovídal 800 žen ve věku 35 až 65 let, 49 procent žen předstírá orgasmus výjimečně, 15 procent opakovaně. Normální? V podstatě ano. Pro některé ženy je to způsob, jak soulož buď rychleji ukončit, neublížit partnerovi, nebo taky nepřiznat, že mají s dosahováním orgasmu potíže.

„V podobných výzkumech v zahraničí se procento anorgastických žen pohybuje mezi 15 až 20 procenty,“ říká sexuolog Zlatko Pastor s tím, že za dysfunkční považujeme orgasmus tehdy, jestliže buď chybí, nebo ženu neuspokojí, případně jí přináší jiné problémy.

Ať už to s vyvrcholením máte jakkoli, sexuální terapeutka Vanessa Marin z Kalifornie na svém blogu uvádí, že orgasmus si ženy ovládají a hlavně sabotují už jen pouhými myšlenkami. „Je to jeden z nejčastějších problémů, se kterými se setkávám. Většina z nás tráví celé dny sebehodnocením nebo vytvářením negativních myšlenek. Pak se není co divit, že když dojde na sex, nikdo si ho neužije,“ říká odbornice a popisuje top sedm nevhodných myšlenek, se kterými se jí její klientky svěřují.

1. Nechci, aby to partner dělal

Pro většinu lidí je snazší rozkoš poskytovat než přijímat. „Pokud zápasíte s tím, že je váš partner zaměřený jen na vás, zkuste se zamyslet, co pro vás dělá mimo postel. Možná si konečně uvědomíte, jak je skvělý, pozorný a jak vám pomáhá dostat se do nálady. Obvykle to zabírá,“ popisuje sexpertka.

Foto: George_Rudy, shutterstock.com

Partner vám do hlavy nevidí, musíte mu říct, že nechcete, aby některé věci dělal...

2. On se asi nudí

Mnohé ženy potřebují mít pocit, že mají situaci pod kontrolou. Další se neumí uvolnit či trpí nejistotou. Pak je nutné znovu se vrátit na začátek a začít budovat pouto důvěry. Mluvte spolu, ptejte se na partnerovy touhy, záliby i plány. Lépe pak pochopíte jeho a následně i sebe a vlastní reakce. Uleví se vám a dosažení orgasmu bude mnohem jednodušší.

3. Nesmí mi to trvat tak dlouho

„Mnoho z mých klientek říká, že trpí rozpaky, pokud jim cesta za vyvrcholením trvá příliš dlouho. Legrační je, že většina z nich se pasuje na jakéhosi soudce času,“ dál popisuje terapeutka a dodává, že při sexu čas plyne trochu jinak. Když si myslíte, že za sebou máte dvacet minut orálního sexu, můžete se mýlit. Ale i kdyby ne, tak co je na tom? Orgasmus potřebuje prostor.

4. Není to ono, ale nevadí

Nevyhovující tempo či styl milování. „Počkám na to svoje, tohle chvíli vydržím. Snad si brzy všimne, že takhle ne.“ Milenec nečte myšlenky. Možná se k tomu příjemnému ani nedostanete. Mezitím vzrušení poklesne z bodu tři na nulu. Začnete zase od začátku? No, teď už je to jedno. Principem je, že vy nedáváte najevo, po čem toužíte. Procvičte svoje komunikační schopnosti…

5. Tohle se nemůže stát

Dezinformací ohledně sexuálního života je! Podle Vanessy Marin jedním z největších „věčných“ mýtů je, že vaginální orgasmus přichází sám o sobě. Ve skutečnosti většina žen musí zacílit svoji pozornost i na klitoris, aby vůbec vyvrcholení při styku dosáhla. Nemá tak cenu se tím trápit, nebo to nějak řešit. Proč jako?

Foto: VGstockstudio, shutterstock.com

Někdy stačí jen pár minut, a milování se vám i přes počáteční nechuť začne líbit

6. Nemám náladu, protože…

Kouzlo přítomnosti se nedá ničím nahradit. „Vím, že není snadné nechat problémy za dveřmi, ale je vyloženě nutné užívat si sex tady a teď,“ ještě apeluje terapeutka. Ostatně, stává se, že někdy na sex nemáte chuť, ale po pár minutách hýčkání od partnera obrátíte. Byla by škoda o to přijít!

7. To se mi nemůže stát

Obavy o to, že nejste v pořádku, taky moc nepomáhají. „Nejde to, není to nic pro mě.“ Nenechte se odradit od zkoumání svého těla a učte se, co potřebuje. „Vždy je dobré začít u sebe a nezaobírat se lichými teoriemi,“ uzavírá Vanessa Marin.

A co hlavou vrtá vám, když se milujete?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek