Hlavní obsah

Souboj pleťových masek? Jak je používat a která je top?

 

S pleťovými maskami se roztrhl pytel. Jsou gelové, krémové, textilní nebo noční, které se o pleť starají, zatímco spíte. Otestovali jsme šest produktů od různých značek, abychom zjistili účinky. Dozvíte se, jak je používat, jakou mají texturu a která maska nám vyhovovala nejvíc.

Článek

Těžko byste právě teď hledali víc trendy produkt ze světa kosmetiky, než jsou pleťové masky. Není divu, dokážou obličej vyhladit, hydratovat, osvěžit a rozzářit. Jak si ale v tom množství produktů, které na vás z regálů pokukuje, vybrat?

Otestovali jsme šest masek z různých kategorií: noční, plátýnkové a klasické gelové. Všechny jsme poctivě (a přesně podle návodu) vyzkoušeli ještě před natáčením, abychom mohli zodpovědně zhodnotit jejich účinky, texturu, efekt, i jak jsou příjemné. Mezi jednotlivými aplikacemi dostala pleť oddech vždy několik dní, aby bylo možné posoudit výsledky každého produktu – nicméně jasno bylo někdy hned po použití. Není nad první dojem!

Ve videu uvidíte, jak masky vypadají, když je rozbalíte, ukážeme vám, jak je používat, a samozřejmě vám sdělíme, který testovaný produkt nejvíc vyhovoval smíšené pleti – právě tu má totiž naše redaktorka Lucka. Mrkněte na video!

Které produkty jsme testovali?

Vybrali jsme značky z levnější i dražší cenové kategorie. Dobrá zpráva: třebaže si před kamerou Lucka aplikovala všechny masky ještě jednou bezprostředně po sobě, žádná vyrážka se nekonala. Vy to ale určitě nezkoušejte a vyberte si vždy jen jeden produkt podle toho, jaký typ pleti máte, a používejte ho dle doporučení na obale.

1. Noční maska Youth to the People

Používá se místo nočního krému. Je to hydratační bomba: obsahuje skvalan, kyselinu hyaluronovou, glycerin a aloe. O zářivou pokožku se postarají antioxidanty a vitamin C. Doporučuje se používat každý večer a hodí se pro všechny typy pleti.

Foto: Archiv firmy

Noční hydratační maska Youth to the People, 990 Kč, prodává Sephora

2. Noční maska NovAge Oriflame

Masku výrobce doporučuje nanášet na noční krém, nejlépe stejné řady. Obsahuje hydratační trojku: olej inca inchi z ořechů rostliny Plukenetia volubilis, máslo cupuaçu z kakaovníku velkokvětého a kyselinu hyaluronovou.

Foto: Archiv firmy

Noční intenzivně revitalizační maska Oriflame, 799 Kč

3. Hydrogelová maska Whamisa

Při výrobě nejsou díky fermentaci potřeba konzervanty. Produkt je zcela přírodní a vhodný i pro osoby s citlivou pletí. Výtažky z ovoce a aloe vera slibují hydratovat a rozjasnit unavenou pleť.

Foto: Archiv firmy

Bio rozjasňující a regenerační maska Whamisa, 265 Kč

4. Plátková maska Kocostar

Maska obsahuje několik plátků, které si můžete po obličeji rozložit, jak chcete. Výtažky z okurky mají hydratovat a zklidnit, vitamin C rozjasnit.

Foto: Archiv firmy

Plátková maska Kocostar Okurka, 139 Kč

5. Čisticí maska Havlíkova apotéka

Krémová maska by měla pokožku nastartovat na celý den, vyčistit a hydratovat. Obsahuje konopný, levandulový a rozmarýnový olej s antibakteriálními a hojivými účinky.

Foto: Archiv firmy

Tříminutová ranní pečující a čisticí maska Havlíkova apotéka, 189 Kč

6. Hydratační maska Natinuel

Gelová maska slibuje díky obsahu účinných látek, jako je kyselina laktobionová a antioxidant glukonolakton, pleť hydratovat do hloubky s dlouhotrvajícím efektem a zanechat ji hebkou.

Foto: Archiv firmy

Hydratační maska Natinuel, 352 Kč

Zajímají vás další recenze kosmetiky? Otestovali jsme i různé typy tvářenek.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek