Článek
Vlastnit celý bytový dům je dnes velkou výhodou. Tu plně využil při rekonstrukci i mladý pár. Proto může svůj bytový prostor v případě potřeby „nafukovat“, tedy připojovat k němu další bytové jednotky na patře. Ve druhé fázi má v plánu vytvořit stometrový 4 + kk. Ale to až tehdy, když bude jednou další dvě ložnice potřebovat...
Ze dvou malých jeden velký
Dnešní byt o velikosti 2 + kk s rozlohou 63 čtverečních metrů se nachází ve starší pražské zástavbě. Už tohle byly původně dva menší byty na stejném podlaží. „Uzavřeli jsme jeden vchod, a ze vzniklého prostoru byla vytvořena spíž pro kuchyni. Vybouráním příčky mezi byty vznikl velký obytný prostor s obývacím pokojem, jídelním a kuchyňským koutem,“ popisuje proces přestavby její autor architekt Lukáš Vondráček z ateliéru LVA. Díky stavebním úpravám dostal interiér podstatně příjemnější atmosféru. Ložnice a koupelna zůstaly zatím v původní podobě, na ně rekonstrukce teprve čeká.
Trenažér v obýváku? Proč ne?
Na první pohled je byt docela strohý, připadá vám, že je zařízen s důrazem na praktičnost. Něco na tom bude. Majitelé jsou totiž velkými nadšenci do horských kol, proto obývací pokoj disponuje i komfortním prostorem pro cyklistický trenažér. Klienti chtěli mít příjemný, jednoduchý, čistý, a především funkční prostor, který bude v budoucnosti možné za pomoci minimálních úprav jednoduše zvětšit.
Televize, odkudkoli se díváte
Vybavení funkcionalistického interiéru je založeno na nadčasové atmosféře a kontrastu bílé a černé. Výrazným barevným prvkem je zde pouze sedací pytel v limetkové barvě. Televize je strategicky umístěna na plně otočném držáku tak, aby bylo možné obrazovku pohodlně sledovat ze sedačky, cyklistického trenažéru, od jídelního stolu i při práci v kuchyni.
{poradna:1600047}
Rozšíření ve výhledu
„V současné době jsme s tímto uspořádáním spokojeni, plně nám vyhovuje. Máme rádi sportovní aktivity, potřebujeme byt, který se dá jednoduše udržovat,“ přiznává majitelka. Pro případ, že by se rodina rozrostla, je v plánu verze, kdy se ložnice přebuduje na pracovnu a připojí se sousední třetí byt s vlastní rozlohou 2 + kk na podlaží. Připojený byt pak bude sloužit jako čistě soukromá, klidová zóna s vlastní chodbou, koupelnou a dvěma ložnicemi.
Jak se vám líbí možnost propojování bytů? Nebo máte takovou zkušenost sami? Zapojte se do diskuse pod článkem!